Jump to content
IGNORED

ABA 2013/14


Apollo Creed

Recommended Posts

  • Replies 564
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Töölönlahti

    46

  • Feindouno

    34

  • Timmy

    30

  • Кристофер Лумумбо

    25

dobro de, KSS radi ko kurac, ali to ne znaci da se u ABA ligi znaju pravila... zanima me kako bi reagovali navijaci Zvezde da im je uradjeno ono sto je uradjeno Igokei i da su poslali Igokeu u EL mesto njih. sigurno bi im ABA i dalje bila do jaja.

 

u ABA ligi se ne znaju pravila, uzasno je ogranizovana, cela vlast je u rukama tri coveka(od kojih nijedan nije iz Srbije i mislim da je to ono sto najvise pece Bodirogu, a ne ispravnost takmicenja) i organizacija je za unutrasnju upotrebu gde je najvaznije koliko ce para Sidro da digne a klubove ko jebe... to su sve istine. drugi je potpuno problem sto je KLS jos gora

nema to veze sa sidrom, nego s ulebom. mogla je igokea da osvoji bilo koje takmicenje koje vodi u evroligu, svejedno je ne bi igrala. sto se tice ovog da nijedan vlasnik nije iz srbije, ja stvarno ne vidim da su srpski klubovi u nepovoljnijem polozaju u odnosu na bilo koje druge.

Edited by Timmi
Link to comment

"u aba ligi se ne znaju pravila", a oni pre dve nedelje prelazili sa uleb na fiba pravila u sred takmicenja :facepalm:

i time rizikovao sankcije fibe prema svim selekcijama. just saying

Link to comment

Bodiroga samo kenjka sa strane, kao da nije funkcioner. Šta nudi KSS umesto ABA? Čuj, taoci smo ABA... mislim, klubovi na neki način i jesu pošto nemaju alternativu čije je stvaranje bio upravo Bodirogin posao ako već ABA ne valja. Kaže niko ne može da zabrani prvaku Srbije da igra neko internacionalno takmičenje, pa on je ili lud ili nas namerno zajebava. Protive se plej ofu u ABA i tako onemogućavaju klubovima da imaju normalno takmičenje, a ne nude ništa kao alternativu.

Link to comment

Cela ta generacija i po je vrlo teško podnela tu tranziciju iz gaća u pantalone i suočavanje sa realnim svetom. Kakva gomila mediokriteta i činovnika van terena. Bodiroga, Đorđević, Tomašević, Divac, Danilović, Gurović........ ne zna se ko je gori

Link to comment

A što navijači Zvezde, kad je ta odluka u jedinom relevantnom trenutku - trenutku njenog donošenja, još više odgovarala Partizanu?

zato sto je Zvezda profitirala na kraju dana tom odlukom... ali dobro, navijaci Partizana, ako ti je tako lakse. isti kurac.

 

 

nema to veze sa sidrom, nego s ulebom. mogla je igokea da osvoji bilo koje takmicenje koje vodi u evroligu, svejedno je ne bi igrala. sto se tice ovog da nijedan vlasnik nije iz srbije, ja stvarno ne vidim da su srpski klubovi u nepovoljnijem polozaju u odnosu na bilo koje druge.

nema, istina. samo sto ABA nista nije uradila dok Igokea nije osigurala takmicenje u EL. onda su se setili da proveravaju stosta... s druge strane, i ULEB nije neka bajna organizacija, ali i to je opet treci par cipela... obrni/okreni, takmicenje je na ivici regularnosti. prosle godine Igokea, ove godine Szolnok nece da igra tekmu u BG jer imaju africki kup nacija ili sta su vec igrali 3 dana kasnije... nemos tako voditi ligu, jbg

i ja ne kazem da su srpski klubovi u nepovoljnijem polozaju. samo, kada Srbin nema gde da se ogrebe ispod stola on odmah vidi teorije zavere. mada mislim da to s Bodirogom nije slucaj, on je covek jednostavno iz neke druge dimenzije, kao da ne zivi na planeti Zemlji

Link to comment

Da za trenutak ostavimo po strani nesposobne rukovodioce kojih ima na svim stranama - udruživanje je neminovnost u košarci baš kao i u svim ostalim oblastima života. Ljudi koji vode aba ligu su to shvatili ima desetak godina a neki i dalje odbijaju da prime signale iz dupeta u svojim glavama, razmišljajući po sistemu ako mi ne ubiremo profit bolje da on i ne postoji. I onda dođe neki Đorđević i priča kako se on sjeća kako je bilo kad je on igrao u Kraljevu..Pa on je čovjek toliko odvojen od realnosti, da se stvarno već sada moramo zapitati da li će i reprezentacija igrati po modelu iz osamdesetšeste, ili se u međuvremenu nešto promjenilo? Čini mi se da bi generacija kojoj pripadaju Žeravica i Bora Stanković imala više da ponudi od ove koju je pomenuo muslin, oni su bar imali ovakve probleme kada je sve počinjalo.

I ti famozni centri, tu je situacija ista kao i u svemu ostalom. Centri umiru u svakom pogledu, fabrike se gase, preduzeća nestaju preko noći. Šta je to što Bodiroga i ekipa mogu da ponude kao alternativu, igranje u vlažnim, zadimljenim halama sa klizavim parketom opasnim po živote? Istina je jedino da alternativa ne postoji.

Link to comment

zato sto je Zvezda profitirala na kraju dana tom odlukom... ali dobro, navijaci Partizana, ako ti je tako lakse. isti kurac.

 

 

nema, istina. samo sto ABA nista nije uradila dok Igokea nije osigurala takmicenje u EL. onda su se setili da proveravaju stosta... s druge strane, i ULEB nije neka bajna organizacija, ali i to je opet treci par cipela... obrni/okreni, takmicenje je na ivici regularnosti. prosle godine Igokea, ove godine Szolnok nece da igra tekmu u BG jer imaju africki kup nacija ili sta su vec igrali 3 dana kasnije... nemos tako voditi ligu, jbg

i ja ne kazem da su srpski klubovi u nepovoljnijem polozaju. samo, kada Srbin nema gde da se ogrebe ispod stola on odmah vidi teorije zavere. mada mislim da to s Bodirogom nije slucaj, on je covek jednostavno iz neke druge dimenzije, kao da ne zivi na planeti Zemlji

 

Vecina kritika na racun ABA lige stoje, samo je problem u tome sto je ABA liga za domacu ligu NBA licno. A posto je domaca liga jedina alternativa, ako je uopste alternativa, onda ne vredi trositi vreme na Bodirogine besmislice, vec to vreme treba utrositi na povecavanje uticaja nasih klubova u ABA ligi i pritisak da se ona bolje organizuje. Ta politika "ovo nista ne valja, rusi, a sta cemo da napravimo videcemo kad srusimo" nikad nije valjala ni u jednom poslu pa nece valjati ni u ovom. Zalosna je istina da cak ni za regionalnu ligu ne moze da se skrpi dovoljan broj stabilnih i koliko-toliko kvalitetnih timova, a tek ne bi moglo da se skupi ni za jednu od nacionalnih. To je mnogo, mnogo veci problem od toga koja se liga igra.

Link to comment

Kakva gomila mediokriteta i činovnika van terena. Bodiroga, Đorđević, Tomašević, Divac, Danilović, Gurović........ ne zna se ko je gori

 

Nisu mnogo bolji ni ovi iz zapadne konferencije, npr. Rađino rešenje za spas hrvatske košarke pre godinu ili dve bilo je da figurativno kampuje pred HKS-om dok se ne slože da treba ići u formiranje domaće profesionalne lige od 14 klubova, a siguran sam da i u Sloveniji postoji neki sličan pokret koji zapomaže nad sudbinom bivših evropskih divova iz Stožica i Fiskulturne sale Aleksandar Džikić... Total cluelessness u najmanju ruku, nepopravljiva naivnost i fatalna generacijska glupost u najrealnijem slučaju.

Link to comment

kss bi mogao da prihvati realnost na terenu™ i na osnovu nje napravi neku strategiju održivog razvoja opstanka košarke u srbiji. svedeni smo na dva profesionalna kluba, jedan menadžerski i maks. dva regionalna, ostali klubovi klize ka debelom amaterizmu, reprezentacija je u potpunosti zavisile od dude... bolje bi im bilo da krenu od dna: usavršavanja mladih trenera, rada sa mlađim kategorijama i ciljeva koji tu treba da se postignu (stvaranje konsenzusa o uklanjanju nabijanja rezultata na jebene fizikalije i vraćanju igri), sređivanje infrastrukture iz ugla trenutne (a i buduće) opšte nemaštine, promocija košarke (ako basket neće da se primi u srba, ne znam šta će) i još hiljadu sitnih stvari. aj razumeo bih nekako da je krenuo od zahteva za smanjenjem broja klubova u aba i promenom kalendara u korist nacionalnih prvenstava, ali da srpski klubovi napuste regionalnu :isuse:

Edited by Evropejac
Link to comment

Nisu mnogo bolji ni ovi iz zapadne konferencije, npr. Rađino rešenje za spas hrvatske košarke pre godinu ili dve bilo je da figurativno kampuje pred HKS-om dok se ne slože da treba ići u formiranje domaće profesionalne lige od 14 klubova, a siguran sam da i u Sloveniji postoji neki sličan pokret koji zapomaže nad sudbinom bivših evropskih divova iz Stožica i Fiskulturne sale Aleksandar Džikić... Total cluelessness u najmanju ruku, nepopravljiva naivnost i fatalna generacijska glupost u najrealnijem slučaju.

Ne, u Sloveniji probleme traze na pravom mestu, kod sebe. Mada nije iskljuceno da se u buducnosti nece javiti neki Nesterovic ili Milic sa pricom kako je nekad bilo do jaja igrati na Polzeli.

Link to comment

Ne, u Sloveniji probleme traze na pravom mestu, kod sebe.

 

Živiš u oazi i uživaj u tome... Vredi to još jednom proslaviti prigodnom pesmom! ^_^

 

 

 

Link to comment

Ta generacija se prerano dokopala vodećih pozicija. Nije normalno da im prvi intelektualni poslovi u životu budu predsedničke funkcije, naročito što se to događa u vrlo komplikovanim vremenima za košarku u regionu, a i u celoj Evropi. Morali su malo da uče na nekim pozicijama na kojima se od njih očekuje da budu ambasadori sporta, a ne da od prvog dana smišljaju strategiju. Možda bi od nekog od njih na kraju i postao dobar funkcioner. Donekle je očekivana potpuna dominacija Sidra pošto su im konkurenti totalni početnici koji očigledno ne znaju gde se nalaze. Pitanje je da li je jedan Tomašević uopšte u stanju da samostalno nabavi, pročita i razume bylaws Evrolige, a kamoli da predviđa sled događaja i smišlja i implementira strategiju u skaldu sa tim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...