Jump to content
IGNORED

Aldi™ kvalitet


Indy

Recommended Posts

pa nisam ni reko da je jeftin, nego da sumnjam da je 40% skuplji od svih ostalih okolo, na kalenicu ima mesara koje su skuplje a imaju obicaj da uvale parce mesa koje nisi trazio. ako nekog interesuje mogu da podelim iskustva.

Link to comment
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    16

  • aram

    11

  • wall

    8

  • halloween

    7

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Od suhomesnatih stvari iz Aldija, bas mi se dopao Black Forest Style Ham (firma je Berg, sa umlautom na e). Skoro me nije nesto tako podsetilo na suvo meso koje se kjurovalo™ po unutrasnjosti Srbije.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam pitanje u vezi kvaliteta maslaca. Ne sećam se više kada, pročitala sam da se maslac ( min.82% m.m.) može kategorisati u zavisnosti od kvaliteta i da se onaj premijum kvaliteta pakuje u zlatnu ambalažu, dok se onaj koji je I klasa ali niži od premijuma pakuje u ambalažu plave boje. Možda je bila i treća boja ali se sećam samo zlatne i plave. Ako se sećate pre 10 i više godina na tržištu se mogao naći i PKB maslac i u zlatnoj i u plavoj foliji, i čini mi se da je zlatni bio neznatno skuplji. Guglajući po netu nisam našla potvrdu ove informacijie, osim da se u Americi nešto drugačije označava kvalitet maslaca AA, A, B.http://www.webexhibits.org/butter/grades.html

Link to comment
  • 10 months later...
  • 3 months later...

Znam da vaskrsavam temu koja je prastara, ali moram, jer sam se skoro doselio (pretežno, jer živim na dva mesta, u dve zemlje) u grad gde postoji Aldi i Aldi mi je bukvalno preko puta s jedne strane staništa, s druge veliki mejnstrim supermarket, a odmah tu niz ulicu Whole Foods (koji jedna moja koleginica zove Whole Paycheck), Trader Joe's, i Target, a ima i nekih delikatesnih radnji u kraju.

 

Prvo, ja sada skoro isključivo kupujem voće i povrće u Aldiju. Neke stvari, recimo avokado i grožđe, su gotovo da ne poveruješ jeftinije u odnosu na isti kvalitet s druge strane zgrade. Takođe kupujem njihova nemlečna mleka, razne vrste nesoljenih orašara™, humus, maslinovo ulje koje sasvim prolazi za najveći broj upotreba, i jeftinu a nikako lošu crnu čokoladu, za koju sam mislio da će sigurno biti grozna i imati ukus onih jeftinih čokolada na kojima piše "Swiss Chocolate", a marka neka generička. 

 

U druge navedene prodavnice idem samo da bih kupio neke specifične stvari koje Aldi ne prodaje, a za ostalo jednostavno odbijam da plaćam (često) duplo više. Takođe, Aldi generalno nije kao kineski supermarketi, u kojima je isto jako jeftino, ali moraš dobro da paziš šta kupuješ i da znaš šta je đubre a šta nije. 

 

Sve u svemu, ne smeta mi što je tako malo spartanski, što nema plaćanja kreditom karticom i besplatih kesa (ja ionako nosim svoje cegere kad god mogu), i što mi kasirka kaže "Bog te blagoslovio" (I kid you not :D). I tebe nek blagoslovi, sestro. 

Link to comment

ja sam u novom kraju otkriila radnju koju sam odabrala za svoju na osnovu odnosa cena/kvalitet. na kraju se ispostavilo da je to nekakva britanska ispostava aldija. izbor nije ogroman, svake nedelje kupimo nesto i negde drugde, ali za osnovno vocepovrce lebacmlekac i tako to, funkcionise besprekorno. 

Link to comment

Ja kupujem avokado u Aldiju, jer je duplo jeftiniji od ostalih radnji. Ali u poslednje vreme retko kupujem sve tamo, jer to sto je spartanski znaci i da je izbor u principu mrsav. Onda moram da svejedno idem u drugu radnju, tako da sad prosto odem u vecu radnju, kupim sta mi treba i na povratku uletim u Aldi da kupim avokado i poneke sitnice.

Link to comment

jebite se, gastosi. moj aldi je ganci na kalenicu koji ima neku semu da kupuje uvozno voce (banana, avokado, paprika, patlidzan, tikvica) po snizenim cenama. nekada je voce malo zrelije, sto je super za recimo banane i avokado, nekad je zeleno, sto nije super ni zasta. tek moze se uvek probrati. avokado bude 300-350 din umesto 500 u radnji i obicno je super, cak i kada je kora malo tamnija. inace je dobar lik, radi zajedno sa zenom koja ima tezgu nekih 10m od njega. deca u nemacku, u dizeldorf. siti se uvek ispricamo.

 

ali bih voleo da ima neki dobar aldi ovde. pomrecemo od ovih kartela, idea i maxi ne zna se sta je gore. a i nemaju sve lepe stvari. meni u prolece fali rabarba recimo, ja bi pravio taj krambl od toga do iznemoglosti. a cim predjes granicu i udjes u prvi aldi ili lidl pored segeda, ima. tja.

Link to comment

Imam i ja jednog takvog Aldija na Bajloniju :). Nakupovah kod njega smesno jeftinog crvenog grejpa a pre neki dan vidim da sad valja avokado.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...