Jump to content
IGNORED

Aldi™ kvalitet


Indy

Recommended Posts

aeb012ca3ad611e391b222000a1f98fa_8.jpgOvo mi je omiljeni proizvod u Aldiju, skoro je 2x jeftiniji od slicnih u drugim supermarketima. A, koliko sam uspeo da detektujem, slicnog ukusa.PS. Danas sam (iz Aldija) isprobao i Amelijinu™ Moser Roth u varijaciji Dark+Chili. Premda je vrlo OK (stavise), mora se priznati da dosta zaostaje za Lindt dark+chili. Lindtova ipak za klasu bolja, chili kud i kamo praskaviji, a cokolada sa punijim ukusom.
Link to comment
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    16

  • aram

    11

  • wall

    8

  • halloween

    7

Top Posters In This Topic

Hm, ja nigde nisam spominjao cenu od 6 dolara (valjda mislis na 750 mL, vino se ne prodaje na 1L, osim onog u tetrapaku)? Sem toga, ono sto si me citirao se odnosilo na restorane, a tamo nista slicno ionako ne postoji (barem ovde kod mene). Casa vina je skuplja od toga, cak i house wine je uglavnom negde oko 7 dol. Za casu (~120ml)Sto se tice cene...

nadjoh ovo na brzinu, mozda ima negde i bolji infografik. Elem, ovde ocito fali vinifikacija (a i marketing), ali videces da je makar udeo cene grozdja, kada je Australija u pitanju posebno, zaista minoran... a i sve ostalo, jedva da se doda do par dolara. Nisam stigao da proverim sve ove brojeve, ali bice da su u "ballparku"-u.the-truth-about-wine-prices_50290b555269e_w594.jpg

Kvotovao sam taj dio, a trebalo je dio iz tvog uvodnog posta, mada se u oba ta posta nekako mijesaju termini kvalitet i vrijednost. U slucaju tvoje prijateljice, ona svom restoranskom iskustvu daje tu drustvenu komponentu i odatle izvlaci vrijednost, a ne samo iz uzivanja u vinu. No, dobro to sam ionako greskom kvotovao.Uzeo sam $6/l kao reper jer sam ovdje po supermarketima nalazio na vina od $4.5 za flasu od 0.75 sto mu dodje $6/l i na tome pokusao napraviti poentu, koju tvoja info-grafika zapravo potvrdjuje. I onda sad provjerih na AU Aldi sajtu i oni tamo prodaju vina po $2.75 po boci. Pa tek to nema sanse da je dobro, kad je i ono od $4.5 na apsolutno gornjoj granici onoga sto je moguce s obzirom na cijene inputa. Sad, ja kontam razno-razne promocije, kao i to da im je vino mozda "loss leader", i sve to, ali poenta je da postoji odredjen cijenovni prag ispod kojega je nemoguce postici bazicni kvalitet, a da se ne pocinje sa narusavanjem integriteta prozivoda (tu bih se posluzio onim keskijevim postom o plazmi kao ilustracijom onoga o cemu govorim).E sad, "value" is in the eye of each individual consumer, tako da je i to relativno, ali ja govorim o vlastitoj procjeni, koja kaze da je donja granica prihvatljivosti barem $7-8 po boci u maloprodaji, a to ne vjerujem da ima u Aldiju.
Link to comment
pa to mu onda dodje to, ja znam racunicu mog zeta koji u grckoj pravi vino. litar ga dodje, bez flasiranja, oko 1 evro, a vrlo je pristojno vino.
Ako je to uspio, svaka mu cast. Pa litra rakije u Srbije kosta barem dvostruko toliko da se ispece (znam da usporedba nije bas neka, ali opet).Da li je u taj trosak od 1 evra uracunao samo varijabilni dio (grozdje i direktan rad) ili i fiksni (burad, podrum, mehanizacija, itd)?
Link to comment

racunica ti je, cenim, realna. ove godine, 500 kila jabuka (ajdared, "utility grade") kosta 10.000 dinara.od toga mozes dobiti 40 litara rakije, dakle tacno 2 evra po litru...

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

@ Pejsi: jedna od tih lokalnih mesara je sigurno Šicko na Dušanovačkoj pijaci, ali teško da može da uđe u standard dobrog pazara, jer je bar 40% skuplji od svih okolo, plus se čeka red od pola sata. Ali je zato frajer koji ume da produži radno vreme da bi te ispoštovao ako nema dovoljno npr.vrata za roštilj, pa donese naknadno i sačeka te. Ozbiljan tip. Isprobao razna mesa na roštilju, ali Šicko je sam vr'.Takođe da se pridružim opštem obožavanju Delezovih senfova.U Rodi je bila sjajna linija krema koje je proizvodila Afrodita po nekoj bizarnoj ceni i koristio sam ih poslednje dve godine, ali izgleda da je ljubav pukla.Niko ne spominje Dobro u DIS-u. Čokolade su im, malo je reći, odvratne, ali navodno, imaju solidan delikates(čajna, etc). Nisam probao, jer sem domaćih rezervi, od delikatesa kupujem samo PIK Vrbovec.I da, pre nego što smo zamešali novu turu domaćeg ajvara, probao sam Premia domaći za manje od 300 kinti po tegli i prijatno me iznenadio.

Link to comment
Da li je u taj trosak od 1 evra uracunao samo varijabilni dio (grozdje i direktan rad) ili i fiksni (burad, podrum, mehanizacija, itd)?
grozdje i direktan rad, plus burad i jos kojesta. podrum ima pa ima, grozdje uopste ne gaji sam, sve kupuje... uglavnom iz makedonije, kaze da je bolje od dobrog dela grckog, a jeftinije. Edited by aram
Link to comment
grozdje i direktan rad, plus burad i jos kojesta. podrum ima pa ima, grozdje uopste ne gaji sam, sve kupuje... uglavnom iz makedonije, kaze da je bolje od dobrog dela grckog, a jeftinije.
Svaka mu cast. To mi djelimicno obezvrijedjuje logiku. :-)Ali, ja cu i dalje da se drzim mog praga od $8 po flasi.
Link to comment
E sad, "value" is in the eye of each individual consumer, tako da je i to relativno, ali ja govorim o vlastitoj procjeni, koja kaze da je donja granica prihvatljivosti barem $7-8 po boci u maloprodaji, a to ne vjerujem da ima u Aldiju.
Ne razumem, sta nema u Aldiju? Manje od 8 dolara ili vise od 8 dolara? (Ima i jedno i drugo).EDIT. Drugo, ovo su vrlo grube procene sto mi radimo ovde. Posebno za supermarket lance, to nista ne vazi. :D Oni imaju sasvim drugaciju logiku formiranja cene, te su u stanju da katkad formiraju cenu pojedinih proizvoda cak i ispod cene kostanja. Edited by Indy
Link to comment
Oglas%20Premia%20krem%20lesnik%20i%20duo%20400g%20150x100mm.jpg200 dinara ili tako nesto u tempu. zaintrigirao me keksi na njegovoj temi pa sam pogledao etiketu. 13% ljesnika za razliku od eurokrema koji ima 4%. proizvodi se u belgiji. i da, krem je odlican. Edited by nautilus
Link to comment
  • 2 weeks later...
@ Pejsi: jedna od tih lokalnih mesara je sigurno Šicko na Dušanovačkoj pijaci, ali teško da može da uđe u standard dobrog pazara, jer je bar 40% skuplji od svih okolo, plus se čeka red od pola sata. Ali je zato frajer koji ume da produži radno vreme da bi te ispoštovao ako nema dovoljno npr.vrata za roštilj, pa donese naknadno i sačeka te. Ozbiljan tip. Isprobao razna mesa na roštilju, ali Šicko je sam vr'.
moji roditelji uzimaju govedji sudzuk kod Sicka. sad je 690 kinti kilo. bargain sto se mene tice
Link to comment
moji roditelji uzimaju govedji sudzuk kod Sicka. sad je 690 kinti kilo. bargain sto se mene tice
juneci but 760, svinjski (ako sam dobro zapamtio od prekjuce) 560, teleci (al prava teletina)1190.mozda je skuplji u odnosu na neke mesare al bas 40% sumljam.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...