Jump to content
IGNORED

Aldi™ kvalitet


Indy

Recommended Posts

Mesare u Maksiju treba izbegavati, meni se desavalo i bez "akcije" da nabasam na hranu kojoj je istekao rok trajanja. Tesko sranje je pocesto i Matiljevic, u sustini uvek je najbolje kupovati kod nekog lokalnog mesara.
Zašto je najvolje kupovati kod nekog lokalnog mesara? On ima svežije meso? Garantuje svežije meso?Moram da kažem da mi koncept mog™ mesara sa pijace deluje malo izveštačeno. Dajte preporuku za par tih mesara, da znam gde vredi kupovati.
Link to comment
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    16

  • aram

    11

  • wall

    8

  • halloween

    7

Top Posters In This Topic

Dobri i jeftini Pemy sosevi. Cili i kari su skroz ok dok za vuster ne znam sta da kazem jer sam samo jednom uzeo neki Heinz vuster pre ovoga. Svi su oko 100 kinti flasica.

Link to comment
Zašto je najvolje kupovati kod nekog lokalnog mesara? On ima svežije meso? Garantuje svežije meso?Moram da kažem da mi koncept mog™ mesara sa pijace deluje malo izveštačeno. Dajte preporuku za par tih mesara, da znam gde vredi kupovati.
+1 za to da u Maxijima (bar u mom kraju) meso ne valja i da oko njihovih mesara smrdi.Moj glas za mesaru u mom kraju, na pijaci, ide Uzelcu - skupo, ali valja.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Naleteo u Maxiju na Premia losos iz konzerve. Rekoh ajde bice dobar bar za salatu.Ono je toliko lose da ga ni macki ne bi dao, jer ga ni ona ne bi pojela. Bolje da sam za te pare uzeo neke dobre sardine, bar ne bi pola bacio.

Link to comment

Kad smo kod univera,Videh na jednoj od gondola sive konzerve sa zacinima, chili, star anis, kardamon...Valja li to cemu jer probao neko, video sam da su valjda neki austrijanci...

Link to comment
ali meni je bilo fascinantno da u restoranu uvek bira vino koje je medju najjeftinijima (njeno objasnjenje je da voli da tako sacuvan novac daje za dobrotvorne svrhe, sto je vrlo lepo za nju, ali nije poenta ovde... poenta je da je ona, recimo, reper za uzivanje u vinu, ali bez da trepne bira ono "narodsko"). Prosle nedelje sam, s druge strane, bio veoma zacudjeno posmatran od strane par prijatelja kad sam u restoranu porucio "house red" ("no name" crveno vino, meni sasvim OK za uz pastu™). Kao sto to skoro uvek cinim.
Nista protiv 'narodskog', pogotovo kad putujes pa da se malo isproba lokalna ponuda. Medjutim, ovo kod biranja najeftinijih vina (a i drugih proizvoda), tu bi ja bio oprezan.Vino koje je ovdje (a i dolje ispod) u maloprodaji $6/l ne moze biti dobro da jebe rak raka. To bi znacilo da ga je neko u Cileu, Argentini, Gruziji ili Makedoniji morao prodati za ne vise $3 i to na veliko. Koliko grozdja, rada i ulozenog kapitala treba da bi napravio litru kvalitetnog vina? Daleko vise od $3, meni se cini.
Link to comment
Kad smo kod univera,Videh na jednoj od gondola sive konzerve sa zacinima, chili, star anis, kardamon...Valja li to cemu jer probao neko, video sam da su valjda neki austrijanci...
ValjaSent from my GT-N7100 using Tapatalk
Link to comment
Nista protiv 'narodskog', pogotovo kad putujes pa da se malo isproba lokalna ponuda. Medjutim, ovo kod biranja najeftinijih vina (a i drugih proizvoda), tu bi ja bio oprezan.Vino koje je ovdje (a i dolje ispod) u maloprodaji $6/l ne moze biti dobro da jebe rak raka. To bi znacilo da ga je neko u Cileu, Argentini, Gruziji ili Makedoniji morao prodati za ne vise $3 i to na veliko. Koliko grozdja, rada i ulozenog kapitala treba da bi napravio litru kvalitetnog vina? Daleko vise od $3, meni se cini.
Hm, ja nigde nisam spominjao cenu od 6 dolara (valjda mislis na 750 mL, vino se ne prodaje na 1L, osim onog u tetrapaku)? Sem toga, ono sto si me citirao se odnosilo na restorane, a tamo nista slicno ionako ne postoji (barem ovde kod mene). Casa vina je skuplja od toga, cak i house wine je uglavnom negde oko 7 dol. Za casu (~120ml)Sto se tice cene...

nadjoh ovo na brzinu, mozda ima negde i bolji infografik. Elem, ovde ocito fali vinifikacija (a i marketing), ali videces da je makar udeo cene grozdja, kada je Australija u pitanju posebno, zaista minoran... a i sve ostalo, jedva da se doda do par dolara. Nisam stigao da proverim sve ove brojeve, ali bice da su u "ballparku"-u.the-truth-about-wine-prices_50290b555269e_w594.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...