Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

shoot:)

 

 

:)

ozbiljno pitanje; posto su one slidze koje kacis na now eating dovoljno dobre za casopis, ako si ih sama pravila ili gledala kao se prave, daj tips kako da se dobiju takve slike. pretpostavljam da nisu slikane telefonom? koju opremu koristis, kako namestis osvetljenje i tako, zasto tvoje slike izgledaju tako, a od svih drugih koji kace slike hrane onako?

Link to comment

hvala, divna si. slike su moje, nije neka velika nauka, strucnjaci bi se sigurno neslozili s komplimentima, ali, okej, ja vezbam. fotoaparat je canon 100s, ne namestam osvetljenje, jer ga nemam (mada mi rastu apetiti;), slikala sam hranu da vezbam koriscenje aparata kad sam ga dobila. slike koje imaju dnevno svetlo su bolje, one koje idu pod neonsku lampu (jer to imam u kujni) su losije. gledam da svetlo dodje s prave strane, ali ne bavim se dugo slikanjem (hladi mi se hrana, a tad sam obicno gladna:) sve su blizu slikane, jer nemam zelju da se vidi okolis, u isto vreme takve slike su obicno jestive, sto je moja ideja vodilja kad slikam hranu. zgodno je imati bele tanjire zbog svetla, povrce, voce i sarenis lepse ispadnu nego drap meso, zuti krompir i belicasti sos. imam i neki program za editovanje sto je dosao sa kompom, ali imala sam neki kurslus, pa ga pregazila, neki najprostiji, ima tri reglera, nacu ga vec. ako je slika suvise mracna dignem shadows, oprljim kontrast, to odmah izgleda mnogo bolje. ako znas da gledas, s vremenom naucis sta ce dobro biti, sta nece, slike, kao i sve ostalo, traze vezbu. obratis li paznju na moje rane radove, ima ih negde na forumu, videces da su mnogo losiji, ovde sam se kalila. nadam se da sam ti nesto olaksala, ako imas jos pitanja, slobodno:) 

Link to comment

nisam bila do bolonje ovog puta, nego htedoh da potvrdim da je keksijeva preporuka za perche no u firenci bila pun pogodak... ja sam po savetu jos nekih forumasa nasla i gelateriu GROM, a i overila sladoled u najbolje ocenjenoj geleteriji sa tripadvisera u firenci /gelateria marco ottaviano/ i sladoled u perche no je ubedljivo najbolji ...a cene su uglavnom iste.

Link to comment

 strucnjaci bi se sigurno neslozili s komplimentima, ali, okej

-1

 

Ja se slazem s komplimentima (i mislim da to znas), a nije da sam bas skrbav kad je u pitanju fotografija.

Link to comment

trebala bi da ih stavis na neki tumblr ili nesto tako...

 

ja imam samo iphone, ali cu probati da emuliram tvoj stil, pa da vidim kako ce ispasti.

Edited by rajka
Link to comment

Keksi,jedna molba.U planu mi je  da idem u Bolognu za koji mesec,a pronasao na netu ove dva proizvodjaca,Majani i Roccati.Vredi li ih posetiti?

Naravno da ih vredi posetiti, oba proizvodjaca pripadaju A klasi...Majani je jedan od najstarijih italijanskih cokolatera, tradicija duza od 200 godina, kod njih su najinteresantnije one Fiat kockice, a upravo im je partnerstvo sa istoimenim proizvodjacem automobila omogucilo da se pozicioniraju kao jedan od lidera na njihovom trzistu kad su u pitanju high-end cokolade, gomila novca je upumpana na ime tog visedecenijskog sponzorstva, a ta sredstva su iskoriscena za najfinija kakao zrna...Roccati je veoma slican cokolater, isto sa impresivnom tradicijom i jednim od najlepsih cokoladnih butika u Italiji, kod njih malo vise preovladava fenseraj i dosta vole da eksperimentisu sa ukusima i dizajnom svojih proizvoda i pakovanja, a to ih cini idealnim ukoliko se kupuju i kao poklon...

 

I kao sto kaze darling, ako ti se jede odlican sladoled, Gelateria Gianni je najbolji izbor...isto tako dobra je i La Sorbetteria Castiglione (Via Castiglione 44)...

Link to comment

-1

 

Ja se slazem s komplimentima (i mislim da to znas), a nije da sam bas skrbav kad je u pitanju fotografija.

 

sto jes, jes , nisi skrbav;) hvala :blush:

 

trebala bi da ih stavis na neki tumblr ili nesto tako...

ja imam samo iphone, ali cu probati da emuliram tvoj stil, pa da vidim kako ce ispasti.

hocu, hocu, samo da proverim sta je tumblr;) emuliraj, slikaj, tako se uci, ako nesto treba, tu sam.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...