Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Do mojega. Bio u dva Maksija malocas, trazio i nista. Na kraju uzeo onu belu sa borovnicom
Proveri veliki Maxi u Sarajevskoj ako ti je negde usput, jutros je bilo.
Link to comment
keksi, možeš li nešto da napišeš o neskviku, krašekspresu, benku (ako se neko toga seća) i sličnim dečjim kakao mutilicama. ima li tu nešto što se po kvalitetu izdvaja?
Nema nista sto se izdvaja po kvalitetu, sve su to jeftine imitacije tople cokolade i drugih pravih cokoladnih napitaka, samo sto nemaju veze s cokoladom je su kombinacija kakao praha, secera, emulgatora i vestackih aroma...jeste da su uglavnom namenjeni deci, ali takve mesavine su daleko od nekog potrebnog nivoa kada je u pitanju takva vrsta proizvoda...pravi cokoladni napitak mora u sebi da ima ili naredanu cokoladu ili istopljenu cokoladu ili mesavinu napravljenu od kakao mase, sve ostalo je obican kakao napitak koji vise odgovara secernoj tabli u prahu...proizvodi tipa Nesquik i Kras Express su manje-vise slicni, nema bas niceg specijalnog u vezi njih...dok s druge strane svi jaci proizvodjaci cokolada (A i B klasa) imaju svoje mesavine za toplu cokoladu i druge slicne cokoladne napitke...razlika je nebo i zemlja u odnosu na ove popularne prahove po supermarketima... Edited by keksi krem
Link to comment

jeste,pre neki dan sam procitala sastav nesquika i pozelea odmah da ga bacim u kantu za smece umesto sto daju ga sestricu da pijeali ko ce se boriti sa njima,polako odustajem :(

Link to comment

Dragi Zabavnice Keksi, napisi koji red o Pionirovim Negro :kralj: bombonama - od koga je iskopiran ovaj proizvod? Ili je autentican?To su mi omiljene domace bombone, uvek imam sa sobom u dzepu/torbi/kolima i smaram ostale dok se ne ponude ^_^

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
pa ne znam, stavljaju i neke droge u taj neskvik siguran sam. kupovo ja callebaut, nece dete da ga pije, kaze bolji neskvik :(
normalno da je bolji neskvik, zna dete šta valja, decu ne možeš prevariti
Link to comment
ne preterujte, odrasto sam ovoliki konj na neskviku i slicnim sranjima. i sta mi hvali, sto bi rekla mauSent from my iPhone using Tapatalk
pa koje si godiste i gde si odrastao?! mislila sam da si ti sredovecni iz jugoslavije... posto sam i ja, a u moje vreme u jugoslaviji neskvika i slicnih sranja nije bilo. kras ekspres se pojavio u osamdesetima?! mozda si imao rodjake u inostranstvu?! a i ako su ti donosili, jedno je bilo onda, a drugo je sada. citas ti sta keksi pise? :D Edited by darling
Link to comment

Benko je carovao u bıvšoj Jugi, nisam siguran da je Nesquik tada uopšte postojao. Rodbina iz inostranstva je donosila druge brendove kakao praha.Ali Benko u onoj braon kutiji sa crvenim poklopcem, pa to je bila prava dečija radost.

Link to comment

zar to nije "Kraš ekspres", to braon sa crvenim poklopcem?edit: jeste, našla samKra%C5%A1-Express-teglice-kroz-godine.jpga benko je imao providnu kutiju, koliko se sećam

Edited by Tihajeza
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...