Jump to content
IGNORED

mravi


shimpr

Recommended Posts

Moja deca dotične zovu "ušibube"... Kažu noću se zavlače deci u uši... (Posle toga ide alien priča... :unsure:)
Mislim da to nisu ušibube, već ove:earwig.jpgA tvoju decu potpuno razumem -- kada sam bila mala, nisam mogla da zaspim ako mi pokrivač nije sezao do potiljka (žešća zaštita, znam... :lol: ) Edited by foot-in-mouth
Link to comment
Moja deca dotične zovu "ušibube"... Kažu noću se zavlače deci u uši... (Posle toga ide alien priča... :unsure:):
e dare, ja mislim da to nisu te. ove na slici su sivkaste, skoro providne i jako jako brze. A te ušibube se u mom selu zovu 'uholože' i svi stalno govore da im je misija zavlačenje ljudima u uši makar ja nikad nisam čula da se to nekom i dogodilo... ali one su braon, tamnije, skoro riđe i imaju nekakava klještanca...
Link to comment

Cistoca je ? zdravlja, bar su nas tako ucili. Kao i svakog jutra, iz krevetan sam uleteo pravo pod tus, da se razbudim i sperem sa sebe prasinu od snova. Kada sam kenuo da susim kosu, na zamagljenom ogledalu primetih malu crnu tackicu. Malo bolje sam se zagledao, i odmah zatim, uzviknuo od radosti: ?Milivoje!?. Da , bio je to mrav Milivoje, isti onaj za koga sam, od pre par nedelja, mislio da je zauvek otisao. Milivoje se nakoni, i povi jednu antenicu ka meni, sto je, prevedeno na nas jezik, znacilo: ?pozdrav Bojane, kako si??Uzgred, da pomenem da sam Milivoja upoznao pre par godina. Lezao sam dugo bolestan u krevetu, i jednog dana on se, nicim izazvan, pojavio na mom jastuku. Ubrzo smo se sprijateljili, I kako to biva kod osoba sa slicnim interesovanjima i gotovo identicnim mentalnim sklopom, razvili zajednicki jezik?Razgovarali smo o svakodnevnim temama, o tome da li je bolji fudbaler Anri ili Ronaldinjo, da li je zivot na ovoj planeti nastao iz koacervatne kapljice ili smo svi deo nekog unapred osmisljenog plana, da li je Pekinpo unistio vestern ili je udahnuo zivot u polutrulu lesinu?Pravi dasa bio je Milivoje, kadar da saslusa i da da koristan savet, u svakom trenutku?A onda, pre par nedelja, jednosavno je nestao. Pomislio sam, logicno, da sam ga mozda smorio i da je on otisao negde svojim mravljim putem??Pa gde si Milivoje, pizda ti materina, gde nestade??, upitah ga, pomalo besno?? A jebiga, kako da ti kazem, nasao sam cicu, zenu svog zivota!?, odgovori on.?Opa bato, dojaja? odgovorih, iskreno srecan, posto znadoh da je Milivoje vec nekoliko godina bio singl, i da mu je bio ozbiljan problem da nadje devojku koja mu sa dopada, sa kojom bi mogao provoditi vreme?? Pa sad, i nije bas?, rece tuznim glasom on?? Sto jebote, da nije lezbejka? Da nije leteci mrav? U cemu je problem???A, brate, nista od toga, nista slicno??? Pa sta je, u picku materinu, sigurno nije problem koji se ne moze resiti??? Ma otisla sa mojim ortakom??? A??? Ma, kazem ti, otisla sa mojim ortakom. Upoznali se, skontali I smuvali..?? E u kurac, nevidjeno glupa situacija?stvarno ne znam sta pametno da ti kazem???Ma nista, jebote? , odgovori tuzno, ?Nista?i mravi su, izgleda, ljudi??? Da, da?i mravi su ljudi??, potvrdih, iako blage veze nisam imao o cemu on to govori??Pa eto?, rece Milivoje, ?svratih do tebe da ti cestitam praznike???Fala brate, fala takodje, I ja tebi zelim sve najlepse u novoj godini!??Fala care?, rece Milivoje, ?Ustvari, dosao sam da se pozdravim sa tobom..??Sto brate, de ces???Vreme je da krenem svojim putem??Pa, ocemo li se videti ponovo?, upitah ga?Naravno, brate, ako ti ikad bude trebala pomoc, samo zazvizdi! Skupi usta I duni!??E, dojaja, brate, pomislio sam na trenutak da odlazis zauvek!??Ma, idi u kurac, siso, znas da nisam u tom fazonu, jebote?nego brate, imas li nesto za has???Kako da ne, sacekaj samo 1 trenutak, donecu nesto.?Strcao sam do kuhinje i uzeo listic portugalskog prsuta cija se tamna boja mesa i nesto grublja tekstura uz kestenjasti ukus odlicno slazu uz blago slatkasto belgijsko pivo?Usao sam u kupatilo, i zatekao prizor od kog mi se sledila krv u zilama?Milivoja nije vise bilo tamo?tanka linija na zamagljenom ogledalu vodila je do lavaboa?voda je i dalje curela iz cesme koju sam, od silnog uzbudjenja, zaboravio da zatvorim??Pizda ti materina kretenska, zasto??, povikah glasno da glasnije ne mogah povikati??Skote glupi, sta to ucin?i?Odgovora nije bilo?samo se cuo mlaz vode koja je tekla niz slivnik?I nosila telo mrtvog Milivoja.Sav skenjan, spremio sam se i krenuo na posao. kao po obicaju, sacekala me je guzva na autoputu bratstva I jedinstva. pustio sam Motorhead, glasno, kako bih odagnao zle misli?medjutim Lemijev bas I tekst delovali su mi nekako?banalno, u tom trenutku?Ukljucio sam radio. Prva radio stanica na koju sam naleteo - culi su se poznati taktovi!?Mali mrav? od Tomislava Colovica!Divljacki sam zgazio na gas, i presiftovo se u zaustavnu traku!Nad Beogradom je konacno svanulo?

Link to comment
earwig.jpg
e dare, ja mislim da to nisu te. ove na slici su sivkaste, skoro providne i jako jako brze. A te ušibube se u mom selu zovu 'uholože' i svi stalno govore da im je misija zavlačenje ljudima u uši makar ja nikad nisam čula da se to nekom i dogodilo... ali one su braon, tamnije, skoro riđe i imaju nekakava klještanca...
Jest, uholaže su ovo što je buba-u-uhu... pardon, noga-u-ustima priložila. U mom selu se to iz nekog razloga zove kica. Mnogo vole da se šetkaju po grožđu, i prilično ih je teško isprati iz istog.
Link to comment
krompirove zlatice? neznam zašto se zovu zlatice kad su crveno-crne... a nisam smela ni da ih pipam pa neznam dal su mekane, možda to nisu te...
Nisu crveno - crne: na strafte su zuckastokrem i crno, a glava im je crvena, valjda, nisam okopavala krompir odavno :unsure:
Da, da, to je ova odvratnoća:zlaticatv5.jpgKako mi samo promače do sad ovaj plemeniti zemljoradnički topić... :s_d: Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
  • 2 weeks later...
Jest, uholaže su ovo što je buba-u-uhu... pardon, noga-u-ustima priložila. U mom selu se to iz nekog razloga zove kica. Mnogo vole da se šetkaju po grožđu, i prilično ih je teško isprati iz istog.
tim uholazama su i mene plasili kad sam bio klinac, kao udju ti u uvo i tim klestima ili pipcima ti naprave neko sranje od kog izgubis sluh na tom uvetu. dovoljan razlog za opasno tripovanje i decju paranoju. mada takodje nisam cuo da se nekom zaista to desilo ili je u pitanju urbana (ruralna) legenda.btw, u nekom delu drvenarije u sobi imam ono govno sto non stop cvrci (zizak ili kako se vec zove) i to sranje godinama vec tandrce, narocito se cuje nocu kad je tisina. kako ga se resiti?
Link to comment
btw, u nekom delu drvenarije u sobi imam ono govno sto non stop cvrci (zizak ili kako se vec zove) i to sranje godinama vec tandrce, narocito se cuje nocu kad je tisina. kako ga se resiti?
SACM2876.JPG
Link to comment
  • 1 month later...

šta god da sam napisala (ili nisam) o insektima, sve pada u vodu. Prosto ih mrzim (osim pčela, buba-mara i dnevnih leptirova) - i to zato što sam upravo bila prinuđena da svojim omiljenim pufnastim papučama (sa dve mačke) izgazim na mrtvo ime stonogu od 4 cm. I sad ona tako stoji tu, zgažena na podu, a ja ne mogu da se nateram da je pokupim, čak ni sa kesom oko ruke i ubrusom u ruci.Fuj! Kad su se pre izmilele?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...