Jump to content
IGNORED

mravi


shimpr

Recommended Posts

pre par godina sam imao mrave po kuci...nije ih bilo mnogo...mozda 10 sve ukupno...dosli valjda sa nekim cvecem i onda su nestali i nije da mi nedostaju ali su bas interesantni...kad sam bio jednom kao mali na moru pratio sam kolonu mrava...ijao sto je bila dugacka...jel volite vi mrave a ako ne onda koji vam je insekt omiljen

Link to comment
jel volite vi mrave a ako ne onda koji vam je insekt omiljen
ja obožavam mrave, ali ih nema zimi, samo leti... laze iznad kade pa kad pustim vodu ponekog ponese vrtlog pa ih onda spašavam i grdim ih što ne paze kad su se već tu naselili.razmišljala sam, kada bi mravi bili veličine bubašvabe bojala bi ih se više od bubašvaba.a od ostalih insekata volim još i leptire ali one livadske šarene, mada ni noćni nisu loši samo su nekako mnogo nervozni, valjda zbog svetla.a žuti mravi? kako to pecka!
Link to comment

Ja se uvek rastuzim kad na terenu unistimo mravinjak kopajuci :(Glistu bar mogu da sklonim, ako je zahvatim, i zabu, i crve, one debele, cak i miseve, a kako da izbegnem mravinjak?!?!?!!? I onda se oni siroti onako razbeze i nose one svoje larve i jaja (sta li su) :cry:

Link to comment

volim mrave.daju mom domu neki smek guzve,uzurbanosti, dinamike.metripole jednom recju.secam se da sam se jednom probudio i uocio kolonu mrava koja je cak iz udaljene prostorije , krecuci se uz zidove i ispod mog kreveta, naselila moju kompjutersku tastaturu.koji sajber mravi, pomislih. ali ne lezi vraze!ubrzo shvatih da su oni zainteresovani samo za hranu koje ima u izobilju medju tasterima (frizider mi nikad nije bio tako pun).jednom sam se posle tusiranja obrisao peskirom koji su naselili zuti mravi. uocio sam ih tek kad su se razmileli po meni.jos ne znam dal je to bio grupnjak ili samo peting, ali smo se posle zajedno tusirali.kako se zovu one crno-crvene, pljosnate, mekane bube.voleo sam ih nekad.

Link to comment

Eh nekada sam imao žute soliterske mrave...Vrlo pristojan i fin soj. Kada imaš njih, onda u stanu nema mesta za druge gamižuće insekte. Sve oni istrebe i oteraju...A obaška što deluju vrlo vaspitno na ukućane, jer kuhinja mora biti apsolutno čista. Nema ostavljenih poslužavnika sa mrvama, nema ostavljanja prljavih sudova za sutra ujutru. Svi moraju da se nauče redu i operu za sobom posle svakog obroka... Milina jedna... Nema kesa od smokija, čipsa i napolitanki u dečijim sobama... Ma divota jedna... :rolleyes: Jedino sam morao hleb da držim na poseban način: u vanglicu stavim vaznu, a na vaznu korpu sa umotanim hlebom. Naravno vanglicu napunim vodom, jer su žuti mravi neplivači... I to je jedini problem, sve ostalo je OK. ukoliko im ne prekidaš kolonu dok šetaju ka komšijskim stanovima koji obećavaju više klope... :wink: E neme više žutih mrava u soliteru... Sve ih zlotvori pobili... :(

Link to comment

Pacific 1996Mixed mediadisplayed: 2820 x 4050 x 18 mminstallation (Tate Modern, London)Purchased 1998Yanagi filled a series of interconnecting Perspex boxes with coloured sand to represent the flags of 49 nations. These include nations bordering the Pacific, former colonial powers, and native populations without sovereign territories such as the Maoris and Aborigines. He then released thousands of ants, whose movement distributed the sand from one flag to another. Suggestive of patterns of global migration, the ants gradually eroded the borders between different nations, creating new designs. ?I question the concept of a nation?, Yanagi has said. ?A nation, its border and national flag, has become an imaginary fiction.?tateants.jpg

Edited by foot-in-mouth
Link to comment
kako se zovu one crno-crvene, pljosnate, mekane bube.voleo sam ih nekad.
krompirove zlatice? neznam zašto se zovu zlatice kad su crveno-crne... a nisam smela ni da ih pipam pa neznam dal su mekane, možda to nisu te...a jel se sećate buba-lopte. bila je malo duguljasta a kad je pipneš ona se sklupča i bude kao loptica, eto nju sam smela da pipnem, ali ona je tri puta manja od zlatice.mislim da moj odnos prema insektima određuju veličina i boja...a ovaj yanagi je baš dobar lik :lol:
Link to comment
krompirove zlatice? neznam zašto se zovu zlatice kad su crveno-crne... a nisam smela ni da ih pipam pa neznam dal su mekane, možda to nisu te...
Nisu crveno - crne: na strafte su zuckastokrem i crno, a glava im je crvena, valjda, nisam okopavala krompir odavno :unsure:E kume el mislis na one sto imaju crne tufne i zive pri korenu drveca, a?
Link to comment
volim mrave.daju mom domu neki smek guzve,uzurbanosti, dinamike.metripole jednom recju.secam se da sam se jednom probudio i uocio kolonu mrava koja je cak iz udaljene prostorije , krecuci se uz zidove i ispod mog kreveta, naselila moju kompjutersku tastaturu.koji sajber mravi, pomislih. ali ne lezi vraze!ubrzo shvatih da su oni zainteresovani samo za hranu koje ima u izobilju medju tasterima (frizider mi nikad nije bio tako pun).jednom sam se posle tusiranja obrisao peskirom koji su naselili zuti mravi. uocio sam ih tek kad su se razmileli po meni.jos ne znam dal je to bio grupnjak ili samo peting, ali smo se posle zajedno tusirali.kako se zovu one crno-crvene, pljosnate, mekane bube.voleo sam ih nekad.
whatever next, kum piše roman?btwsrećna godišnjica i da postuješ još toliko :wink: Edited by orderka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...