Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Vi i dalje ne shvatate.
Amerikanci ne mogu da prihvate više bilo kakvo kurčenje rusa. Prvo zato što su ih izjebali i u Ukrajini i u Gruziji a onda i u Siriji.
Kinezi ih naveliko tovare što po kineskom moru što u trgovinskim ratovima. Debeli ludak na poluostrvu ih drži u šahu.
Oni jednostsvno nekog većeg moraju da otresu inače im ugled i još bitnije, precepcija moći opada u crveno. A onda su tek u problemima.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
11 minutes ago, dillinger said:

 

Pretnja i rešenost da se potapaju brodovi za početak bi bilo dovoljno, a to itekako umeju. Mediteran, severna mora, gde god,...

 

 

 

Mislim da je to nedovoljno, idioti uvek mogu da polože nadu u pametne i lepe rakete, da će nadjačati Ruse u konvencionalnom sukobu ako se čoporativno okupe. Nuklearna pretnja tu nadu eliminiše u startu, videlo se to u slučaju Severne Koreje, tu je i narandžasti klovn postao odjednom kooperativan i spreman za razgovore.

Dakle, da su Rusi pametni prebacili bi nekoliko nuklearnih baterija/bombardera u Siriju, demonstrativno, to pokazali medijima i rekli ko prvi ispali kratareću raketu u pravcu Sirije dobija to po glavi, bilo to baza, nosač aviona ili podmornica. Kraj priče.

Edited by slow
Link to comment
1 minute ago, slow said:

 

Mislim da je to nedovoljno, idioti uvek mogu da polože nadu u pametne i lepe rakete, da će nadjačati Ruse u konvencionalnom sukobu ako se čoporativno okupe. Nuklearna pretnja tu nadu eliminiše u startu, videlo se to u slučaju Severne Koreje, tu je i narandžasti klovn postao odjednom kooperativan.

Dakle, da su Rusi pametni prebacili bi nekoliko nuklearnih baterija/bombardera u Siriju, demonstrativno, to pokazali medijima i rekli ko prvi ispali kratareću raketu u pravcu Sirije dobija to po glavi, bilo to baza, nosač aviona ili podmornica. Kraj priče.

 

Pitanje je li kraj priče sa trenutnim mozgovima u Pentagonu. Nema tu više ni straha ni poštovanja prema Rusima. Dakle uveren sam da bi i u tom slučaju ispalila se poneka pametna raketica na Damask i rekli bi šta sad, ajde je l smete da odgovorite nuklearno?!

 

Ako su Rusi valjda u nečemu konvencionalno dobri, to je u protivbrodskom arsenalu. Jasna pretnja koja se ne bi ograničila na istočni Mediteran po meni bi bila ozbiljna stvar. Zamislimo da Rusi i potope neki brod, lopta se prebacuje u američko dvorište. Šta je sledeće što bi oni mogli uraditi? Očajnički nuklearno zapretiti samoj Rusiji.
 

 

Link to comment
18 minutes ago, steins said:

Vi i dalje ne shvatate.
Amerikanci ne mogu da prihvate više bilo kakvo kurčenje rusa. Prvo zato što su ih izjebali i u Ukrajini i u Gruziji a onda i u Siriji.
Kinezi ih naveliko tovare što po kineskom moru što u trgovinskim ratovima. Debeli ludak na poluostrvu ih drži u šahu.
Oni jednostsvno nekog većeg moraju da otresu inače im ugled i još bitnije, precepcija moći opada u crveno. A onda su tek u problemima.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

 

 

Meni deluje da su Ameri dosta zadovoljni i Ukrajinom i Gruzijom koje sada od njih kupuju opremu itd. Posebno je Ukrajinu Putin zasrao bez veceg razloga.

 

 

Edited by Eraserhead
Link to comment

Btw fallout scenario zavisi samo i jedino od Rusa i njihovog odgovora, bez toga imate još jedno oslobađanje naroda od krvoločnog diktatora te uspostavljanje pravnog sistema gde će se svako kršenje ljuckih prava tretirati tomahavčenjem. Gledajte to tako i sve je ok, samo je bitno da Putini ne kvare idilu :fantom:

 

Link to comment
2 minutes ago, dillinger said:

 

Pitanje je li kraj priče sa trenutnim mozgovima u Pentagonu. Nema tu više ni straha ni poštovanja prema Rusima. Dakle uveren sam da bi i u tom slučaju ispalila se poneka pametna raketica na Damask i rekli bi šta sad, ajde je l smete da odgovorite nuklearno?!

 

Ako su Rusi valjda u nečemu konvencionalno dobri, to je u protivbrodskom arsenalu. Jasna pretnja koja se ne bi ograničila na istočni Mediteran po meni bi bila ozbiljna stvar. Zamislimo da Rusi i potope neki brod, lopta se prebacuje u američko dvorište. Šta je sledeće što bi oni mogli uraditi? Očajnički nuklearno zapretiti samoj Rusiji.
 

 

 

Trenutni mozgovi u Pentagonu se ipak boje Severne Koreje i njenog nuklearnog odgovora. Rusiji preti sukob na konvencionalnom terenu gde je ipak slabija, sa bolje raspoređenim protivnikom i velikom pomorskom silom. Pentagon ne bi ni krenuo u akciju da ne znaju koliko je Rusija konvencionalno ranjiva u Siriji i da nije voljna da podigne ulog u igri, da u suštini blefira. Rusi su trepnuli u partiji pokera i sada imaju ono što imaju, armadu pred Sirijom. Da su od početka igrali na kartu nuklearnog odvraćanja Pentagonu ne bi palo na pamet da pokreće celu mašineriju.

Link to comment
13 minutes ago, dillinger said:

 

Pitanje je li kraj priče sa trenutnim mozgovima u Pentagonu. Nema tu više ni straha ni poštovanja prema Rusima. Dakle uveren sam da bi i u tom slučaju ispalila se poneka pametna raketica na Damask i rekli bi šta sad, ajde je l smete da odgovorite nuklearno?!

 

Ako su Rusi valjda u nečemu konvencionalno dobri, to je u protivbrodskom arsenalu. Jasna pretnja koja se ne bi ograničila na istočni Mediteran po meni bi bila ozbiljna stvar. Zamislimo da Rusi i potope neki brod, lopta se prebacuje u američko dvorište. Šta je sledeće što bi oni mogli uraditi? Očajnički nuklearno zapretiti samoj Rusiji.
 

 

amerikanci bi tretirali bilo kakav napad na bilo koji njihov camac kao da je pala atomska bomba na menhetn i tu nema pomoci. to je upisano u kamenu i rusi to znaju, a na tebi je da to eventualno shvatis (i patis u senci narcisoidnog iritantnog globalnog hegemona if you are so inclined)

Link to comment
7 minutes ago, Eraserhead said:

 

 

Meni deluje da su Ameri dosta zadovoljni i Ukrajinom i Gruzijom koje sada od njih kupuju opremu itd. Posebno je Ukrajinu Putin zasrao bez veceg razloga.

 

 

 

Okupiranje četvrtine Sirije i naoružavanje džihadista ozbiljnim stvarima, puštanje Sauda i Katara je sve samo ne totalni inaction.

 

 

No svakako je lepo da se pomalja i drugačije mišljenje u satima i danima koji slede, lepše će se svariti produžetak sirijskog rata i tomahavk planetarne dominacije

Link to comment
Just now, Krošek said:

amerikanci bi tretirali bilo kakav napad na bilo koji njihov camac kao da je pala atomska bomba na menhetn i tu nema pomoci. to je upisano u kamenu i rusi to znaju, a na tebi je da to eventualno shvatis (i patis u senci narcisoidnog iritantnog globalnog hegemona if you are so inclined)

 

Apsolutno, to treba i biti cilj. Baš me zanima kako oni u tom slučaju odgovaraju? Mislim Rusi baš nemaju mnogo trupa van svojih igranica, ne računajući ovaj prethodno žrtvovani sirijski kontigent

Link to comment

pa ocajno odgovaraju. to su pre svega ja sam uveren potpune ljudske nakaze bez elementarnog ljudskog osecaja. to bi bio kraj svake normalnosti i pocetak svake nenormalnosti recimo tako. na planetarnom nivou

Link to comment

Očajno, misliš nuklearno po samoj Rusiji? Lepo, samo što i oni vole svoju guzicu pa se ne smeju na to odlučiti. 1 vojni poraz na dalekim morima je ipak bezbolnija stvar, naročito ako je Sirija oslobođena pride

Edited by dillinger
Link to comment

da je asad pametan dao bi neku izjavu gde krivi demokrate, deep state, fake news medije za zaveru istovremeno hvaleci trampa kako je najveci, najpametniji, najzgodniji predsednik ikada i obavezno da spomene svarzengera koji je  upropastio apprentice (i jos par desetak likova koje tramp mrzi) i ne da ne bi doslo do napada nego bi za par meseca videli asada kako ulazi u belu kucu kroz crveni tepih

Link to comment
4 minutes ago, dillinger said:

Očajno, misliš nuklearno po samoj Rusiji? Lepo, samo što i oni vole svoju guzicu pa se ne smeju na to odlučiti. 1 vojni poraz na dalekim morima je ipak bezbolnija stvar, naročito ako je Sirija oslobođena pride

jel ti stvarno mislis da je 1 nobles vojnoakademisanom amerikancu jedan americki brod manje vazan od jednog americkog grada? nista tu nije bezbolno, ovde se radi o teskoj, najtezoj nacionalnoj potencijalnoj traumi i totalnim-apsolutnim ulozima. brzo to prevazidji, jer je brod VAZNIJI od grada, brod je bog. nemoj da se zajebes pa krenes kao nesto veci broj izgubljenih zivota ako padne bomba na grad - nema toga u sektaskom mozgu

Edited by Krošek
Link to comment
×
×
  • Create New...