Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

19 minutes ago, radisa said:

Dokle god ne krenu da se rokaju nuklearkama, dobro je... AKo počnu, više nećemo imati nikakvih briga, svakako... Svet će da presatne da postoji...

 

Uništiće planetu jer su na vlasti u dve vojno najmoćnije zemlje iskompleksirani magarci željni petkometrije i vojni lobi koji vidi neku svoju korist... Pa bolje ni ne zaslužujemo, kao vrsta, ako dođe do nukovanja...

 

 

Pa...nije baš dobro, veliki se mogu sudarati na trećim teritorijama bez da se upotrebe nuklearke, nešto ala rat u Koreji. I možda ćemo tek nakon ovog rata doći u nuklearnu opasnost, kad Rusima ništa drugo ne bude preostalo, tj kad i ako im Kolaicija pokaže u Siriji da su konvencionalno nedorasli. 

Link to comment
5 minutes ago, namenski said:

Stvari su zasle u fazu u kojoj bi, za vakta Hladnog rata, sve strukture, na obe strane, uhodano ispod zita radile na pronalazenju resenja/kompromisa: naravno da bi pri tom, zavisno od trenutne situacije i odnosa snaga isterale najvise za sebe, ali bi jedan i to najbitniji uslov bio svo vreme postovan: dalje ruke od Dugmeta, njego smisao i razlog postojanja je da nikad ne bude upotrebljeno.

Danas definitivno ne postoji ta vrsta razmisljanja, a sto je najgore, ne postoje ni politicari, a ni vojnici koji bi bili sposobni da ga primene.

+1, to je to...

 

Ne znam kako je bilo za vreme kubanske krize, da li su se ljudi bojali dugmeta™, ali sa ove distance, mislim da su svi znli da ga niko neće stisnuti...

 

Sad, ja sam ubeđen da pojedini jedva čekaju da ga stisnu i pokažu da to nije ništa strašno... Par desetina-stotina milona mrtvih i malo kontaminacije zemlje, kao da je to bog zna šta...

 

 

Link to comment
Just now, dillinger said:

Pa...nije baš dobro, veliki se mogu sudarati na trećim teritorijama bez da se upotrebe nuklearke, nešto ala rat u Koreji. I možda ćemo tek nakon ovog rata doći u nuklearnu opasnost, kad Rusima ništa drugo ne bude preostalo, tj kad i ako im Kolaicija pokaže u Siriji da su konvencionalno nedorasli. 

Pa glavni problem, tacnije propust zapadne posthladnoratovske nazovi politike i strategije i jeste u tome sto je propustila da ukalkulise cinjenicu da oslabljenoj i u svakom pogledu inferiornoj Rusiji nije ostalo nista osim Dugmeta. 

Da su ruske opcije svedene na nuklearnu, bez medjufaza koje su cinile sustinu slozene hladnoratovske koreografije kriza.

Link to comment

U najcrnjem scenariju da Amerika&Co sprže ruske i iranske položaje u Siriji, uključujući tu aerodrome i baze, mislim da bi se Rusi i Iranci prvo odlučili na zajedničku kopnenu intervenciju preko severnog Iraka

 

Russian-warships-678x381.jpg

 

Nuklearke dolaze tek posle... 

Edited by slow
Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Ček, ovde se neki stvarno ne boje rata između USA i Rusije? Kao, ono, neće valjda™ krenuti sa nukovanjem?

 

Neće valjdaizam™ je siguan put u propast...

 

Šta je to toliko jebeno značajno u toj Siriji da su spremni da toliko ratuju? Jebao jedne vojni lobi mala patka predsednika i kruga oko njega i druge raspali diktatori...

A šta da radimo nego da se nadamo da "neće valjda"? Nemamo apsolutno nikakav uticaj na zbivanja, možemo samo da se nadamo. 

Link to comment
Just now, Ayatollah said:

A šta da radimo nego da se nadamo da "neće valjda"? Nemamo apsolutno nikakav uticaj na zbivanja, možemo samo da se nadamo. 

Ma ne, ne možmo ništa drugo, naravno...

 

ALi, ležernost i sreća koja odiše iz nekih postova ovde mi je za :isuse:

Link to comment
6 minutes ago, namenski said:

Pa glavni problem, tacnije propust zapadne posthladnoratovske nazovi politike i strategije i jeste u tome sto je propustila da ukalkulise cinjenicu da oslabljenoj i u svakom pogledu inferiornoj Rusiji nije ostalo nista osim Dugmeta. 

Da su ruske opcije svedene na nuklearnu, bez medjufaza koje su cinile sustinu slozene hladnoratovske koreografije kriza.

 

Pitanje je li propust ili plan, svođenje na S.Koreju. 

Link to comment
3 minutes ago, slow said:

 

Ti stvarno nisi normalan

 

Napad hemijskim oruzjem na civile ne treba da prodje nekaznjeno. Hemijska postrojenja su adekvatne mete.

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Ne znam kako je bilo za vreme kubanske krize, da li su se ljudi bojali dugmeta™, ali sa ove distance, mislim da su svi znli da ga niko neće stisnuti...

Ma koliko nedopustivo bilo sa takozvane strucnetm tacke gledista, ponekad se bojim da je objasnjenje za razliku u tretmanu i odnosu prema ratu naprosto generacijsko/psiholosko.

Kad si vec pomenuo Kubansku krizu: i na jednoj i na drugoj strani igrutm su vodili ljudi koji su ne samo znali sta je rat, nego su u njemu i neposredno ucestvovali, od Kenedija, preko Hruscova, da nize esalone ne pominjem - od zavrsetka WW2 do Kube proslo je svega 17 godina.

Uzimam Kubu kao primer jer je tom prilikom - sto je posle izbegavano - doslo do direktne i neposredne konfrontacije supersila: u svim potonjim, pa i prethodnim posrednim sukobima, Koreji, Vijetnamu, itd, itd, suceljavanje nije bilo direktno, a paralele sa SIrijom se povlace hteli mi to ili ne.

Ali, u Koreji na primer, gde su se cak i neposredno sukobljavali, politicari sa sve zivim Staljinom i vecina vojnika je znala da obuzda sopstvene ekstremiste, Makartura na primer, tako da je situacija bila pod kontrolom.

Ovo jos vise vazi za Vijetnam.

Link to comment
2 minutes ago, Eraserhead said:

 

Napad hemijskim oruzjem na civile ne treba da prodje nekaznjeno. Hemijska postrojenja su adekvatne mete.

Ti si ili beznadezno glup ili beznadezno bezobrazan.

Link to comment
4 minutes ago, dillinger said:

Pitanje je li propust ili plan, svođenje na S.Koreju. 

Ako je plan onda stvarno kuku nama: takav plan bi se i Boldrik namucio da smisli - ostaviti nuklearno najnaoruzanijoj drzavi Planete Dugme kao jedinu alternativu.

Mada, cega smo se sve nagledali...

Link to comment
×
×
  • Create New...