Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

 

Onog casa kada bi Kalifat usao u detant sa "nevernicima" i tako odustao od svoje proklamovane ideje-vodilje oni bi prestali da budu Kalifat, a na njegove lidere bi bila otvorena sezona lova zbog izdaje.

 

i tako propade moj boldrikovski plan o pacifikovanju™ kalifata ponudom mira™ i korumpiranje luksuzom od naftnih profita samoproglasenog kalifa i ostalih vodja sto bi kao posledicu imalo ovo sto ti pises :cry:

Edited by Pontijak
Link to comment

 Што се Сауди Арабије тиче, само два - колико сам видео - форумаша одбијају да признају да су они саставни део проблема и искрено се надам да ће се последња домина срушити њима на главу.

Ja se iskreno nadam da ce zagovornicima resavanja problema u Saudijskoj Arabiji Vuckovi pozivari zakucati na vrata da im uruce poziv za ucesce u slaganju domina™ na licu mesta.  :fantom:

Edited by ObiW
Link to comment

sveže pristiglo

 

Pre će biti da je od početka tu samo se čekala zgodna prigoda za instalaciju :fantom:

 

2E63C21900000578-0-image-a-27_1447365342

 

 

Neće to biti dovoljno ako Turci odluče da kopneno ulete na sever i zauzmu onaj džep. On im je od vitalne važnosti, deli Kurde na dva dela na sirijskoj teritoriji, preko njega stiže pomoć Al Nusri i ID, trguje se naftom... mnogo zavisi od toga.

 

Slowe, drma te neki feldmaršalski sindrom od jutros? Prvo, S-400 iz Latakije pokriva taj džep bez problema samo što Rusi nemaju nikakav razlog da skidaju bilo čije avione iznad njega. Taj džep ne ugrožava Asada, pa ako je Turska voljna da upadne tamo i bije se na dve strane sa Kurdima i na trećoj sa ID (dobro, sa njima verovatno neće) samo napred i srećno im bilo. Rusi ih sigurno neće ometati u tome a ako ovima padne na pamet da se zaleću na Alepo, well, go for it MB, do what you have to do...

 

Drugo, ako nisi primetio, Turska je dovukla pojačanja na granicu kod Latakije tj. kod braće Turkmena a ne kod džepa između kurdskih teritorija.

Edited by beowl
Link to comment

Морам да додам и да сам апсолутно шокиран идејом да се прихвати реалност™ постојања Калифата и да заправо не верујем да је озбиљна, бар у твојој глави. Онај Турчин муркан ми је јасан, али било ко осим њему сличних (мрачњака огрезлих у крви који имају финансијске користи од тала са психопатама, били муслимани, хришћани или флајинг шпагети монстери лично) има такве идеје је.. Ух, не знам како да то формулишем а да не буде преувредљиво. Бета?

 

zar nije to demantovano kao lažna izjava (ako misliš na šefa njihove BIA) ?

Link to comment

zar nije to demantovano kao lažna izjava (ako misliš na šefa njihove BIA) ?

 

 ја се цео дан завитлавам са тиме као знак протеста против висемесечног дрвљења стратега™ и геополитичара™ по свим могућим медијима :lolol:

Edited by Pontijak
Link to comment

@ beowl Ja sam mislio da je to ista teritorija.

 

Ne, bre. Ovo gde su braća Turkmeni je iznad Latakije, skoro kod mora. Istočno odatle ide prvo Alepo gde granicu drži FSA, odmah pored njega je prva kurdska teritorija, iza nje je džep gde isis drži granicu, pa onda opet Kurdi sve do Iraka.

Link to comment

Ne, bre. Ovo gde su braća Turkmeni je iznad Latakije, skoro kod mora. Istočno odatle ide prvo Alepo gde granicu drži FSA, odmah pored njega je prva kurdska teritorija, iza nje je džep gde isis drži granicu, pa onda opet Kurdi sve do Iraka.

A ok hvala. Inace ja mislim da se moze desiti da Turska uleti tu gde su Turkmeni. Ludacki potez ali im se moze isplatiti. Ruje ne bi imale spreman odgovor na to.

Link to comment

Ne, bre. Ovo gde su braća Turkmeni je iznad Latakije, skoro kod mora. Istočno odatle ide prvo Alepo gde granicu drži FSA, odmah pored njega je prva kurdska teritorija, iza nje je džep gde isis drži granicu, pa onda opet Kurdi sve do Iraka.

 

gresis, i u predelu izmedju alepa i turske je niz mesta sa puno turkmenskog stanovnistva. gotovo svako vece mesto na toj teritoriji ima puno turkmena.

Edited by Bane5
Link to comment

gresis, i u predelu izmedju alepa i turske je niz mesta sa puno turkmenskog stanovnistva. gotovo svako vece mesto na toj teritoriji ima puno turkmena.

zna li se pouzdanije koliko turkmena zivi u siriji?

na netu sam nasao podatke koji variraju od 200.000 do 3,5 miliona sto je posebno za drzavu od predratnih 20ak miliona bas preveliko odstupanje

Link to comment

A ok hvala. Inace ja mislim da se moze desiti da Turska uleti tu gde su Turkmeni. Ludacki potez ali im se moze isplatiti. Ruje ne bi imale spreman odgovor na to.

 

Ako ulete biće im teško bez vazdušne podrške.

Link to comment

zna li se pouzdanije koliko turkmena zivi u siriji?

na netu sam nasao podatke koji variraju od 200.000 do 3,5 miliona sto je posebno za drzavu od predratnih 20ak miliona bas preveliko odstupanje

 

za mnoge manjine je zaista tesko utvrditi kolike su bar priblizne brojnosti u siriji.

ovaj deo iznad alepa je prakticno svuda popunjen i turkmenima.

neke od najvaznijih FSA jedinica koje se trenutno bore protiv IS-a u tom delu cine turkemni.

grad mare brane dosta uspesno, ali uz mnogo gubitaka vec vise od osam meseci.

Link to comment

Ja se iskreno nadam da ce zagovornicima resavanja problema u Saudijskoj Arabiji Vuckovi pozivari zakucati na vrata da im uruce poziv za ucesce u slaganju domina™ na licu mesta. :fantom:

Најјаче да ће Вучко™ и његова војска да решавају било шта. :rolleyes: Што се правих решавача проблема тиче, никакав проблем не бих имао ни да ме позивари позову ни у Светску банку да прекуцавам извештаје о финансирању хејт-причинг имама, ни за UAS оператера који ће из неке Аризоне да џојстиком нафурава дронове на сунитске милијардере што воле снаф филмове обезглављивања хришћана и других неверника.

 

zar nije to demantovano kao lažna izjava (ako misliš na šefa njihove BIA) ?

Нисам мислио на изјаву, људи ионако стално нешту блебећу, већ на редовне контакте које турска тајна служба већ годинама одржава са Исисом, што је видљиво по размени/ослобађању Исисоваца из турских затвора.

Link to comment

Најјаче да ће Вучко™ и његова војска да решавају било шта. :rolleyes:

Hihi. Bas je kjut sto imas poverenja u Vucka da na najmanji zavrtaj ruke frau Merkel ne bi pristao da posalje simbolicnu™ vojsku da pomogne tom plemenitom cilju zavodjenja reda u Rijadu. Hint: i Hrvati su poslali vojsku u Avganistan.

 

Што се правих решавача проблема тиче, никакав проблем не бих имао ни да ме позивари позову ни у Светску банку да прекуцавам извештаје о финансирању хејт-причинг имама, ни за UAS оператера који ће из неке Аризоне да џојстиком нафурава дронове на сунитске милијардере што воле снаф филмове обезглављивања хришћана и других неверника.

Javljaju mi iz rezije da su ta mesta nazalost vec popunjena. Trenutno se traze prasinari sa visemesecnim borbenim iskustvom na terenu. 

Link to comment
×
×
  • Create New...