Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ako, valja se.Sto puta sam hteo da pitam koje su vrste ove OVK/AC Milan bube, sta rade, zasto se slepuju jedna na drugoj i tako to.
Zato što su ih NATO reptili poslali da unište srpski narod, eto zašto...
Link to comment

sada im smeta što zombiji nisu dovoljno srpski :isuse:. ima li kraja tome ? ima li išta što se može jednostavno prihvatiti kao sprdnja ili zajebancija, a da ne mora biti srpska zajebancija.amerikanci nemaju ništa drugo, ali mi zato imamo karakondžule. srbin pobedio.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Uz to, naravno, ono što on navodi kao primere (dodole, i šta ja znam), uopšte nije fantastika, nego prosto folklor. Fantastika može uzimati folklorne motive, ali to ne znači da su sami ti motivi već po sebi fantastika.

Link to comment

Na stranu Grbicevo bulaznjenje o "prepersima" i zombijima kao svedocanstvu americkog rasizma, ali citirana izjava programskog direktora festivala koja dovodi u vezu zombije i srpski folklor jeste glupa. Srpski folklor su vile, vestice, vampiri - bas ono na cemu se zasniva radnja dva najbolja srpska horora (Leptirica i Sveto mesto).

Link to comment
Na stranu Grbicevo bulaznjenje o "prepersima" i zombijima kao svedocanstvu americkog rasizma, ali citirana izjava programskog direktora festivala koja dovodi u vezu zombije i srpski folklor jeste glupa. Srpski folklor su vile, vestice, vampiri - bas ono na cemu se zasniva radnja dva najbolja srpska horora (Leptirica i Sveto mesto).
Nažalost, dve gluposti se ne potiru. A zapravo, programski direktor čini istu stvar kao i Grbić, samo je manje dosledan: obojica smatraju da prikladnost zombie walk-a treba meriti njegovom spojivošću sa srpskim folklorom. Što je naravno, besmislica. Pa šta ako nema veze sa srpskim folklorom, većina stvari na svetu nema veze sa srpskim folklorom. Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...