Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ganz, ganc je u srpski doslo, mislim, od Ganz Vallalatok, velike, ogromne madjarske kompanije osnovane jos sredinom 19. veka cija je oprema masovno uvozena u Srbiju/Jugoslaviju i postala postapalica tipa 'ganc novo', taj rad...

Od igle do lokomotive...

Link to comment
16 hours ago, ToniAdams said:

Ja mislim da smo svi mi umrli a da je ovo sad neka fora ko u lostu

 

https://www.danas.rs/ekonomija/blagi-proboj-zena-u-biznis-i-politiku/

Blagi proboj žena u biznis i politiku

U istoriji opštine Brus ženama nije pripadala neka značajnija uloga u javnom i društvenom životu.

Situacija se u poslednje vreme menja na bolje, teško je reći da li je razlog zakonodavne prirode ili posledica probuđene svesti lokalne zajednice i samih žena, ali pozitivnih pomaka ima. U ovom trenutku žene se nalaze na niz veoma odgovornih pozicija počev od direktorki ustanova do zamenice predsednika Opštine.

 

Hmmmm, sta bi moglo da bude. Sistemski rad, slucajnost, manijak predsednik opstine koji voli da zaposljava zene?

Edited by Venom
Link to comment

esenesovke direktorke, mislim, shta je tu dogadjaj. u beogradu skandal, neka preletachko botovska tuka sela u fotelju, u brusu napredak zene na drushtvenoj lestvici. isti dogadjaj, razne planete.

 

:lolol:

Link to comment
6 hours ago, vememah said:

Lingvisti se ne slažu s tom tezom. U svim rečnicima kao etimologija stoji nemačko ganz.

 

 

JA kažem da je "Svi da se vole i ljube" ganc nova medju starim idejama i prelepe je zelene boje. 

Stvar rešena. Razidjite se. :nobles:

Link to comment

Pa ajde recimo da je s naše™ strane, ali da mu je ludilo odvrnuto na 11, prima se kao budala, prosipa neprovjerene informacije na tviteru, lupa gluposti (server je u reku), uglavnom, više štete za naš "cause" nego koristi. Tripuje da je neki insajder, a lud ko konj. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...