Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

22 minutes ago, ragasto said:

Ako ćemo da sudimo po komentarima, za sada ih ima osamdesetak što za Danas uopšte nije malo. Čini mi se da je većina protiv, neki se otvoreno slažu, neki polemišu a cenim da nisu objavljeni eksplicitniji komentari tipa "sisaj kurac majmune". Tako da, nisu ni čitaoci Danasa neka prefinjena vrsta. Što se tiče novina (naročito internet izdanja), svaka reakcija čitalaca je dragocena dok može da se hendluje. 

 

Komentari izlaze automatski, posle ih brišu. Meni su ih obrisali jedno desetak juče, a nigde nisam bio nešto direktno nepristojan. 

 

Ovo što se Dr Kepa sad pojavio lično da odgovara kritičarima sa "nije tačno pričate bezveze", to mi je posebno simpatično! U žestokom sam iskušenju da mu se direktno obratim, ali sumnjam da bih mogao da se kontrolišem.

 

1 hour ago, ragasto said:

Dans su i dalje ok novine. NIje ni loše povremeno dati minimalni prostor sličnim idiotima, možda se smanji broj sablažnjivača.

 

OK jesu imajući u vidu konkurenciju, ali često im se desi da objave ovakve gadarije bez ustručavanja. Ona "Reč tajkuna" kolumna koju valjda piše Toma Mona, to je nekad još teže svariti.

Link to comment

@adam

Jbg, do pre par godina sam i ja tako mislio. Sad, takvi likovi su svugde, vrlo su prilagodljivi i guraju svoje agende bez problema. Da ovaj macan ima YT kanal na kom redovno priča ovako nešto, imao bi samo pozitivne komentare; ovako, dobiće po nosu koliko-toliko.

 

@Weenie Pooh

E, tad sam se baš iznenadio kada je dobio prostor za onakve priče. Onda sam malo razmislio, i ajde neka piskaraju, to o čemu pišu ionako sprovode u delo na dnevnom nivou. Što se mene tiče, u hotel Monu neću ući u životu ali bih se možda zajebao da ne znam viziju gosn. vlasnika. Neće to naškoditi biznisu, znam, ali toliko mogu da uradim.

 

Nego, opet za komentare - izgleda da mu prija pažnja i da je oran za raspravu. Znači, izgleda da bi bilo dobro da mu se samo otpiše da je kreten, bez ulaska u polemiku...m?

Link to comment

Meni je od ovog teksta na portalu Danasa, opasnije sto taj lik truje svojim idejama studente. Kad se tako nesto radi sistematski godinama, dolazimo do toga da ce lekari spremno prihvatiti neku buducu reformu. Bez mnogo buke i talasanja.

Link to comment
48 minutes ago, ragasto said:

@adam

Jbg, do pre par godina sam i ja tako mislio. Sad, takvi likovi su svugde, vrlo su prilagodljivi i guraju svoje agende bez problema. Da ovaj macan ima YT kanal na kom redovno priča ovako nešto, imao bi samo pozitivne komentare; ovako, dobiće po nosu koliko-toliko.

 

nema taj vremena za yt kanal. sisa drzavne jasle gde god stigne a pri tom ima i privatnu kliniku. kratka pretraga kaze da gospodin osim katedre u beogradu i privatne klinike jos tezgari u podgorici i vec petnaest godina s nekim vojnim strucnjakom pravi strategiju za borbu protiv bioterorizma. a povremeno nastupa s ljubom ninkovicem jer je kul roker. pri tom, ovo mu je treci clanak u danasu. prva dva su nemusta, neko prdenje u prasinu gde nista nije rekao. ovo sto dobija po nosu tesko da ce ga nasekirati. cenim da trlja ruke i jedva ceka da naprdi sledeci clanak na koji ce narod reagovati. sve dok kaplje kinta zabole ga. 

 

i bas zato sto su njegovi svugde i guraju svoje agende svugde, valjda bi bilo razumno da mu se ne daje jos jedna platforma za to. 

 

Link to comment
Meni je od ovog teksta na portalu Danasa, opasnije sto taj lik truje svojim idejama studente. Kad se tako nesto radi sistematski godinama, dolazimo do toga da ce lekari spremno prihvatiti neku buducu reformu. Bez mnogo buke i talasanja.

i bez njega ce mladi pristati na sve shto im se ponudi, kao na usud i elementarnu nepogodu. "sad je takvo vreme". prava koja su imali djedovi i neki ochevi su bez veze (i sami su se posrali na to), ikakva solidarnost i saosecanje su relikti propalog drushtva i potpuno ne u skladu sa "sad je takvo vreme". i paradoksalno, oni su spremni da budu najbolji i pobedjuju na trzishtu radeci 5 honorarnih poslova. tek dete bicikliste koji vozi glovo ce mozda biti spremno da razume da to ne mora tako, ostali su izgubljeni. 

 

 

edip. a kapitalizam okachen na drzavnu sisu je fenomenalna stvar, ne znam kako da seu svetu proslave i obogate od lonaca igrica bakra gradjevine, svima je san da se vrate u materinu i sisaju budzetske tokove prodajuci bofl kikiriki srbima kenjajuci im pri tome da nishta ne valja. ili je to nevidjen fenomen ili je tako svuda u svetu rolf.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

i bez njega ce mladi pristati na sve shto im se ponudi, kao na usud i elementarnu nepogodu. "sad je takvo vreme". prava koja su imali djedovi i neki ochevi su bez veze (i sami su se posrali na to), ikakva solidarnost i saosecanje su relikti propalog drushtva i potpuno ne u skladu sa "sad je takvo vreme". i paradoksalno, oni su spremni da budu najbolji i pobedjuju na trzishtu radeci 5 honorarnih poslova. tek dete bicikliste koji vozi glovo ce mozda biti spremno da razume da to ne mora tako, ostali su izgubljeni.

sent from bubamoto
 

Potpuno si upravu. Neće pristati samo mladi, pa jel su stari pristali da im se uzme deo penzije, uz samo malo propagandnog ispiranja mozga. ovo će biti, takoreći, normalno.

Link to comment
2 hours ago, adam said:

nema taj vremena za yt kanal. sisa drzavne jasle gde god stigne a pri tom ima i privatnu kliniku. kratka pretraga kaze da gospodin osim katedre u beogradu i privatne klinike jos tezgari u podgorici i vec petnaest godina s nekim vojnim strucnjakom pravi strategiju za borbu protiv bioterorizma. a povremeno nastupa s ljubom ninkovicem jer je kul roker. pri tom, ovo mu je treci clanak u danasu. prva dva su nemusta, neko prdenje u prasinu gde nista nije rekao. ovo sto dobija po nosu tesko da ce ga nasekirati. cenim da trlja ruke i jedva ceka da naprdi sledeci clanak na koji ce narod reagovati. sve dok kaplje kinta zabole ga. 

 

i bas zato sto su njegovi svugde i guraju svoje agende svugde, valjda bi bilo razumno da mu se ne daje jos jedna platforma za to. 

 

Eto, ja mislim da ignorisanje neće doneti ništa dobro. On ima svoj posao koji je uhodan, napisao je ovaj tekst i ponudio ga javnosti zbog...šta znam, zatrebala mu je dodatna reklama za kliniku, juri istomišljenike, planira da otvori neku akademijicu za menadžment u zdravstvu, ili sve zajedno. Saznali smo za stoku, dobio je odgovor da je stoka, za koji mesec će verovatno napisati još nešto slično ali tada ćemo reći "opet ovaj ludak".

 

Sve je to sitno, znam, ali Danas je reagovao sasvim korektno: ovaj više nije nepoznat, verovatno će biti autorskih tekstova koji će ga iseći na komade...od medija sasvim dovoljno. Za nešto više od toga, čekamo opoziciju da se izjasni:Jova:

Link to comment
55 minutes ago, ragasto said:

..Danas je reagovao sasvim korektno: ovaj više nije nepoznat, verovatno će biti autorskih tekstova koji će ga iseći na komade...od medija sasvim dovoljno. Za nešto više od toga, čekamo opoziciju da se izjasni:Jova:

to je ideja, uglavnom. ima dovoljno ljudi i sa faksa i iz prakse i uopshte koji mogu da ga iskasape da zaboravi gde je poshao. shto ce se desiti koliko sutra.

 

ideja je da ljudi koji ne razumeju, ili se dvoume misleci da sami po sebi zasluzuju salonac/mercedes/rachun na ostrvu i samo shto nisu stekli, shvate zashto to ne moze tako.

 

tako su nam i uvalili ovu i ovakvu srbiju. zamalo da se svi obogatimo, al eto. dobro smo proshli i daj shta dash :isuse:

Edited by gospa buba
Link to comment

Ne zna se da li mu je Danas prvi ili jedini izbor medija. On je poslao, oni su objavili, izgleda da ne cenzurišu komentare. S obzirom da imaju dovoljno kolumnista, računam da će se neko osvrnuti na ono što je napisao.

@aram 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...