Jump to content
IGNORED

najbolja stvar koju ste ikad čuli, ali samo jedna.


MocaVukotic

Recommended Posts

Pa чar teme je upravo u tome da je samo 1 jedina. Mozes da stavis Beethoven-a, ako hoces (neko vec jeste), moze Tozovac, bilo sta. Ali, jedno.PS. Hoce li moderatorka da se prijavi, bas me zanima koju singlicu ce ona zgrabiti u slucaju pozara. :)

ko trudnica pred porodjaj, imam sport bili torbu za poneti sa neophodacijama za slucaj smaka sveta. ali posto ne moze mixed tape™, ista pesma koju sam i onomad stavljala. drag mi i original i majk votov kaver, pa koji prvi dohvatim.

 

http://youtu.be/4Inr22ZBmdw

 

sad gledam komentare, totalni sam autkast. meni ova pesma sve samo nije tuzna.

Link to comment
Pa, očito ne kontaš. To što mora samo jedna pesma čini temu zanimljivijom. Što više da može da se bira, više bi preklapanja između forumaša imali, a to bi bila čista dosada.Meni je buffalov meatloaf moment dovoljan za ulaznicu ovde, a bilo je i nekih drugih zanimljih otkrića.EDIT. Na stranu da mene (npr.) zaista zanima koju pesmu neko smatra najboljom koju je čuo/la u životu. Nije to mala tvrdnja, ej, posebno za nekog ko ozbiljno shvata muziku.
OK :), netju da vam se mesam u igru, a ni nemam tu 1 pesmu. Izvinjavam se ako sam bila nepristojna.
Link to comment
Pa, očito ne kontaš. To što mora samo jedna pesma čini temu zanimljivijom. Što više da može da se bira, više bi preklapanja između forumaša imali, a to bi bila čista dosada.Meni je buffalov meatloaf moment dovoljan za ulaznicu ovde, a bilo je i nekih drugih zanimljih otkrića.EDIT. Na stranu da mene (npr.) zaista zanima koju pesmu neko smatra najboljom koju je čuo/la u životu. Nije to mala tvrdnja, ej, posebno za nekog ko ozbiljno shvata muziku.
+1Šta više, mene je zainteresovalo koju bih stvar ja sam odabrao za pusto ostrvo. Trebalo mi je vremana da revidiram neke stavove i da se odlučim, a ranije sam uvek izbegavao takve odluke, navodeći kojekakve spiskove. Mislim da nisam pogrešio s Betomenom; ako ništa drugo, Deveta dugo traje. Edited by Bujodrag
Link to comment

 

 

OK :), netju da vam se mesam u igru, a ni nemam tu 1 pesmu. Izvinjavam se ako sam bila nepristojna.

 

imas sigurno, batticuoure, samo jos nije doslo njenih pet minuta. to je ona koju ces cuti u glavi kad se probudis ujutru i ne mozes da se setis sta si sanjala, ili kad mislis da je jedino smak sveta pozeljan u tom trenutku, a onda ti u glavi zazvuci rif.

 

i najlepse kod te jedne i jedine je sto ti sigurno nece prva pasti na pamet, ako se sada budes silila da mislis koja je to pesma. ako si je cula do sada, ona ti sedi negde u zapecku i samo ce da ispliva kad joj dodje vreme da izadje na stejdz. ona ti je soulmate kakav ti nikad nijedan covek nece biti, s njom mozes da se svadjas, da je psujes, obozavas i slusas na ripit, da je zavodis i da te zavodi, ali nikad neces moci da raskines sa njom.

 

ta pesma nije ona koja te podseca na nesto najlepse ili najtuznije na svetu. nije spomenar i cesto nije delo nekog za kog bi ruku u vatru dala, presla pola sveta da je cujes ili kao siparica iscekujes novu plocu. to nije ona pesma iz topika za uz sahranu, jer ona ide sa tobom, gde god.

 

trebalo mi je mnogo vremena da prihvatim da je maggot's brain moj soulmate. od kad sebe vidim kao mislece bice, bezbrojne sate provedoh u pravljenju lista, high fidelity je za mene malo dete. pesme za utorak, pesme za odlazak kod zubara, pesme za posao, pesme za teren, pesme za smor, nema te liste koju nisam proradila, sama ili sa slicnim pacenicima. i sasvim sigurno ne volim funkadelic najvise na svetu, niti njihove ploce zauzimaju pocasno mesto u svetilistu muzike. jedne godine sam svakog dana, bar cetiri puta dnevno slusala "barstool blues" i mislila da mi je neil young licno posvetio tu pesmu.

 

da ne pominjem marka lanegana, ili "suffering song" willard grant conspiracy. i sve najbolje drugare od malih nogu. ali jebesga, maggot's brain je the one.

 

p.s. moco, izvini sto ti se mesam u topik :)

Link to comment
p.s. moco, izvini sto ti se mesam u topik :)
marš sa topika mi! ne, upravo to nam i treba.ja kad sam stavio JJF, mislio sam na sve to što si napisala, ali ne znam to da kažem tako dobro. meni je taj uvodni riff u stvari to što me jebe. tih dvadesetak sekundi pre nego kaže "one-two", u tih dvadeset sekundi staje ceo svet, onako kako ga ja vidim. šamar za šamarom za šamarom, ti ustaješ, ali opet stiže šamar i tako u nedogled. I choose not to choose life. zato sam uvek više voleo keitha nego micka. jebeš pozu, izgori u sekundi. taj riff čupa grkljan, prvo tebi pa onda i samom sebi. znam da je preterano, ali kad bi mi neko tražio da mu objasnim šta je r'n'r, ne bih znao kako osim da mu pustim taj uvod iz JJF. za mene je to najmanji zajednički sadržalac za svaki bend koji je ikad svirao bilo koju formu rnr-a.prigodna ilustracijatumblr_lgkotqPOqb1qbquljo1_500.jpg Edited by MocaVukotic
Link to comment
OK :), netju da vam se mesam u igru, a ni nemam tu 1 pesmu. Izvinjavam se ako sam bila nepristojna.
Nisi uopšte nepristojna, naprotiv. Mada mi je malo žao što nećeš da se sigraš.EDIT. Apropo ovog gore lubinog, ja obožavam Maggot Brain do izbezumljenja (nije hiperbola), međutim iz nekog razloga tu stvar sam čuo prvi put samo pre desetak godina. Kad se tako nešto desi, osetim se prosto pokraden. Krivim Slobu Konjovića za to, što mi to nije pušt'o onda. Edited by Indy
Link to comment

davnih dana sam gledao jednu emisiju u kojoj su me dve pesme udarile kao grom i nikada ih neću zaboraviti (osim u slučaju neke demencije ili tako nečeg, ali to se ne računa)nikad mi se više nije dogodilo da me tako obale, ali mora obe, a postavljaču teme izvinjenje:http://www.youtube.com/watch?v=6mpZUPPTyjohttp://www.youtube.com/watch?v=94jGxh8mxNIe sad, bilo je i boljih kasnije ili pre, nevažnoali tada me je to samlelo i nikada kasnije se nisam osećao sličnomožda sam samo bio u pmsu, bem li ga

Link to comment
Entombed! Šokovi! Šta li ćemo još da saznamo na ovom topiku...
Zakaj, nje valjda to kategorija Meatloafa:p Ovde je bitna pesma a ne ime koje je potpisuje! Elem ja sam se prosto i seljački vodio time - šta sam najveći broj puta u životu izvrteo. Hollowman zadovoljava celokupne mi energetske potrebe. Da je Lemmy Kilmister 20 godina mlađi to bi njegova pesma bila. To je ta i Kosovo i Evropa, i četnici i partizani politika.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...