Jump to content
IGNORED

Betoniranje pred US Open 2013


Ros

Recommended Posts

@beowlJa se s tim slažem i to je potpuno legitimno. Ukoliko on ne želi da ponavlja sve kroz što je prošao da bi ponovio 2011. to je njegova stvar, ali s druge strane i moja fanovska percepcija će se u tom slučaju donekle promeniti. Drugim rečima, ako se on ne nervira što je dobio po faci, ovaj put i bukvalno i figurativno, što bih se i ja onda nervirao.

Link to comment
  • Replies 284
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dùda

    30

  • mlatko

    30

  • renne

    22

  • Arkadija

    22

Top Posters In This Topic

čitala si sigurno, al se ne sećaš. Ono kad je Jeca bila No.1 ova je nešto pričala kako je folirantkinja, loša osoba, i tako nešto slično. Davno je bilo pa sam zaboravio detalje.

Link to comment
novak, reklo bi se, nije taj lik, i bolje za njega samog da nijenegde se mislim da on debelo kalkuliše i razmišlja o tome koju cenu će da plati i šta će tu pre da žrtvujea izgleda da neće da žrtvuje svoje zdravlje pre svega, pa onda i neki normalan života očigledno je neko ko ume da uživa u životu i van tenisa
Koliko ja znam profesionalni sport, on je surov, pun odricanja, suza, krvi i znoja. Neko ko je u tinejdžerskim godinama doneo svesnu odluku da batali školu i da se posveti tenisu, znajući da seniorska karijera u najboljem slučaju može da mu traje od 10-12 godina, pristaje na sva pravila igre, pa i ta da nikada nije kod kuće, da ne viđa prijatelje, ako ih uopšte i ima, da beskrajno trenira, da propušta sve rođendane, venčanja isl.Kako bi bilo da Lionel Mesi posle svake tri -četiri utakmice ode na 10 dana na more da napuni baterije, jer je prezasićen.( znam da se ne mogu porediti fudbal i tenis, ali to mi prvo pade napamet)
Link to comment
Koliko ja znam profesionalni sport, on je surov, pun odricanja, suza, krvi i znoja. Neko ko je u tinejdžerskim godinama doneo svesnu odluku da batali školu i da se posveti tenisu, znajući da seniorska karijera u najboljem slučaju može da mu traje od 10-12 godina, pristaje na sva pravila igre, pa i ta da nikada nije kod kuće, da ne viđa prijatelje, ako ih uopšte i ima, da beskrajno trenira, da propušta sve rođendane, venčanja isl.
novak svoju žrtvu živi već više od pola svog životaživi je i dalje jer bez žrtva se ne može biti broj 1 ni u pljuvanju niz vetare, ali mi bi da on bude goatto bi verovatno značilo da žrtva mora biti još veća, cena previsoka (možda i trajno ugrožavanje zdravlja)možda novak jednostavno neće da plati tu cenumožda je on svoj primarni cilj već postigao (broj 1 i w trofej)ko osim njega treba da odredi tu meru ?
Link to comment
Koliko ja znam profesionalni sport, on je surov, pun odricanja, suza, krvi i znoja. Neko ko je u tinejdžerskim godinama doneo svesnu odluku da batali školu i da se posveti tenisu, znajući da seniorska karijera u najboljem slučaju može da mu traje od 10-12 godina, pristaje na sva pravila igre, pa i ta da nikada nije kod kuće, da ne viđa prijatelje, ako ih uopšte i ima, da beskrajno trenira, da propušta sve rođendane, venčanja isl.Kako bi bilo da Lionel Mesi posle svake tri -četiri utakmice ode na 10 dana na more da napuni baterije, jer je prezasićen.( znam da se ne mogu porediti fudbal i tenis, ali to mi prvo pade napamet)
bilo bi interesantno izračunati koliko Messi i Novak imaju efektivnog rada tj. mečevada probam:Messi ako igra 2 meča nedeljno to su x 40 nedelja otprilike = 80 mečeva: oko 120 satiNole odigra isto oko 80 mečeva godišnje ajde u proseku isto sat i po po meču (2 rekao bih)izađe skoro na isto, s tim što je pritisak mnogo veći kod individualnog sporta, Nole ima tim koji mu organizuje mnoge aspekte života ali je on na terenu sam koji se izbori za uspeh, ne zavisi ni od koga, ne može da se osloni na tim kad je tamo dole, niko ga neće pokriti kad pogreši.trening ne znam, bilo bi interesantno pronaći podatke ko više trenira
Link to comment

ja mu prebacujem :rant:tako na pravi način pronalazi ventil i daje oduška stresu koji je ključni faktor u tenisu. treba li Noletu prebacivati što se posvećuje sebi, porodici i prijateljima ili nedobogo humanitarnom radu? :dry:

Link to comment

Sad, možda sam previše nostalgičan ali za mene je bio i ostao samo jedan pravi čovek-robot, onaj koji je bio u stanju godinama da živi i trenira kao programirana mašina, svakog dana na isti način i u isto vreme, vikendima, praznicima, leti i zimi. Zbog njega sam kao klinac otišao da treniram tenis i mislim da ga u tom aspektu fanatične posvećenosti nije nadmašio niko od onih koji su došli kasnije, uključujući i današnji kvartet najvećih. To je bio Ivan Lendl.

Link to comment
[/size]novak svoju žrtvu živi već više od pola svog životaživi je i dalje jer bez žrtva se ne može biti broj 1 ni u pljuvanju niz vetare, ali mi bi da on bude goatto bi verovatno značilo da žrtva mora biti još veća, cena previsoka (možda i trajno ugrožavanje zdravlja)možda novak jednostavno neće da plati tu cenumožda je on svoj primarni cilj već postigao (broj 1 i w trofej)ko osim njega treba da odredi tu meru ?
A da li je moguće da su federer i nadal jednostavno bolji teniseri?
Link to comment
novak svoju žrtvu živi već više od pola svog života
Žrtvu?Pa nije on mlada devica koju prinosimo bogu sunca za bolji rod pšenice, već profesionalni sportista, koji je to postao slobodnom voljom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...