Jump to content
IGNORED

Rekorderi po novcu od ulaznica


Ajant23

Recommended Posts

1.Нисам ни говорио о гледаности већ о биоскопском репертоару.2.Мађарска кинематографија је значајнија зато што је била развијена и у међуратном периоду,a дао бих јој предност и ако би смо рачунали само последњих 50-60 година.Кад погледаш колико је само колико је режисера (Paul Fejos,László Benedek, Paul Czinner,Géza von Cziffra,Michael Curtiz,браћа Korda... ) крајем двадесетих и тридесетих година отишло у тадашње најразвијеније западне кинематографије (Француска,Енглеска,САД,Немачка),добијаш сасвим јасну слику по том питању.
Ma, koji su to rezoni, i dodaj najplaćenijeg scenaristu Holivuda u devedesetim koga sam ti već pomenuo i direktore fotografije koji su pobegli u SAD...Nije ozbiljna ovakva argumentacija... Ipak, zanimljiva je u kontekstu topica, obzirom da si sad na pomenuti problem stranog kapitala u Holivudu, snimanje filmova koji se mnogo više obaziru na ostatak sveta van SAD-a, sada praktično problematizovao koliko je američka i produkcija samih filmova u današnjem Holivudu... To nije vreme zlatnog doba, kada su stranci stvarali Holivud, pronalazeći slobodu i kreativne uslove kakve su samo mogli da sanjaju igde drugde... A, vidim, da za Rusiju ipak nisi proveravao cifre. I, kakva crna zapadna kinematografija naspram Rusije... Grifit koji je sekao vene za Tolstoja i Gari Kuper koga je učio glumi Čehovljev rođeni brat, odabrao sam ove primere šale radi, ima tu mnogo više kao što i sam znaš...
Link to comment
+sve je otišlo u taj kurac kada je novi holivud rešio da se bavi brojanjem zelembaća, a ne pravljenjem filmova.
a kad se to holivud ozbiljno bavio pravljenjem umetnickih filmova?vazda bio industrija, zato je i napravio toliku (finansijsku) razliku u odnosu na manje i nezavisnije produkcije
Nije ozbiljna ovakva argumentacija... Ipak, zanimljiva je u kontekstu topica, obzirom da si sad na pomenuti problem stranog kapitala u Holivudu, snimanje filmova koji se mnogo više obaziru na ostatak sveta van SAD-a, sada praktično problematizovao koliko je američka i produkcija samih filmova u današnjem Holivudu... To nije vreme zlatnog doba, kada su stranci stvarali Holivud, pronalazeći slobodu i kreativne uslove kakve su samo mogli da sanjaju igde drugde...
tvoja argumentacija nije ozbiljna. izvlacis pogresne zakljucke iz postojecih podataka, pominjes podatke koji u tvojoj listi ne stoje kao da si i njih dao (o stranom kapitalu u holivudu), a pride si i nepotrebno agresivan prema sagovornicima.pa naravno da nece sama amerika da donese vise para nego ceo ostatak sveta zajedno. pogledaj kumulativne BDP.ove i sve ce se odmah razjasniti(jer holivud je industrija i ponasa se kao svaka druga industrija).ali to ne znaci da americki ukus i predrasude ne definisu to sta holivud prodaje.elementarni primer: nasilje da, sise ne. pa prebroj sam u koliko slucajeva to vazi u ovoj tvojoj top100 listi. Edited by Zverilla
Link to comment

film je stvoren kao zabava širokih masa. shodno tome se i holivud formirao kao mesto gde se reeetko prave umetnički filmovi, ali su iz te industrije isplovljavali autori koji su značajno doprineli razvoju filma. niste hteli holivud, sad imate bolivud

Link to comment
tvoja argumentacija nije ozbiljna. izvlacis pogresne zakljucke iz postojecih podataka, pominjes podatke koji u tvojoj listi ne stoje kao da si i njih dao (o stranom kapitalu u holivudu), a pride si i nepotrebno agresivan prema sagovornicima.
Replika da "moja argumentacija nije ozbilja" na moju repliku koja počinje sa "njegova argumentacija nije ozbiljna" ^_^Pa, ja nisam ni iznosio drugu argumentaciju od zvaničnih podataka. Sada, moguće da sam iz njih izvodio progrešne zaključke, to stoji... Ipak, kao pokretač topica, problematizovao sam jedan aspekt na koji bi cifre mogle da ukazuju tako da bih to što sam pisao pre shvatio kao povod za dalju polemiku i razmišljanja i u tom smeru u kome se ređe razmišlja, pre nego da sam donosio ikakve zaključke. Da sam hteo da išta zaključujem pisao bih blog i stavio tačku, a ne bih otvarao topic sa prilično zvaničnih podataka ;)Što se tiče podataka koji u mojoj listi ne stoje, oko stranog kapitala u Holivudu, to je bilo u cilju daljeg razvoja priče i stvarno je smešno to posebno argumentovati. Jasno je da, recimo, Sony pictures implicira strani kapital... Takođe, u upravnom odboru TimeWarner kompanije je osoba iz Axel Springer medijske kuće, koja ima sasvim lep udeo u vlasništvu kompanije kojoj pripadaju i WB i HBO i CW, a je l' beše i ovdašnji Blic... Itd, itd, u današnjem svetu posebno argumentovati strani kapital u Holivudu je smešno i izlišno...A, ovo pride, to je tvoja samokritika i tvoja stvar...
pa naravno da nece sama amerika da donese vise para nego ceo ostatak sveta zajedno. pogledaj kumulativne BDP.ove i sve ce se odmah razjasniti(jer holivud je industrija i ponasa se kao svaka druga industrija).ali to ne znaci da americki ukus i predrasude ne definisu to sta holivud prodaje.elementarni primer: nasilje da, sise ne. pa prebroj sam u koliko slucajeva to vazi u ovoj tvojoj top100 listi.
To i jeste pitanje, koliko se i da li se Holivud kao industrija odvojio od SAD? A, u javnom dsikursu se konstantno apsolutizuje veza Holivud=SAD...Nasilje i sise, to mi nisu kategorije posebno relevantne za ovu priču, već stota retorika... Ako hoćeš, otvori topic o tome, tu može svašta da se priča...edit: ispravio slovne greške, koje sam napravio u žurbi dok pravim sebi jelo... Edited by Ajant23
Link to comment
Replika da "moja argumentacija nije ozbilja" na moju repliku koja počinje sa "njegova argumentacija nije ozbiljna" ^_^
da. zato sto si, za razliku od mene, uglavnom pisao ovakvim tonom, i "argumentima":"Piše ti, da ti čitam naglas nisam u stanju, a mrzi me da ti crtam...""lupaš zemlje kao maksim po diviziji""Rendate floskule kao kadrovi kojima je zakazao telegraf"
Pa, ja nisam ni iznosio drugu argumentaciju od zvaničnih podataka. Sada, moguće da sam iz njih izvodio progrešne zaključke, to stoji... Ipak, kao pokretač topica, problematizovao sam jedan aspekt na koji bi cifre mogle da ukazuju tako da bih to što sam pisao pre shvatio kao povod za dalju polemiku i razmišljanja i u tom smeru u kome se ređe razmišlja, pre nego da sam donosio ikakve zaključke. Da sam hteo da išta zaključujem pisao bih blog i stavio tačku, a ne bih otvarao topic sa prilično zvaničnih podataka ;)Što se tiče podataka koji u mojoj listi ne stoje, oko stranog kapitala u Holivudu, to je bilo u cilju daljeg razvoja priče i stvarno je smešno to posebno argumentovati. Jasno je da, recimo, Sony pictures implicira strani kapital... Takođe, u upravnom odboru TimeWarner kompanije je osoba iz Axel Springer medijske kuće, koja ima sasvim lep udeo u vlasništvu kompanije kojoj pripadaju i WB i HBO i CW, a je l' beše i ovdašnji Blic... Itd, itd, u današnjem svetu posebno argumentovati strani kapital u Holivudu je smešno i izlišno...To i jeste pitanje, koliko se i da li se Holivud kao industrija odvojio od SAD? A, u javnom dsikursu se konstantno apsolutizuje veza Holivud=SAD...Nasilje i sise, to mi nisu kategorije posebno relevantne za ovu priču, već stota retorika... Ako hoćeš, otvori topic o tome, tu može svašta da se priča...
vrednovanje nasilja i sisa je najocigledniji primer uticaja amerckog sistema vrednosti (citaj RIAA) na holivudske filmove, koji je disproporcionalno veci u odnosu na kolicinu novca koji ti filmovi generisu u americi.
Link to comment
da.zato sto si, za razliku od mene, uglavnom pisao ovakvim tonom, i "argumentima":"Piše ti, da ti čitam naglas nisam u stanju, a mrzi me da ti crtam...""lupaš zemlje kao maksim po diviziji""Rendate floskule kao kadrovi kojima je zakazao telegraf"vrednovanje nasilja i sisa je najocigledniji primer uticaja amerckog sistema vrednosti (citaj RIAA) na holivudske filmove, koji je disproporcionalno veci u odnosu na kolicinu novca koji ti filmovi generisu u americi.
Vidim sad da nije trebalo da gubim vreme na priču o činjenicama. Sad mi se čini da je ona bila tu pominjana samo da: ili posluži kao kritika mene ili da gubim vreme argumentujući, a vidim i da sam pisao ovde različito od tebe i drago mi je zbog toga...Rekao sam ti, posle argumentacija koje si ignorisao, da otvoriš topic povodom tog pitanja... Ima se tu svašta reći i sve je to mnogo mnogo komplikovanije od potenciranja jednog uhodanog viđenja... Edited by Ajant23
Link to comment
Molim?I dalje pričaš svoju priču od prvog posta ovde i sve što si natralalo ponovo replika je ko zna kome i ko zna na koji topic... Meni nije i boli me ovo da se bavim baš ovim vakumom...Jedino čime si mi se obratio bio je onaj gornji qoute, mogu možda ostaviti vere da tamo piše između redova što smisleno i različito od onoga što naizgled stvarno piše...
Ovo sam napisao pre svega zbog onog prvog posta u kom si mi na moje nabrajanje koji su po mom misljenju najbolji evropski filmovi 21. veka rekao nesto u fazonu "tuga na sta je evropa spala" i kad sam ti odgovorio da to nije bas tako ti si poceo da furas taj "tralala fazon"
Link to comment
Dakle, film koji je najviše novca inkasirao upravo u SAD-u u odnosu na ostatak sveta je na 75. mestu The Passion of the Christ Mela Gibsona... - 60.6% ukupne zarade ostvareno je u SADDrugi je, na 44. mestu, Star Wars Lucasov iz 1977 - 59.5% ukupne zarade ostvareno je u SADTreći je, na 59. mestu, The Hunger Games iz 2012. godine - 59.0% ukupne zarade ostvareno je u SADPrvih petnaest filmova je više inkasiralo u ostatku sveta od onoga što je inkasiralo u SAD-a...Hollywood? Blockbusteri? Ostatak sveta? Šta je to danas? Da li je SAD više uopšte bitan?
Ostatak sveta se navikao na ta podgrejana gotova jela, a i SAD imaju 300 miliona stanovika, a ostatak sveta 6,7 milijardi... tako da je ovaj procenat skroz realan. Edited by Tsai
Link to comment

Ovo što si napisao iznad je baš originalno i stvarno nije ponavljanje jednog te istog... A, za ovaj post pre:

Ovo sam napisao pre svega zbog onog prvog posta u kom si mi na moje nabrajanje koji su po mom misljenju najbolji evropski filmovi 21. veka rekao nesto u fazonu "tuga na sta je evropa spala" i kad sam ti odgovorio da to nije bas tako ti si poceo da furas taj "tralala fazon"
I tu raspravu tamo si završio sa:
komična ili ne, protiv vremena se ne može.mislim, može ali onda postaneš vlada jet :)nemoj
I, brate mili, ispoštovao sam to tvoje "nemoj" i nisam ti se dalje obratio...A, ti sad ovde, posle toga, čekaš moj sledeći topic da odmah nastaviš priču, posle baš kulturnog "nemoj" koje sam ti ispoštovao?
Link to comment
Ovo što si napisao iznad je baš originalno i stvarno nije ponavljanje jednog te istog... A, za ovaj post pre:I tu raspravu tamo si završio sa:I, brate mili, ispoštovao sam to tvoje "nemoj" i nisam ti se dalje obratio...A, ti sad ovde, posle toga, čekaš moj sledeći topic da odmah nastaviš priču, posle baš kulturnog "nemoj" koje sam ti ispoštovao?
Okej, al nisam dosao ovde zaista da nastavljam onu raspravu ... nego sam se samo nadovezao na pricu o severnoj americi vs ostatak sveta. Izvini ako je to protumaceno kao napad na tebe... al ne vidim razlog da se ne raspravlja normalno, malo si agresivno odgovarao od pocetka, sto meni smeta, ali okej, nije problem da se naviknem da tvoj nacin izrazavanja zaista.
Link to comment

To nemoj nije znacilo "nemoj da me smaras", naprotiv, ocekivao sam bar pocetak rasprave o novom vs starom filmu tj. bar obrazlozenje zasto mislis ono sto si rekao o evropskom filmu i "komicnoj poenti".

Link to comment
Vidim sad da nije trebalo da gubim vreme na priču o činjenicama. Sad mi se čini da je ona bila tu pominjana samo da: ili posluži kao kritika mene ili da gubim vreme argumentujući, a vidim i da sam pisao ovde različito od tebe i drago mi je zbog toga...Rekao sam ti, posle argumentacija koje si ignorisao, da otvoriš topic povodom tog pitanja... Ima se tu svašta reći i sve je to mnogo mnogo komplikovanije od potenciranja jednog uhodanog viđenja...
pre ce da nije bila bas ubedljiva. da, uletelo je nesto medjunarodne kinte koja zapravo pripada uvezanim konglomeratima, tako da bog otac ne zna ko sta kome tu zapravo dodje. )ali da li je to izmenilo nesto u tome kako se prave filmovi i ucinilo filmove vise internacionalnim?neal dobro da ne smaram vise, odoh ti sa topica.uzivaj.
Link to comment
pre ce da nije bila bas ubedljiva.da, uletelo je nesto medjunarodne kinte koja zapravo pripada uvezanim konglomeratima, tako da bog otac ne zna ko sta kome tu zapravo dodje. )ali da li je to izmenilo nesto u tome kako se prave filmovi i ucinilo filmove vise internacionalnim?neal dobro da ne smaram vise, odoh ti sa topica.uzivaj.
Dođi opet da ovako konstruktivno doprinosiš raspravi, makar na način što pre svega uglavnom analiziraš diskutanta :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...