Jump to content
IGNORED

Rekorderi po novcu od ulaznica


Ajant23

Recommended Posts

On je kao jedno od mogućih rješenja naveo prelazak na televizijske kanale, otkrivajući kako je malo falilo da “Linkoln” ne bude prikazivan u bioskopima, već na HBO kanalima. Takva sudbina mogla bi zadesiti mlade reditelje koji vole da eksperimentišu, jer filmski studiji sve rjeđe žele da podrže bioskopsku distribuciju takvih projekata.Mislim da će filmovi poput ‘Linkolna’ u buduće imati život samo na televiziji”, kazao je Lukas
Link to comment
Prvih petnaest filmova je više inkasiralo u ostatku sveta od onoga što je inkasiralo u SAD-a...
Ово је дефинитивно највећи проблем, јер у многим земљама Американци имају монопол над дистрибуцијом (таква ситуација је и код нас) па самим тим и холивудски блокбастери заузимају већи део биоскоскопског репертоара,на штету домаће кинематографије.Ситуација је толико лоша да тренутно има само неколико светских тржишта на којима се исплати локална продукција.Остале кинематографије и њихов опстанак зависе од сопствене државе и од њених улагања у филм.А тај проблем опстанака није присутан само код нас већ и код далеко значајнијих кинематографија као што су мађарска и пољска.Чак и у Румунији која има једну од најинтересантнијих кинематографија у задњих неколико година,биоскопски посетиоци много више гледају холивудске филмове него домаће,а рецимо у Шпанији једино филмови Алмодовара и де ла Иглесије имају комерцијални успех у рангу са америчким, и ако је далеко од тога да су они једини еминенти аутори у својој земљи.
Link to comment

Kao prvo, u Srbiji su uglavnom domaći filmovi na prvom mestu iznad svih stranih po godišnjim izveštajima...Kao drugo, Parada je bila prva i u Hrvatskoj...Kao treće, lupaš zemlje kao maksim po diviziji. Mađarska kinematografija nije nipošto značajnija od Ex-Yu, osim ako računaš fotografe pravog Holivuda Vilmosa Žigmonda, Lasla Kovača, ili najplaćenijeg senaristu u Holivudu devedesetih Džoa Esterhaza)A, kao glavno, ako iko ignoriše sopstvenu kinematografiju, a jeste gigant, onda su to Rusi... Proveri :)Ali, to nije bitno za celu priču, mada je sa tobom uvek zabavno... Podsećaš me na onog što Vekoviću objašnjava da će, kada dobiju rat, on prvi zavoditi komunizam u svetu kao dalju etapu...

Link to comment
Ово је дефинитивно највећи проблем, јер у многим земљама Американци имају монопол над дистрибуцијом (таква ситуација је и код нас) па самим тим и холивудски блокбастери заузимају већи део биоскоскопског репертоара,на штету домаће кинематографије.
jebote, pa kod nas je to blagoslov.
Link to comment

Koji bre ameri?Rendate floskule kao kadrovi kojima je zakazao telegraf pre petnaest, pa ste u sukobu da li da lansirate raketu iz nuklearne podmornice i na koju stranu?Holivud jedva diše od stranih uticaja, od stranog kapitala, i stranog profita, toliko da su čak i mučenom Argu zato dali Oskara za najbolji film...Holivud se debilizuje na nivo prosečne debilnosti stranih publika, koje se onda smeju same sebi tešeći se kako su glupi ti ameri...

Link to comment
Kao prvo, u Srbiji su uglavnom domaći filmovi na prvom mestu iznad svih stranih po godišnjim izveštajima...Kao drugo, Parada je bila prva i u Hrvatskoj...Kao treće, lupaš zemlje kao maksim po diviziji. Mađarska kinematografija nije nipošto značajnija od Ex-Yu, osim ako računaš fotografe pravog Holivuda Vilmosa Žigmonda, Lasla Kovača, ili najplaćenijeg senaristu u Holivudu devedesetih Džoa Esterhaza)A, kao glavno, ako iko ignoriše sopstvenu kinematografiju, a jeste gigant, onda su to Rusi... Proveri :)Ali, to nije bitno za celu priču, mada je sa tobom uvek zabavno... Podsećaš me na onog što Vekoviću objašnjava da će, kada dobiju rat, on prvi zavoditi komunizam u svetu kao dalju etapu...
1.Нисам ни говорио о гледаности већ о биоскопском репертоару.2.Мађарска кинематографија је значајнија зато што је била развијена и у међуратном периоду,a дао бих јој предност и ако би смо рачунали само последњих 50-60 година.Кад погледаш колико је само колико је режисера (Paul Fejos,László Benedek, Paul Czinner,Géza von Cziffra,Michael Curtiz,браћа Korda... ) крајем двадесетих и тридесетих година отишло у тадашње најразвијеније западне кинематографије (Француска,Енглеска,САД,Немачка),добијаш сасвим јасну слику по том питању.3.Русија је ипак превелико тржиште да би сврстали у групу земаља где се не исплати домаћа продукција.И на крају крајева имају и они филмове који зараде више десетина милиона долара,независно од тога какав је квалитет тих филмова.
jebote, pa kod nas je to blagoslov.
Како може бити благослов када је једно ђубре замењено другим? Edited by Crin-Blanc 1953
Link to comment
O čemu ti sad tralalaš... Prvi post ti je već bio besmislica na istom kursu...Obrati pažnju na cifre... Nema tu ni vo od 'volucije...Pitanje je gde je tu Holivud kao omiljena fraza i gde su tu stvarno ameri kao još omiljenija fraza?
Cemu takva arogancija nisam ti ribu skinuo...Jesi popio svu pamet ovog sveta, ne kontam?Ako se ne slazes, reci lepo, ako ne razumes film, reci lepo... nemoj mi te Pajkicevske fore..Autorski film je po mom misljenju gotovo jedina vrsta filma koja zaista vredi... i ona ima svoju liniju od brace Limijer, Drejera, Vigoa, Renoara, Roselinija, Ozua, Bresona, Godara, Brekidza, Vorhola, Snoua, Mekasa, Antonionija, Tarkovskog, Fazbindera, Sretera... koja nije presecena ni dan danas... samo se (kao i svaka umetnost) prilagodjava tehnologiji i duhu vremena.Zato sam i prokomentarisao kako su danas, apsurda li, zemlje treceg sveta preuzele primat nad autorskim filmom i uglavnom iz tih zemalja dolaze veliki reditelji (i to nisu moja kvaziintelektualna proseravanja, vec ih je neko zaista primetio i priznao, kao i mnoge ranije) i prave haos.Tako da te price o tome kako je film mrtav me podsecaju na one da je muzika umrla sa rokenrolom .."eh ta vremena" i slicne zalopojke za mladim danima.Druga je stvar ako te ta vrsta filma ne zanima i ako govorimo iskljucivo o Holivudu. Tu cu se cak slozilti sa tobom Edited by Tsai
Link to comment
Cemu takva arogancija nisam ti ribu skinuo...Jesi popio svu pamet ovog sveta, ne kontam?
Molim?
Ako se ne slazes, reci lepo, ako ne razumes film, reci lepo... nemoj mi te Pajkicevske fore..Autorski film je po mom misljenju gotovo jedina vrsta filma koja zaista vredi... i ona ima svoju liniju od brace Limijer, Drejera, Vigoa, Renoara, Roselinija, Ozua, Bresona, Godara, Brekidza, Vorhola, Snoua, Mekasa, Antonionija, Tarkovskog, Fazbindera, Sretera... koja nije presecena ni dan danas... samo se (kao i svaka umetnost) prilagodjava tehnologiji i duhu vremena.Zato sam i prokomentarisao kako su danas, apsurda li, zemlje treceg sveta preuzele primat nad autorskim filmom i uglavnom iz tih zemalja dolaze veliki reditelji (i to nisu moja kvaziintelektualna proseravanja, vec ih je neko zaista primetio i priznao, kao i mnoge ranije) i prave haos.Tako da te price o tome kako je film mrtav me podsecaju na one da je muzika umrla sa rokenrolom .."eh ta vremena" i slicne zalopojke za mladim danima.Druga je stvar ako te ta vrsta filma ne zanima i ako govorimo iskljucivo o Holivudu. Tu cu se cak slozilti sa tobom
I dalje pričaš svoju priču od prvog posta ovde i sve što si natralalo ponovo replika je ko zna kome i ko zna na koji topic... Meni nije i boli me ovo da se bavim baš ovim vakumom...Jedino čime si mi se obratio bio je onaj gornji qoute, mogu možda ostaviti vere da tamo piše između redova što smisleno i različito od onoga što naizgled stvarno piše...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...