Jump to content
IGNORED

Najbolja muška uloga ikad viđena na filmu


MocaVukotic

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fren

    9

  • MocaVukotic

    8

  • Ajant23

    5

  • Ravanelli

    5

mladi paul newman. neverovatan lik. za mene je uvek on činio film. verovatno najveće jebalaštvo koje je film video do sadajug, znoj i porodica. cela fazaben quick u long hot summer - gde je glumi sa joan woodward koju je znao još od njihovih početaka na brodveju u ranim 50's i sa kojom će ostati do smrti izbegavajući holivudski način životahud bannon u hudluke u cool hand lukebrick politt u cat on a hot tin roofi onda razvaljivanje kao eddie falson u monumentalnom hustleruThe-Long-Hot-Summer-DVD-Review.jpg----i onda nosi meni predragi nobody's foolnobodysfool2.jpg

Edited by Ravanelli
Link to comment
harrys%20privacy.jpgHarry Caul/Gene Hackman, The Conversation (1974).Možda se ne uklapa najbolje u temu jer je čitav film dosta fokusiran na Hekmanov lik, ali to kako je on ovde dobar mene uvek ostavi bez teksta.
Link to comment
Ah, time samo na mala vrata forsiraš prelaze kroz faze... Da otvorimo onda takav topic?
moglo bi se. ali ne samo faze glumaca, već i režisera. i onda analizramo skorsejzi i njegove faze po glumcima Edited by Ravanelli
Link to comment

ma marlon brando u nekom filmu gde igra nekog kineza,uljudnog po obicaju i dosadnog.jebem li ga kako se zove film.neka cajdzinica se spominje u naslovu.po naski al mi muka da trazim jerbo sam se otkinuo od piva.kad god se pojavi znas da je to marlon al ne verujes ocima.zajebavaju se cula sa tobom.zao mi samo sto djin hekmen nije igro neke jos jace likove.mislim sve je njegovo obozavam al mogo je jos da nam pruzi.sve je taj mogo.vise od drugih.svakidasnja faca.to je bitno.pusti lepe i iskezene

Link to comment
mladi paul newman. neverovatan lik. za mene je uvek on činio film. verovatno najveće jebalaštvo koje je film video do sadajug, znoj i porodica. cela fazaben quick u long hot summer - gde je glumi sa joan woodward koju je znao još od njihovih početaka na brodveju u ranim 50's i sa kojom će ostati do smrti izbegavajući holivudski način životahud bannon u hudluke u cool hand lukebrick politt u cat on a hot tin roofi onda razvaljivanje kao eddie falson u monumentalnom hustleruThe-Long-Hot-Summer-DVD-Review.jpg----i onda nosi meni predragi nobody's foolnobodysfool2.jpg
znao sam da ti se moze svidzati neman
Link to comment

Nekoliko specifičnih, ali velikih uloga:Joel Gray - Master of Ceremonies, Cabaret, 1972312344_523756704314110_1176714892_n.jpgJohn Hurt - John Merrick, The Elephant Man (1980) elephant-man.jpg?w=500James Earl Jones/David Prowse - Darth Vader, Star Wars, nekoliko filmovadarthvader-screengrab.jpgDouglas Rain - Hall 9000, 2001 A Space Odissey(1968) i 2010 (1984)esq-hal-9000-xlg.jpgRobert Englund - Fred Kruger, Nightmare on Elm Street i drugi filmovi iz serijalafreddy510.jpgTu su još pomenuti Heath Ledger i Max Schreck.

Edited by kobni zelaya
Link to comment
Nekoliko specifičnih, ali velikih uloga:Joel Gray - Master of Ceremonies, Cabaret, 1972312344_523756704314110_1176714892_n.jpg
da, meni odmah priziva u sećanje i giga younga u they shoot horses...77186-004-D27A59E8.jpg
Link to comment
ma marlon brando u nekom filmu gde igra nekog kineza,uljudnog po obicaju i dosadnog.jebem li ga kako se zove film.neka cajdzinica se spominje u naslovu.po naski al mi muka da trazim jerbo sam se otkinuo od piva.kad god se pojavi znas da je to marlon al ne verujes ocima.zajebavaju se cula sa tobom.zao mi samo sto djin hekmen nije igro neke jos jace likove.mislim sve je njegovo obozavam al mogo je jos da nam pruzi.sve je taj mogo.vise od drugih.svakidasnja faca.to je bitno.pusti lepe i iskezene
http://www.youtube.com/watch?v=w0ZVLVYL1Hw&list=PL4F8AE3E59AE78149To je super film!
Link to comment
moglo bi se. ali ne samo faze glumaca, već i režisera. i onda analizramo skorsejzi i njegove faze po glumcima
E, mogli bismo i Johna Forda i njegove faze vesterna, i faze gangsterskog filma, pa faze b-produkcije od pedesetih preko Kormana, pa faze američkog trilera od poznih sedamdesetih preko devedesetih do danas, pa faze američke komedije od poznih sedamdesetih kroz SNL do danas, pa faze američkog nezavisnog filma od poznih sedamdesetih preko Sandensa do danas, pa faze vigilante junaka od poznih sedamdesetih preko vijetnamskog veterana do danas, ali with a touch of britanskog trilera ranih sedamdesetih poput Hodgesa i Winnera; pa faze tinejdž-rasnog-klasnog-freewill-horor-angsta od poznih sedamdesetih preko Kopole i Hjuza, omatorelih hipi roditelja do današnjeg autoironijskog paterfamilias iz sitkoma; pa faze Warner Brosa od gangsterskog filma i vesterna, preko Boni i Klajda, TimeWarner kompanije, do HBO-a, CW-a; itd... Itd...
Link to comment

Hehe, sve se menja, zar ne?doduse, znas dosta vise nego ja, tako da rokaj. interesantno bi bilo i sta je iza filmova sto je uticalo na te promene. promena bioskopskog sistema koja je ubila b, zasicenja publike, novi pravci, smene u studijima... a nekada i sami stvaraoci jednostavno prolaze kraz faze

evo još jedne uloge karijere, glenn ford u the fastest gun alive. na tragu garyja coopera.i568581.jpg
odlican. prvi put sam ga odgledao tek pre koju godinu. secam se i dam naleteo na neke reference na njega u repu
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...