Jump to content
IGNORED

Notting Hill (1999)


MocaVukotic

Recommended Posts

meni je super kad zvonko karanović u onom svom, valjda prvom romanu, ispizdi na hornbija što je napisao hi fi pre njega :lol:
ih, koliko nas je koji to isto kazemo :lol:meni je hf film ko moci i ostalima notting hill. u kome, za divno cudo, cenim i dopadujem sestru erika robertsa iako inace ne volim bas da je gledam i slusam. veci i to hjudz veci problem mi je hju grant, kome nista ne verujem. ni tu satro spontanu smotanost, ni snobis britis koji inace obozavam, ona frizura nonsalantno fenirana osamsto sati, a smira vise nego serz u reklamama. toliko mi je nedrag da nemam poriv da se zaustavim da odgledam, sem ako ne naidje kraj i elvis costello vec pocne da peva.ali zato hf. uvek, u svako doba. posle pedesetog gledanja sam mu oprostila sto nije ostao sa lizom bone, kad vec nije mene upoznao. sve mi je divno, i tim robins, i advokaticu cak podnosim. fever pitch isto mnogo volim, ali je hf ipak koplje ispred. i za knjige isto vazi, a sve posle te dve su postale mnjah. mada bih bas bas volela da mi je tata napisao krismas song i da zivim od tantijema.
Link to comment
  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    24

  • Zen

    15

  • MocaVukotic

    14

  • Lancia

    6

ih, koliko nas je koji to isto kazemo :lol:meni je hf film ko moci i ostalima notting hill. u kome, za divno cudo, cenim i dopadujem sestru erika robertsa iako inace ne volim bas da je gledam i slusam. veci i to hjudz veci problem mi je hju grant, kome nista ne verujem. ni tu satro spontanu smotanost, ni snobis britis koji inace obozavam, ona frizura nonsalantno fenirana osamsto sati, a smira vise nego serz u reklamama. toliko mi je nedrag da nemam poriv da se zaustavim da odgledam, sem ako ne naidje kraj i elvis costello vec pocne da peva.ali zato hf. uvek, u svako doba. posle pedesetog gledanja sam mu oprostila sto nije ostao sa lizom bone, kad vec nije mene upoznao. sve mi je divno, i tim robins, i advokaticu cak podnosim. fever pitch isto mnogo volim, ali je hf ipak koplje ispred. i za knjige isto vazi, a sve posle te dve su postale mnjah. mada bih bas bas volela da mi je tata napisao krismas song i da zivim od tantijema.
sve sve ali bold :isuse:nije za poredjenje hf i nh u ama bilo kom smislu.
Link to comment

pa znas za tu legendarnu pricu da se, kad su bili mali glumci, erik pravdao da je sve uloge gubio ne zbog lepog ponasanja, nego zato sto je sestra dzulija bila ljubomorna pa ga ogovarala. i onda je neko ovde pisao recenziju pretty woman i dzuliju sve vreme nazivao "sestra erika robertsa", pa to ostalo :).a sto nisu za poredjenje? a boy meets girl, falls in love, she dumps him, he suffers, she suffers, he gets her back. isto sto i i'm just a girl standing in front of a boy, asking him to love her. oba lepa, oba jednostavna. samo hf ima kjuzaka i muziku umesto gospodcica granta, pa mi zato srcu drazi.

Link to comment

meni to skroz razlicito, hf gledamo kroz kjuzaka a nh kao predstavu, hf je dublji i realisticniji, nh je bajkovit i patetican - jedino sto su oba odlicna.a ne znam za tu istoriju 'sestre erika robertsa'. ja pomislio i u njega si bila zaljubljena, pa me uvatila ljubomora.

Edited by Lancia
Link to comment

Oba su odlična, a lubino poređenje mi se baš sviđa.Kod mene imaju razliku u statusu: HF imam na orGinal DVD, sa sve deleted scenes, a NH ionako malo-malo pa naleti na nekom TV kanalu, pred spavanje.

Link to comment

Ja bih morao ponovo da pogledam HF. Svideo mi se film, naravno, a inače obožavam Kjuzaka, ali nešto mi ovde prosto nije... kliknulo. Sve je okej, on je supercharming, Džek Blek je duhovit, ali još nije u svojoj kreveljejećoj fazi, dijalozi su okej, ali nekako mi je previše formulaic... Morao bih ponovo da ga pogledam pa da procenim. About a Boy je po mom mišljenju daleko, daleko bolji. Između ostalog i zato što je Grantov lik u tom filmu u startu mnogo antipatičniji od Kjuzakovog šarmantnog zgubidana, a i ta transformacija mi je nekako bila ubedljivija.A bez obzira na onu razliku u realističnosti između NH i HF, ja bih rekao da je ovaj prvi ipak, all in all uspeliji film. Kompaktiniji je i zaokruženiji. HF je više kao zbir anegdota.

Edited by Syme
Link to comment

Mislim da bi mi se Notting Hill svideo da je ulogu Hjua igrao Rick Moranis.Ovako, kombinacija Hju Grant - Džulija Roberts mi baš ne leži, tako da su mi taj film izvukli sporedni likovi, ali nije mi to dovoljno.

Edited by Zugurosh
Link to comment
Ja bih morao ponovo da pogledam HF. Svideo mi se film, naravno, a inače obožavam Kjuzaka, ali nešto mi ovde prosto nije... kliknulo. Sve je okej, on je supercharming, Džek Blek je duhovit, ali još nije u svojoj kreveljejećoj fazi, dijalozi su okej, ali nekako mi je previše formulaic... Morao bih ponovo da ga pogledam pa da procenim. About a Boy je po mom mišljenju daleko, daleko bolji. Između ostalog i zato što je Grantov lik u tom filmu u startu mnogo antipatičniji od Kjuzakovog šarmantnog zgubidana, a i ta transformacija mi je nekako bila ubedljivija.A bez obzira na onu razliku u realističnosti između NH i HF, ja bih rekao da je ovaj prvi ipak, all in all uspeliji film. Kompaktiniji je i zaokruženiji. HF je više kao zbir anegdota.
auh :D da si pre desetak godina za roba gordona napisao da je sarmantni zgubidan, letelo bi perje ovde.sve sto si napisao za hf, ja bih stavila za nh, narocito formulaic, sto ne smatram manom, daleko bilo, zbog toga sto skoro perfektno sledi pravila zanra oprastam gospodcica granta. a about a boy tek ne mogu da poredim ni sa hf, ni sa nh. previse banalan i film i knjiga, skoro pa u rangu pocivseg hallmark kanala.
Link to comment

Ja u stvari nisam čitao knjigu, probao sam, bio loš prevod, a iskreno, nije mi nešto zanimalo. Hornbi zasija tek na velikom ekranu :)U pravu si za Notting Hill koji jeste totalni kliše, ali, ali, ali... U Hi-Fi mi je formulaičnost malo više zasmetala upravo zbog toga što film jeste realističniji. Konkretno mi je zasmetalo ono posećivanje bivših devojaka koje kao da je zalutalo iz neke puno slabije romantične komedije. Uz to, film ima još jedan problem. Kako god Kjuzak bio super, a ona Švedžanka lepa, meni je jako falila kemija između njih dvoje. Naravno, jedna od poenti filma jeste i da ljubav nije samo kemija nego i odgovornost, commitment, itd., ali ipak. Sve to opet vrlo uslovno, morao bih ponovo da pogledam Hi-Fi, moguće je da ću radikalno promeniti mišljenje nakon novog gledanja.High Fidelity vs About a Boy zaslužuje poseban topik.

Edited by Syme
Link to comment

ne bih se petljala u knjige, imam dosta love-hate odnos prema hornbiju i priznajem mu samo ta prva dva romana. mnogo je bolji kao uredjivac/priredjivac, a ne smem ni da zamislim kakvi su prevodi ovde.no za filmove, (da nema hjua granta) nh je sasvim sigurno jedan od pet najboljih romkomova u novijem dobu i nista mu sem onog u zagradi ne zameram.hf, ne smeta mi nista, posto mrzim advokaticu svedzanku, onda me boli dupe sto nema hemije :)ja je osecam. narocito u scenama kada vidis da nestaje, to jest, kada je sve ono sto ju je privuklo postaje bezvredno u raljama commitmenta i svih tih dosadnih stvari. doduse, mozda je problem sto se punim srcem i mozgom identifikujem sa robom gordonom :D

Link to comment

ja sa HF imam veliki problem što ne verujem cusacku. i slažem se da je about a boy tu najslabiji film, u tom recimo četvercu, NH, FP, HF, AAB.edit - ni ja ga nisam baš dugo gledao, high fidelity, i moguće je da bi novo gledanje nešto i promenilo. problem je što nemam nerve za gledanje filmova, već dugo...

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...