Jump to content
IGNORED

Notting Hill (1999)


MocaVukotic

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    24

  • Zen

    15

  • MocaVukotic

    14

  • Lancia

    6

hah. ja odgledam svaki film hju granta kad naletim na tv-u. dobri su to filmovi. placem uredno na vecini. verujem da je to upravo zbog viska testosterona.
:)da kažem i ja koju.hju grant: u ranim dvadesetim sam se baš baš ložila na njega. stereotip dobrog, malo smotanog dečka, ona predivna kosa... ukratko - san svake devojčice mog misaonog i emotivnog kova. zaljubila se prvo u lik šopena u filmu improvizacija (impromptu), posle mi se još dopao u filmu 4 venčanja i sahrana (tad već prestajem, doduše, da se ložim na njega). najdraža njegova uloga mi je iz fima sve o dečaku (nisam sigurna da je ovaj prevod, al original je about a boy).o notting hillu: film gledala zapravo jako kasno, 2008. u martu. boravila nedelju dana u parizu sa čovekom sa kojim sam tada bila u vezi. jedne večeri zijali po samoposluzi u potrazi za "dinner in bed" klopom i vinom, i slučajno ugledala DVD i ubacila ga u korpu. nisam imala pojma o čemu je film ali uočila glumce, delovalo je da je mogući romkom. e sad, tipovi obično ne podnose takve filmove (većinu rom komova ne volim ni ja, iskreno, dosadno mi je to uglavnom) te ih je nemoguće gledati sa njima. on je bio tip kome apsolutno ništa što ja radim ili što želim da radim nije smetalo, naprotiv.i tako pogledasmo film.najjači utisak ostavili su mi sporedni likovi, i, naravno, hju grant. svi su sjajni, od bernija preko spajka, do prelepe bele. takođe mi je bilo interesantno kako je lik džulije roberts stilski prikazan u tom filmu (mislim i na odeću, koja je zapravo jednostavna, neupadljiva, ali i na način govora). jezik filma je neuobičajen, i pobuđuje pažnju. ona u jednom trenutku kaže nešto poput:"you would not believe how much nonsense there was,but nonsense it all is."malo mi je smetala gluma džulije roberts, ali svejedno mislim da je ona najbolji odabir za ovu ulogu u godini kada je sniman film. upravo zbog onog što su neki već primetili na temi - ona igra sebe. ona je megazvezda, alternative megazvezda njenih razmera nema ili nisu bolji izbor. kidmanica je frigidna, a i postala je megazvezda kasnije. kejt blanset je predivna i mogu da je vidim u toj ulozi, ali i ona je status zvezde dobila nekoliko godina nakon snimanja NH.da zašećerim sasvim za kraj (biram verziju koju volim, mislim da je u filmu drugi izvođač):
Edited by PointTaken
Link to comment

Nisam gledao, ali nakon ovoliko iskrenih hvalospeva i dirljivih reminiscencija, moraću. Posebno zbog Vukotićevog uvodnog posta.Samo se bojim da su mi sada očekivanja prevelika, pa da se ne razočaram...

Edited by Nikodije
Link to comment
hah. ja odgledam svaki film hju granta kad naletim na tv-u. dobri su to filmovi. placem uredno na vecini.
vrlo sam zacudjen :fantom:fini vrlo je NH, iako sam realno isuvise zajeban lik za romanticne komedije
Link to comment
  • 4 weeks later...
zaljubila se prvo u lik šopena u filmu improvizacija (impromptu),
ovo je takođe zanimljiv film, judy davis ima odličnu ulogu, ali i grant u ulozi šopena, u vremenu kad još nije bio the hugh grant, takođe nije loš, sa onim treptanjem i nakašljavanjem, tuberan jel. međutim, ja sam najviše gledao u juliana sandsa, koji igra liszta. fenomenalan. tu je i moja long-time teenage crush, bernardette peters, u samo njoj svojstvenoj epizodi mecene, highly bored and decadent.preporuka velika za impromptu. sporiji ritam, malo reči, puno gestova.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...