Jump to content
IGNORED

Egipat - vojska, muslimanska braća, puč


Gandalf

Recommended Posts

Ne mislim da je Vasington odusevljen ovim masakrom, naprotiv. Problem je u cinicnoj podrsci vojnom udaru. Yes we can.
Nije odusevljen, ali nije ni sprecio masakr ka kome se pravolinjiski islo. A mogao je.Mislim, nakon nogiranja Kerija i Astonove kao medijatora koji su pucisti izveli ocekivalo bi se neka jaca reakcija sa Zapada. Ali ona je potpuno izostala.Odusevljeni nisu, svakako, jer bez obzira koliko se medijski denfovala situacija tesko je i medijski hendlovati masakr ovakvog kalibra.
Link to comment
  • Replies 940
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Gandalf

    85

  • Budja

    84

  • Muwan

    75

  • MancMellow

    51

Strava. Mislim da MB trebalo da shvati da su jednostavno izgubili i da se povuku i cekaju za njih neka bolja vremena. Ljudi ce samo bez veze da ginu, ovu bitku ne mogu da dobiju, Jednostavno svi su protiv njih (ukljucujuci i manjinski, ali veoma brojan deo drugih Egipcana). Alternativa je full scale gradjanski rat sa ko zna koliko mrtvih (a koji bi opet izgubili).

Link to comment

flebergested sam spram postojanja 28 stranica o egiptu, zaistaučenjaci, jedni, spremni spram kolokvijalno-religijske-društveno-političke rasprave, utvrđivanjem, tko više prati vesti, iz južno-bratske države, sve fakat-poznajućiejrab proleće, rula

Link to comment
zasto srbijanski mediji ovo denfuju? ili ja tripujem?
Pa kao svaki udaljeni mediji bez interesa verovatno ovlas prenose agencijske vesti.Ovde u Ekvadoru je slicno, novine prevedu AP, Reuters i to je to.
Link to comment

Tony Blair was only one of those who talked of impending “chaos” in bestowing their support on General Abdul-Fattah al-Sisi.Cisto da se potvrdi koliko je govno u pitanju. U prethodnom clanku je Fisk citirao Blera koji je spinovao brojnost Tamarod demonstranata pre puca.

Link to comment
Strava. Mislim da MB trebalo da shvati da su jednostavno izgubili i da se povuku i cekaju za njih neka bolja vremena. Ljudi ce samo bez veze da ginu, ovu bitku ne mogu da dobiju, Jednostavno svi su protiv njih (ukljucujuci i manjinski, ali veoma brojan deo drugih Egipcana). Alternativa je full scale gradjanski rat sa ko zna koliko mrtvih (a koji bi opet izgubili).
Turska je uz njih :fantom:Ako se ovo smiri tj. prodje bez gradjanskog rata, postaće podjednako zanimljivo širom regiona. Jedno od ključnih pitanja biće pouka koju će MB i drugi "umereni islamisti" izvući. To jest, kada su na vlasti, da li da razvijaju demokratiju ili da drže tu vlast svim silama i svim sredstvima. Bojim se da naslućujem ishod ove dileme i to će biti još jedna tekovina ovog puča i masakra koji su ga pratili.
Link to comment
...Ako se ovo smiri tj. prodje bez gradjanskog rata, postaće podjednako zanimljivo širom regiona. Jedno od ključnih pitanja biće pouka koju će MB i drugi "umereni islamisti" izvući. To jest, kada su na vlasti, da li da razvijaju demokratiju ili da drže tu vlast svim silama i svim sredstvima. Bojim se da naslućujem ishod ove dileme i to će biti još jedna tekovina ovog puča i masakra koji su ga pratili.
Upravo sam na to mislio u postu gore - gotovo je sigurno da ce doci do radikalizacije MB pokreta ili ako ostanu pri staroj ideologiji salafisti ce jos vise ojacati. Ne bi me cudilo ni da se izrodi nesto slicno poput Hamasa koji su slicni sa MB po lokalnoj organizaciji ali sto se tice nenasilja to je sasvim druga prica.
Link to comment

Zvanični podaci sada kažu da ima više od 500 mrtvih što znači da je stvaran broj barem hiljadu. Tela mnogih ubijenih je rodbina naprosto sa ulice odnela kući bez bilo kakve prijave ili zapisnika. U mrtvačnicama i nekoliko džamija koje su pretvorene u mrtvačnice, već sada ima više leševa nego što se nalazi u zvaničnim podacima (300 samo u jednoj džamiji). Fotografije su potpuno jezive, treba biti baš dobar psihopata pa ovako klati svoj narod.MB najavljuju nov protest za večeras.NY Times se blago uzdigao iznad medijskog blata i nazvao jučerašnji masakr "the third mass killing of Islamist demonstrators since the overthrow". Još im fali par koraka do odgovarajuće terminologije ali i to je korak od sedam milja u odnosu na "scores die (in the invasion of screamers)".

Link to comment

ja prosto ne mogu da verujem da oni, obzirom da su u poziciji totalne sile, ne mogu da kontrolisu situaciju drugacije nego da pobiju tolike ljude. pa jbt, kad su vec hteli i odlucili da ubijaju sto nisu pokupili 10-20 vodja partije i pobili ih. ovo je ludilo.

Link to comment

Koleginica koja je u Hurgadi privatno i trebala sinoc da se vrati, "poljubila vrata" na aerodromu.Rekli joj sledeci let 18-og.Ne deluje upaniceno.Nadam se da je i stvarno tako...Nego jel to nas ambasador u Egiptu onaj novinar Bisenic...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
×
×
  • Create New...