Jump to content
IGNORED

Tour de France 2013


malkin

Le Tour 2013  

26 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    123

  • gervasius twinkleminkleson

    40

  • freakns

    33

  • San Epifanio

    28

opet ih je sve vratio na vise od 4 minuta... uzas :(sutra je etapa kada bi ga opet mogli napasti, ali s druge strane, cemu? sledi iza toga brdski hronometar, znaci jos 2+ minuta za Froomea :(

Link to comment

Uhvatih samo zadnjih 7km, kad je vec sve bilo rjeseno sto se pobjednika etape tice. Bash mi je drago zbog Rui Coste :)Smijesno mi je bilo sto je Froome trazio od Contadora da radi na nizbrdici, a on sam nije radio [bio iza Portea]. A i posle etape je bio ljut na Contadora sto je ovaj previse rizikovao na nizbrdici [kao da je obavezan da ga prati?!]

Link to comment

Vremenska prognoza za sutra, za Embrun:2q24wlh.pngProfil hronometra je vrlo neuobičajen za Tur--nije čisto brdski hronometar, ali nikako nije ravan i zgodan za specijaliste:17-profile.jpgZnači, od 32 km preko 13 otpada na penjanje, a ostatak na spuštanje. U kombinaciji sa lošim vremenom, sutra bi moglo da bude vrlo uzbudljivo. Meni se čini da ako je Frum negde ranjiv onda je to kad mora da ide nizbrdo a da nema pouzdan točak da prati.Od sutra pa do subote svaka etapa je bitna za GC, i svaka nudi poneku šansu za napad na Fruma. Posebno četvrtak i petak, ali samo pod uslovom da Skaj bude napadnut rano i svom snagom kao prošle nedelje. Ono što me brine je mogućnost da neće biti mnogo volje za zajedničkim radom protiv Skaja sad kad su se Sakso i Belkin našli u velikom vremenskom zaostatku za Frumom a jedni drugima su vrlo blizu. Mogao bi Kontador konačno da pokaže taj fajterski i napadački duh o kome se toliko priča a koji ja nešto i nisam video na ovoj trci, i da napadne Fruma, recimo na prvom usponu uz Alpe... :whistle:

Link to comment

brdasi definitivno.. realno, posle svega vidjenog bilo bi ogromno iznenadjenje da frum ne razvali konkurenciju i ovde. ja se licno nadam iznenadjenju od strane kontadora ili (ponovo) rui coste, ali tesko.cudno da kladionice iza fruma sutra stavljaju kintanu, mislim da on ne moze da postigne potrebnu brzinu na ravnom i spustu.

Link to comment

Kladionice to zbog hronometra na Pais Vasco:profile-06.jpgRezultati:GER 1 MARTIN, Tony (OMEGA PHARMA - QUICK-STEP) 35:05COL 2 QUINTANA ROJAS, Nairo Alexander (MOVISTAR TEAM) + 17ESP 3 INTXAUSTI ELORRIAGA, Benat (MOVISTAR TEAM) + 32AUS 4 PORTE, Richie (SKY PROCYCLING) + 40SLO 5 SPILAK, Simon (KATUSHA) + 48FRA 6 PERAUD, Jean-Christophe (AG2R LA MONDIALE) + 51COL 7 HENAO MONTOYA, Sergio Luis (SKY PROCYCLING) + 57COL 8 BETANCUR GOMEZ, Carlos Alberto (AG2R LA MONDIALE) + 1:05NED 9 WEENING, Pieter (ORICA GREENEDGE) + 1:06ESP 10 CONTADOR VELASCO, Alberto (SAXO-TINKOFF) + 1:07USA 11 TALANSKY, Andrew (GARMIN SHARP) + 1:08POR 12 FARIA DA COSTA, Rui Alberto (MOVISTAR TEAM) + 1:22BEL 13 MONFORT, Maxime (RADIOSHACK LEOPARD) + 1:28SVK 14 VELITS, Peter (OMEGA PHARMA - QUICK-STEP) + 1:30ESP 15 CASTROVIEJO NICOLAS, Jonathan (MOVISTAR TEAM) + 1:36EST 16 KANGERT, Tanel (ASTANA) + 1:39ESP 17 HERRADA LOPEZ, Jesus (MOVISTAR TEAM) ESP 18 LOSADA ALGUACIL, Alberto (KATUSHA) + 1:40USA 19 DANIELSON, Thomas (GARMIN SHARP) + 1:45Jebiga, ja sam se nadao da će Kintana za pogađalicu da prođe malo ispod radara, ali nema sreće :D

Link to comment

a jel bi mogao martin da iznenadi fruma? njega su definitvno potcenili za sutra.edit: tony, naravno.sad malo pazljivije gledam, ipak je tony drugi favorit, pa contador i kintana.. opet kvota na fruma 1.33, martin 10 do 15.

Edited by Psihodelija
Link to comment

@ PsihodelijaMogao bi, jašta. Dobio je svaki hronometar ove sezone koji je startovao (osim prologa na Romandiji), uključujući i ovaj gore koji verovatno najviše liči na sutrašnji. U svakom individualnom hronometru dužem od 5-6 km koji nije čisto brdski jako je teško otpisati Martina. Ima i formu, dodatno se oporavio od povrede sa prve etape, nije imao bog zna koliko posla u prethodnih nedelju dana...edit. E sad, činjenica je da ovde ipak ima 13km penjanja, to možda bude suviše za Martina, nije baš najlakše proceniti jer su ovakvi hronometri neuobičajeni...

Edited by malkin
Link to comment
A i posle etape je bio ljut na Contadora sto je ovaj previse rizikovao na nizbrdici [kao da je obavezan da ga prati?!]
Sad čitam i da je Pistolero bio ljut na Kintanu jer je ovaj navodno ubrzao nakon što je Kontador sišao sa bicikla na onom spustu. Carski :lol:
Link to comment

Koliko su svi nervozni...Froome je i preko twittera prozivao Contadora zbog toga na nizbrdici

Almost went over your head @albertocontador.. Little more care next time?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...