Jump to content
IGNORED

nasilje u porodici


renne

Recommended Posts

U jea, "lepo mi je rekao čovek" je jak argument. Tvoje mišljenje o tuđim poklonima je irelevantno i nema nikakve veze sa slučajem koji je ovde tema. Priča o automobilima i splavovima je samo način na koji mediji žrtvu teže da prikažu kao moralni talog. Nebitno je šta je ona dobila od momka, kapiraš?
Cela priča je krenula od poverenja / nepoverenja u njenu priču. Smatram da medijsko eksponiranje i uopšte postojanje lažnih prijava, direkno ugrožava prave žrtve.Kada neka budala pravi sranje zato što misli da se ceo svet vrti oko nje, pa makar imala i 21 godinu, smatraću je budalom.Mediji su do mesa za pretvaranje u govna došli zahvaljujući njenim postupcima i postupcima njenog okruženja, a stvari postaju jasnije ako se ima u vidu kakvo je to okruženje.Može devojka da bude silovana i ako je sponzoruša, prostitutka, šta god, to sam i napisao u jednom od ranijih postova, ali je deo spleta okolnosti koje su se ovde desile i to ko je i kakva je osoba.Dramljenje sa oproštajnim porukama, razbijanje automobila na parkingu, histerične scene... a neka deca nemaju leba da jedu. Jebi ga, nemam razumevanja. Edited by gotivac
Link to comment
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    23

  • JozoMujica

    17

  • Аврам Гојић

    17

  • fragand

    15

ne. samo mu pokazujem da postoji veza izmedju partikularnog i univerzalnog koja mu izmice.
Ima i do stepenovanja partikularnog koje moze lako da promasi univerzalno.
Link to comment
Ima i do stepenovanja partikularnog koje moze lako da promasi univerzalno.
moze, ali u konkretnom slucaju je resenje da svi budemo zene (kao syme sto bi rekao mileram) kako bi razumeli strukturu situacije o kojoj govorimo.
Link to comment

kakve su sanse da izvor u policiji bude kaznjen zbog iznosenja ovakvih podataka? moze li ova zena da ih tuzi?(a da li je neko dobio auto na poklon, izudarao druga kola, vikao u kafani, dobrovoljno usao u stan, nema nikakve veze sa silovanjem. ima veze da li je neko pijan ili drogiran jer tada ne moze da pristane na sex ili bilo sta.)

Link to comment
GAK I MUP nemaju pravo da objavljuju narocito osetljive licne podatke. Za to se u normalnim zemljama ide u zatvor.
Pa zavisi na sta mislis. Policija i u normalnim zemljama jako cesto ima konferencije za stampu gde saopstava da je neko osumnjicen ili je oslobodjen sumnje zbog nedostatk dokaza. Ali dobro to su vec tehnikalije i svakako da takvo saopstenje nije trebalo da ide u kuriru off the record i za 50e u dzep dezurnom panduru.I zaista nisam stekao utisak da se ovde prepiremo da li su tabloidi govna i kakve naslove imaju. Kao sto rece na fejsu neko "Nestala je i moja baba pre dve nedelje na 3 dana pa je nije bilo u novinama zato sto je 1920 godiste i nema decka vlasnika splava"Valjda je svima jasno da su se Kurir i ekipa nakacili na FB band wagon samo zbog takve pozadinske price. I zaista meni ni iz dzepa ni u dzep da li ce ona da dobije kola od decka i da li joj decko drzi fristajler ili river.Ono sto je meni bitno je to da gotovo sve ukazuje na to da je ona jedna mlada i labilna osoba koja se nasla u nebranom grozdu kada je predstava koju je izvodila za bivseg decka dospela u centar paznje cele Srbije i da je kao takva pomislila da ce se izvuci tako sto ce da optuzi nekoga negde za silovanje. I za to treba da odgovara, naravno ne da glavi zatvor ali neka uslovna/novcana kazna je sasvim u redu.
Link to comment

Mislim na to sto je osoba x bila u medicinskoj ustanovi, bila je na proveri zdravstvenog stanja, sacinjen je izvestaj o pregledu, i onda su ti podaci zavrsili u medijima. Za to neko treba da odgovara. Moguce je da je neko iz MUPa ustupio (prodao) podatke, a moguce je i da je direktno iscurelo iz zdravstvnog centra, ne bi bilo prvi put.Policija ima pravo da saopsti dokle je stigla istraga, sta je uradjeno, zbog cega se odustalo od daljih radova na slucaju, itd. Ali to nema nikave, apsolutno nikakve, veze sa curenjem podataka. Kada se nesto saopsti na konferenciji za stampu, iza toga stoji MUP kao institucija. Kada se pojavi "izvor iz MUPa" onda je to potpuno druga prica.

Link to comment
Pa to ti kazem, mediji dohvatili ovu za carshiju socnu pricu (manekenka, trojica) pa je razvlace do poslednjeg dinara.Poenta je da je bilo kakvo spekulisanje o tome sta se zaista dogodilo besmisleno jer to forumdzije svakako nece saznati. Evo CTale gotovo iz prve ruke zna kako je i u kom stanju pronadjena devojka pa se ustrucava da komentarise.
Upravo.A deo tih medija i dalje gura priču o Resniku. Zašto ako se ta činjenica može proveriti za 20 sec?
Pa niko se ovde ne poziva na Kurir i Blic vec na GAK i MUP. To su ipak kud i kamo ozbiljniji izvori.
Za GAK ne znam, a na sajtu MUP-a nema nikakvog saopštenja. Koji je izvor?Blic i ostali su na početku pisali da je sa splava otišla peške i da su je videli taksisti. Nakon toga pišu da je otišla svojim kolima i napravla karambol na parkingu.Jesu li slagali prvi ili drugi put? I kako onda mi uopšte možemo da kažemo da ZNAMO da se nešto stvarno i dogodilo?Ponoviću još jednom: moj rant se odnosi na ono što znam iz prve ruke, a to je da je po malu koja je bila iscrpljena i sa povredom na licu hitna došla 1h nakon poziva, a isto toliko je trebalo i dežurnoj ekipi policije koja se nalazila u stanici udaljenoj 600m. Sledeći deo ranta je upravo na medije koji pišu stvari koje nemaju veze sa istinom.I ovo nije priča za temu "nasilje u porodici".
Link to comment

Ovoga na sajtu nije bilo u trenutku kada su se mediji pozivali na MUP.Bilo kako bilo - odustajem od daljeg pisanja na ovu temu. Gore sam rekao sve što sam imao.

Link to comment

tulum, treska, tercanje... zajebvidno, kontra efekat spram širenja poimanja silovanja, zlostavljanja, nipodaštavanja... žena, u ovdanjoj tutumavoj, tankopatkastoj-tankopičkastoj, turkmenistanskoj, turobnoj sredini...društveno-medijski fejl, te opšte, ogav

Link to comment

Rekao bih da se opet besotrebno zapetljava. Ocuh je pere pricom da nikada nije ni tvrdila da je silovana, ali posto su je vodili u GAK ta prica ne pije vodu. Takodje odbija da da policiji svoj mobilni, msleci da ce tako uspeti da sakrije nesto, verovatno iz neznanja da policija do njenog listinga i poruka svakako moze da dodje samo uz malo vise papirologije.

Link to comment

zabranimo razaranje kuća alkoholom.

U kući Jankovića u Novoj ulici, u kasnim popodnevnim satima došlo je do porodične svađe, gde je, utvrđeno je, Paja, pod dejstvom alkohola, pretukao rukama suprugu, a onda je drškom od pištolja udario u glavu....Poznanici i prijatelji kažu da je supruga Mira odlazila od njega, pa se opet vraćala, i da Paja ima gadnu narav, naročito kada popije. Govore da imaju dvoje dece, dečaka od 11 godina i devojčicu od 5 i da svi imaju lepe uslove za život, ali da je alkohol razorio kuću.http://www.smedia.rs/vesti/vest/114365/Tukao-zenu-Irig-NEZABELEZENO-PORODICNO-NASILJE-U-IRIGU-Prebio-zenu-pa-satima-pucao.html
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...