Jump to content
IGNORED

Skijaški skokovi i letovi


ajgor

Recommended Posts

Ček, ti pišeš o nesportskim stvarima, a ja o studiranju.. Sta je on zapravo radio tih 4 godine? Sad si me zbunio, ruku sam do malopre mogao da dam da je zbog fakulteta pauzirao sa skokovima, a sad sumnjam u naše tadašnje medije.

Link to comment

Nakon drugog kristalnog globusa potpuno je poludeo zbog nocnog zivota, mediji su pisali masovno o tome kako je pusio marihuanu itd. Jednostavno slava mu udarila u glavu a cesto je bio vidjen po ljubljanskim klubovima. To je bilo 1 sezonu posle osvojenog globusa, kasnije je imao ozbiljnu vezu i brzo postao otac verovatno je i zbog toga imao onoliku pauzu. Moguce da je i studirao kasnije neznam nista o tome,znam samo da mu je prva sezona nakon drugog kristalnog globusa otisla zbog nocnih provoda i slicnih sranja.

Link to comment

Kod nas je sigurno išla priča da se povlači zbog početka studiranja. Ali uopšte ne moraju da se isključuju te dve price. Čovek upisao faks, počeo da duva, izlazi, juri ribe... :d

Link to comment

Peterka je prvu pauzu napravio zbog alkohola. Recimo razbio se dok je vozio onog Harleya kojeg je dobio nakon pobede u Kulmu. Ozenio se sa jednom manekenkom, zapao u krizu rezultata, trazio je utehu u alkoholu i drogama. Nakon par godina se sabrao, vratio, pobedio na 1. tekmi sezone i onda jos jednom u Garmischu, osvojio broncanu medalju na OI u Salt Lake i to je nekako bilo to od njega. Patio se jos dosta sezona posle toga ali bez nekih zapazenih rezultata. Nazalost posle karijere je zapao u depresiju, zena je spakovala dvoje dece i otisla, a Peterka ubrzo nakon toga sam otisao na psihijatrijsko lecenje. U savezu su mu pomogli tako sto su mu dali da je asistent trenera zenskog tima, zena se vratila, i dobro je gurao do pretprosle godine kad je imao mali relaps ali je ponovo brzo dosao sebi. Jos uvek je asistent u zenskom timu i mislim da trenira mladje selekcije, i izgleda dosta dobro. Valjda je najgore iza njega.

Link to comment

Nisam to sve znao. Sad mi krivo dok čitam. Dosta sam ga gotivio, zanimljiv mi bio lik, razvaljivao kao klinac, a i ista smo generacija.. Dobro da je bar sad sve u redu

Link to comment

Da jebote lik je bio i na lecenju,zaglavio totalno. Slovenacki Djani Curcic,hvalabogu sredio se.

A ima jos jedan koji je totalno propao Rok Benkovic veliki talenat koji je nestao sa scene vec jako mlad. Neznam sta se sad sa njim desava i za njega je bilo dosta prica o nesportskom zivotu.

Link to comment

Koliko znam Benkovic nije imao problema sa nesportskim zivotom, i mnogo je teska rec "totalno propao". Decko jednostavno vise nije imao motivacije i prestao je sa skokovima. Upisao i zavrsio fakultet, fotografija i design. Mnogo putuje i bavi se alpinizmom, ne znam gde se sve vec nije popeo.

Link to comment
  • 8 months later...

Prevc po mom mišljenju ima tehnički najbolje skokove. Nadam se da će ove sezone biti još bolji nego što je bio. Nezahvalno je prognozirati, ali verujem da će biti šampion.

 

Poslao tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...