Jump to content
IGNORED

Švajcarska


Recommended Posts

ma ovo samo u svajcerskoj i u jos par zemalja ima. bas me cudi sto takve zakone ima zemlja koja je juce dozvolila zenama da glasaju. jebeno ne verujem da to do sada nisu promenili.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

zamolio bih nekog ko zna da mi u kratkim crtama napise da li se moze naci posao u svici kada imas madjarski pasos, tj da li je moguce raditi, ili su zakopcani maksimalno... hvala unapred dobri ljudi :smoris:

Link to comment

moze da se nadje posao, imas EU pasosmada sada se i oni racunaju u godisnje kvote za radne dozvole ali bar nije problem da je dobijesjobs.ch / jobscout.chi udrine znam sta si po struci i kakav posao trazis, ali na ova dva sajta imas oglase pa gledaj

Link to comment
  • 2 weeks later...
Steins, samo da vidim dokle se stiglo? Dolazis za Svicu ili je upala neka druga destinacija?
eh, izvini prijatelju, tek sam sad video ovo -elem, izgleda da ću morati da menjam planove. Pričao sam sa nekim momcima koji se bave dilovanjem mozgova po Evropi, i oni su mi predložili da prvo odem u Nemačku, pa posle godinu dve, da se prebacim u Švicu - kažu lakše je da se zaposliš u Švabiji, da tamo malo napraviš reference i te stvari pa onda da se prebaciš. Tako valjda rade i Nemci. Ja sam trenutno zbunjen, tako da sam stao i pokušavam da se prestrojim i skujem neki plan.Jedna od ideja je bila da angažujem baš neku od tih agencija za zapošljavanje u EU, ali mi se ta ideja ne dopada bog zna koliko pošto ne mogu da nadjem neka iskustva sa njima. Sledeća varijanta mi je door 2 door al mi je to malo smor plus sam opet prepušten manje više sam sebi u smislu dogovaranja i pregovaranja.e da, ima tu još jedan problem - nikako ne mogu tačno da provalim šta se sve priznaje od škole u Švici/Nemačkoj pošto svi pišu različite stvari - poslednje opipljivo što sam našao je da Nemačka priznaje Medicinski Fakultet ali ne i specijalizaciju :unsure: a za Švicu pojma nemam. Ovih dana se mislim da napišem mejl ambasadama da mi daju konkretne i zvanične podatke.... Edited by steins
Link to comment
eh, izvini prijatelju, tek sam sad video ovo -elem, izgleda da ću morati da menjam planove. Pričao sam sa nekim momcima koji se bave dilovanjem mozgova po Evropi, i oni su mi predložili da prvo odem u Nemačku, pa posle godinu dve, da se prebacim u Švicu - kažu lakše je da se zaposliš u Švabiji, da tamo malo napraviš reference i te stvari pa onda da se prebaciš. Tako valjda rade i Nemci. Ja sam trenutno zbunjen, tako da sam stao i pokušavam da se prestrojim i skujem neki plan.Jedna od ideja je bila da angažujem baš neku od tih agencija za zapošljavanje u EU, ali mi se ta ideja ne dopada bog zna koliko pošto ne mogu da nadjem neka iskustva sa njima. Sledeća varijanta mi je door 2 door al mi je to malo smor plus sam opet prepušten manje više sam sebi u smislu dogovaranja i pregovaranja.e da, ima tu još jedan problem - nikako ne mogu tačno da provalim šta se sve priznaje od škole u Švici/Nemačkoj pošto svi pišu različite stvari - poslednje opipljivo što sam našao je da Nemačka priznaje Medicinski Fakultet ali ne i specijalizaciju :unsure: a za Švicu pojma nemam. Ovih dana se mislim da napišem mejl ambasadama da mi daju konkretne i zvanične podatke....
ako znas nemacki:http://www.bag.admin...ex.html?lang=depa sa desne strane imas pdf sta ti je potrebno od dokumenata.jos par linkovahttp://aerzte-jobs.ch/aerzte-schweizhttp://www.fmhjob.ch/http://www.eures.ch/...esundheit_d.pdfako ti treba neki poziv na konkretnu adresu, broj u ch, javi na pm.
Link to comment

sudeci po prvom linku, izgleda da ne priznaju nikako van eu/efta. jedino indirektno, da neka od zemalja eu/efta prizna pa onda preko njih i ch, ali izgleda da u tom slucaju mora i da se ima min. 3 godine radnog staza u nekoj od zemalja eu/efta. izgleda stvarno zajebana procedura. ovih dana se bas talasa zbog velikog broja 'laznih' titula, u smislu da titule koje su se dobijale u inostranstvu nisu bas kompatibilne sa ovdasnjim. po mojoj slobodnoj proceni bar jedno 70% asistenat doktora je nemaca u ch, potreba za lekarima iz inostranstva postoji, ali ih izgleda regrutuju iz eu, ne obavezno i drzavljana, ali u svakom slucaju priznatim diplomama u eu.

Link to comment
sudeci po prvom linku, izgleda da ne priznaju nikako van eu/efta. jedino indirektno, da neka od zemalja eu/efta prizna pa onda preko njih i ch, ali izgleda da u tom slucaju mora i da se ima min. 3 godine radnog staza u nekoj od zemalja eu/efta. izgleda stvarno zajebana procedura. ovih dana se bas talasa zbog velikog broja 'laznih' titula, u smislu da titule koje su se dobijale u inostranstvu nisu bas kompatibilne sa ovdasnjim. po mojoj slobodnoj proceni bar jedno 70% asistenat doktora je nemaca u ch, potreba za lekarima iz inostranstva postoji, ali ih izgleda regrutuju iz eu, ne obavezno i drzavljana, ali u svakom slucaju priznatim diplomama u eu.
nešto slično sam i ja čuo, zato sam i krenuo da menjam orjentaciju ka Nemačkoj, s tim da posle odredjenog vremena /2-3 godine/ predjem u Švicu, upravo zbog te priče o indirektnom priznavanju diploma.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...