Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Ok, lepo je sve to posmatrano kao nezavisni gest, što su priznali itd, ali imali su onoliko vremena, a našli su sad. meni vrlo čudan momenat, prvo ideš kod Erdogana i plačeš da uzme pare, dva meseca kasnije zabadaš mu prst u oko. Što reče neko, ne vidim logiku/doslednost.

Link to comment

^^ merkelova pušta odušak društvu da pokaže da prezire erdogana, a ona će pokušati da minimalizuje štetu. ionako nije bila na glasanju, dakle može da pravi neku distancu i da kaže "to ne utiče na našu politiku prema turskoj", i da se nada da će rte to tako da prihvati.

Link to comment

^^ merkelova pušta odušak društvu da pokaže da prezire erdogana, a ona će pokušati da minimalizuje štetu. ionako nije bila na glasanju, dakle može da pravi neku distancu i da kaže "to ne utiče na našu politiku prema turskoj", i da se nada da će rte to tako da prihvati.

 

Pa ono, jedino ako Erdogan sebi lupi dva šamara da se iskulira pred razgovor sa Merkelovom, po sistemu da ima već dovoljno briga. Ali opet to je veliko pitanje u Turskoj, ne može tek tako da ga izignoriše, jedino da ispinuje... šta znam.

Link to comment

+ milijardu

 

 

 

 

Koliko ja vidim, Nemacka je ovom rezolucijom priznala i svoju delimicnu odgovornost za jermenski genocid, jer kao glavni ratni saveznik Turske nije ucinila nista da se on spreci ili bar ublazi.

 

http://news.am/eng/news/330248.html (tekst rezolucije):

 

 

 

I jos malo sa wikija:

 

 

 

 

I naravno, imamo famozni Hitlerov citat, u kontekstu holokausta i istrebljenja Jevreja i ostalih nepozeljnih,

 

 

 

 

Tako da da, bas Nemacka ima istorijsku odgovornost da ove stvari nazove pravim imenom, i zato je ova rezolucija vazna i moralno ispravna stvar. I sto kaze Arslanagic gore, ono sto je uzasno je to sto se da sada nije genocid nad Jermenima nazivao pravim imenom jer je Turska bila bitan NATO saveznik kome je valjalo uvlaciti se u bulju, a Jermene, ko njih jebe, ona sacica koja je ostala je bila pod Sovjetima a danas i dalje gotive Ruse.

 

Nije Nojrat jedini, gorepomenuti Sekt je bio glavni i odgovorni za razvoj nemačke vojske između dva rata. Kajzerova Nemačka se itekako spremala za revanš, nacisti su samo preuzeli zatečeno stanje. 

Link to comment

Koja je Švabija zemlja po redu koja je to učinila?

 

27-ma.

 

Jermeni se decenijama bore za to priznanje. Ta borba je starija i od Erdogana i od Angele Merkel i vodi se nezavisno od dnevne politike. Nemačka je prva zemlja koja je to priznanje isporučila kao deo aktuelne političke trgovine. Ono, genocid za poneti na pijacu pa se gađati njime. 

Link to comment

a kad bi to trebalo da je donesu, a da ne bude smatrana delom aktuelne politicke trgovine?

 

U bilo kom trenutku unazad 20 godina?

Link to comment

a kad bi to trebalo da je donesu, a da ne bude smatrana delom aktuelne politicke trgovine?

 

U bilo kom trenutku koji je prethodio trenutku u kojem je krenula da ih hvata panika od izbeglica pa su krenuli da traže sve moguće načine da primoraju Tursku da ih sve zadrži na svojoj teritoriji milom ili silom.

Link to comment

pa ja stvarno ne razumem na koji nacin ce ovo tek primorati tursku na tako nesto.

a mislim da je poprilicno jasno da ta rezolucija godinama unazad nije donosena pre svega zbog velikog broja turaka koji zive u nemackoj.

Link to comment

Broj Turaka u Nemačkoj se povećava a ne smanjuje, kako je to odjednom prestalo da plaši hrabre poslanike bundestaga?

 

Još će bolja varijanta ispasti ako je ovo urađeno čisto zbog toga što Angela očima ne može da vidi Erdoğana pa je jedva čekala da mu šukne™.

 

Mislim, ovde niko ne gaji bilo kakvu nadu da će Turska ikada dobiti beli šengen i niko to neće uzeti Erdoğanu kao nekakav ozbiljan neuspeh. Zapravo bi mu više zamerili ako bi zarad belog šengena napravio neke ogromne ustupke i kleknuo na mumlafon. On to vrlo dobro zna i zato će se qrčiti do kraja.

Link to comment

Ovog puta cu zanemariti dnevno-politicke razloge za donošenje ove rezolucije, jer ona je suštinski 1 ispravna stvar, i nadam se da ce i druge zemlje postupiti isto.

Link to comment

koliko sam ja shvatio, procenjeno je da je vecina turaka u nemackoj danas integrisana u dovoljnoj meri da ne pravi velika sranja oko ovoga. jedan od glavnih zagovornika izglasavanja je bio cem ozdemir.

a koliko to sve ide na ruku trenutnoj vladi nemacke, moze se zakljuciti i po tome sto nije bila prisutna ni merkel, ni gabriel, ni ministar spoljnih poslova...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...