Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

bojeva glava na raketi ima infracrveno navođenje ka toploti od motora letelice, nema veze kakav je trzaj, to nije metak da leti "glupo" kako ga izbaciš.

Link to comment

Za avion. Okle im igle?

 

Igle mogu da se nabave gde hoćeš na crnom tržištu u Siriji. Isis je nešto zaplenila u osvojenim bazama i to je sve na izvolte, Kurdi su nešto zaplenili od njih, nešto su i jedinice SAA povratile ali nisu prijavile... Nikakav problem nije nabaviti Iglu.

Link to comment

bojeva glava na raketi ima infracrveno navođenje ka toploti od motora letelice, nema veze kakav je trzaj, to nije metak da leti "glupo" kako ga izbaciš.

 

Кад је већ помињеш - Б/Г је само експлозив+кошуљица, а ракета има део за самонавођење.

Edited by vathra
Link to comment

Igle mogu da se nabave gde hoćeš na crnom tržištu u Siriji. Isis je nešto zaplenila u osvojenim bazama i to je sve na izvolte, Kurdi su nešto zaplenili od njih, nešto su i jedinice SAA povratile ali nisu prijavile... Nikakav problem nije nabaviti Iglu.

 

Coming to civilian airport near you.

 

Иначе тешко да се ради само о заплењеној роби, поготово јер су тек скоро почели да их користе масовније.

Link to comment

PKK je na listi terorističkih organizacija tako da bi Rusija ozbiljno rizikovala svoju reputaciju i antiteroristički PR (na kojem im počiva čitav angažman u Siriji) sa bilo kakvim direktnim ili indirektnim doturanjem Igli teroristima.

Link to comment

PKK je na listi terorističkih organizacija tako da bi Rusija ozbiljno rizikovala svoju reputaciju i antiteroristički PR (na kojem im počiva čitav angažman u Siriji) sa bilo kakvim direktnim ili indirektnim doturanjem Igli teroristima.

 

Ја сам мислио на ”умерене”. Претходних месеци су оборили неколико сиријских авиона. Руси су у истом периоду повукли Су-25 који немају ефикасну заштиту од Игли, и довели Камове који имају.

Link to comment

OK ali umereni™ ih verovatno nisu dobili od velikih igrača, niko se ne bi igrao sa tim jer odlično znaju da se nikom tamo ne može verovati.

 

Realnije mi deluje varijanta da to sve potiče sa domaćeg tržišta na kojem su sve moguće i nemoguće kombine u igri.

Link to comment

OK ali umereni™ ih verovatno nisu dobili od velikih igrača, niko se ne bi igrao sa tim jer odlično znaju da se nikom tamo ne može verovati.

 

Realnije mi deluje varijanta da to sve potiče sa domaćeg tržišta na kojem su sve moguće i nemoguće kombine u igri.

 

TOW ракете су сигурно стигле од ”великих играча”, а оне нису ништа мањи ризик по путничке авионе.

Са великим дометом могу лако да запале авион на полетању, односно такође су велик ризик.

Link to comment

Verovatno si pratio kolika panika kod velikih™ vlada od rogue MANPADS, ima tome već više od 10 godina. To im uvek aktivira crvene alarme i oko toga se uvek povlače crvene linije. Beše su i Srbiju cimali da obavezno i dokumentovano uništi gomilu nekih rashodovanih Strela 2M?

 

Sad, ne znam koliko realno strahuju od mogućnosti da neko ispali TOW na putnički avion ali to ipak deluje malkice fantazmagorično u odnosu na MANPADS. U krajnjoj liniji, do sada imamo jedno ispaljivanje potonjeg na civilni avion (DHL u Bagdadu) a TOW jedva da neko uzima u obzir kao mogućnost. Nije nemoguće naravno, ali veliki tupsoni verovatno ne razmišljaju tako.

Link to comment

Sad, ne znam koliko realno strahuju od mogućnosti da neko ispali TOW na putnički avion ali to ipak deluje malkice fantazmagorično u odnosu na MANPADS. U krajnjoj liniji, do sada imamo jedno ispaljivanje potonjeg na civilni avion (DHL u Bagdadu) a TOW jedva da neko uzima u obzir kao mogućnost. Nije nemoguće naravno, ali veliki tupsoni verovatno ne razmišljaju tako.

 

Погодак у резервоар авиона док таксира уопште није фантазмагоричан.

Већина путника би вероватно имала времена да се извуче, али би штета огромна, као и медијска халабука.

 

Погодак Игле у ДХЛ-ов авион га није оборио, успели су да слете.

Edited by vathra
Link to comment

Beowle, može li kratak preprič ovog onanisanja na osvajanje Konstantinopolja? Video sam deo, mislim na Skaju i reakcija je  :blink: . 

Link to comment

Ne pratim te manifestacije ali pad grada je jedan od najvećih datuma u turskoj istoriji pa se shodno tome i obeležava. Ranije je doduše to išlo sa manje pompe i malo više stila dočim u režiji AKP to izgleda kao janjičarski defile. Ali šta drugo očekivati od ekipe koja je glavno stepenište u novoj predsedničkoj palati ukrasila ovako:

 

Recep-Tayyip-Erdo%C4%9Fan-righ-012.jpg?w

Link to comment
×
×
  • Create New...