Jump to content
IGNORED

Domaci filmovi i serije od 2000. do 2013.


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    12

  • kud u maglu Simoviću

    11

  • steins

    8

  • Verterdegete

    6

- Čekaj me, ja sigurno neću doći- Ustanička ulica- 7 1/2 (AK verzija)- Klopka- Kako su me ukrali nemci- Oktobar- Technotise: Edit i ja- Beogradski fantom- Munje- Kad porastem biću kengur- Lavirint ** možda**......... to bi trebalo da je to.... htedoh da dodam Lajanje na zvezde ali to je iz '98
"Čekaj me" je meni stvarno bio vrlo prijatno iznenađenje. Sasvim sladak film. "Munje" i "Kengur" su isto, uz sve trapavosti, okej filmovi, imaju duha, što je već velika prepruka za naš savremeni film. Ostale zapravo nisam gledao.
Link to comment

samo tri filma vrede1.munje - jer su bile prepune dobrih fora i uz Andjele i Bombardera jedan od tri kultna filma od raspada SFRJ u Srbiji. Uz to je film bio neočekivano osveženje iz tehničkog ugla.2. Tilva Roš - ne verujem da će se u skorije vreme snimiti film sličnog kvaliteta.3. Ustanička Ulica - više zbog kastinga nego zbog ideje koja je prilično bleda i plagijatorska ( da se ne raspišem kako Bajić Balkanskim Pravilima i dalje drži standard kako treba napraviti dobar triler u Srbiji)od serija1. Crni Gruja - kao sveža i zabavna zajebancija.2. Ljubav Navika Panika - u klasi jeftinih limunadica.edit: bila neka poludokumentarna serija, valjda se zvala Gde cveta limun žut ili tako nešto koja mi je zapala za oko i baš mi je bila interesantna za gledanje al nisam siguran da se i ona računa.:unsure:sve ostalo - što bi naš narod rekao - ne vredi po pičke ladne vode.

Edited by steins
Link to comment
7 1/2 je uzasan film, klasican predstavnik kinematografije tog ovog perioda.
Pa zato što si gledao originalnu verziju. Da si gledao AK verziju, verujem da bi ti se film svideo...... koliko-toliko bar.
Link to comment
1.munje - jer su bile prepune dobrih fora i uz Andjele i Bombardera jedan od tri kultna filma od raspada SFRJ u Srbiji. Uz to je film bio neočekivano osveženje iz tehničkog ugla.
sve ostalo se slažem ali ovog Bombardera nikad nisam mogao da svarim (kao ni Rane uostalom, koji je za mnoge takođe kult). biće da je zbog toga što mi Bjela generalno ide na kurac. po meni, taj čovek u svom opusu ima jednu-jedinu uspešnu epizodu (policajac u Kako je propao rokenrol).
Link to comment

Zar nije skoro bila neka slicna tema?Pešcanik (Fövenyóra) (Szabolcs Tolnai, 2007)Izvrstan film cak i ako niste ljubitelj dela Danila Kisa.+ Nebojsa DugalicFilmovi Borisa Mitica (Pretty Dyana, Doviđenja, kako ste?)

Link to comment
Apsolutno jedina serija koja je išta valjala. Ironično je što je to Pink ekipa radila.
Nisam nesto ispratio tu seriju, ali mislim da je isticano da je dobra dramaturgija, pa je hvaljen Nebojsa Romcevic...
Link to comment

Ma jok, mislim dramaturgija tu nije toliko bitna, koliko glumci. To bi mogao biti nekakav porodični sitcom, ali ne liči na američke sitcome, jer nije u pitanju verbalni humor, koliko glumački, improvizacioni. Serija je eksces jer se drži na Nikoli Simiću, Seki Sabljić i Zijahu Sokoloviću, mislim da je teško i zamisliti na šta bi ličila da su igrali neki drugi (slabiji) glumci.

Link to comment

Meni povodom te serije pada na pamet ono što su Ramonsi svojevremeno rekli kad su ih pitali zašto su im pesme tako kratke, a oni rekli - nisu kratke, baš su dugačke, samo ih mnogo brzo sviramo :)))Mislim da je glavni kvalitet LjNP upravo ta brzina - to izgleda skoro kao Simpsonovi, ili Srcubs od sitkoma, stalno se po tri stvari dešavaju u kadru, likovi pričaju jedni preko drugih, scene su kratke i to the point. Uporediti sa recimo Otvorenim vratima (i to starim) isto okej serijom, ali užasno sporom, sa nekim neverovatnim razvlačanjem i potpunim nerazumevanjem sitkom dinamike. Isto važi za praktično sve domaće pokušaje sitkoma (Crni gruja, neko pomenu, ili ono sa Sergejem u nekom kafiću, zaboravih kako se vika), izuzev LjNP. Ne znaju kad da završe scenu, pa onda ima puno praznog hoda, razvlačenja, naglašavanja poenti njihovim ponavljanjem itd.

Edited by Syme
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...