Jump to content
IGNORED

Roland Garros 2013


Ros

Recommended Posts

ova godina jeste tek na pola, ali w je tu iza vratalepo sam videla posle onog očajnog poraza od berdiha u rimu (na nivou poraza od melcera, još i gore) da nema ništa od rgali me opet neki đavo naterao da se ponadamsad lepo vidim da će sve preko 1/4 na w biti nedostižno i ovaj put ne menjam uverenje, čisto da se poštedim nerviranjaako novak ovako bezmudo igra na turniru koji mu je šatro najvažniji u godini, šta onda očekivati od ostatka sezonemislim, ništaon jeste sjajan teniser i talenat uporediv sa najboljima svih vremena u ovom sportu,ali u kategoriji - šampionski mentalitet- nije na tom nivounadalu je više bilo stalo do osmog pehara nego novaku do prvogto je ta razlika
uz duzno postovanje... ne seri!kazes da nisi gledala mec, i da ne nameravas, ali znas da mu nije stalo... do jaja!covek je dao sve od sebe, ali protiv ovakvog nadala, koji u punom trku, stize lopticu na 5m od linije i 3m od bocne linije, i udara iz sve snage forhend paralelu koja pogadja liniju, i onda usput u petom setu promasis 4 ili 5 smeceva, ne mozes bas da ocekujes pobedu. a tek igranje bezmudo kada u petom setu obojica odigravaju svaki udarac kao da im je poslednji u karijeri, to je tek vrhunski izanaliziranomada moram da priznam da mi je bas zao sto si ti razocarana i jos mi je zalije sto covek koji je dosao na mesto broj 1 u eri mozda dvojice najvecih igraca ikada ne zna sta je sampionski mentalitet(samo ga sere, jeli)
Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    139

  • dùda

    88

  • Jean-Luc Picard

    64

  • Arkadija

    59

Top Posters In This Topic

Posted Images

+100 nsfreakTe 2-3 forhend paralele u petom su bile neverovatne. Nadal je tada pogadjao skoro sve monstruozno dok je Nole igrao sa malom zadrskom, dal zbog umora ili straha ali dokazao je da moze da se nosi sa Nadalom u 5 setova. samo da je koncentracija mogla da izdrzi taj fizicki napor..

Link to comment
uz duzno postovanje... ne seri!
ovo ''uz dužno poštovanje'' ti je totalni višaknije ni trebalo da gledam meč jer nisam ni pričala na osnovu ovog mečaal' nije da nisam pročitala sve što je napisano o tom meču i to ne od laika poput nas ovdei nije da nisam videla dosta toga u repriziovo je već druga sezona u kojoj se novak sprema za ''najvažniji turnir u godini'' a nešto ne bih rekla da su te pripreme ni blizu onima kako se spremao za sezonu 2011i nije bitno što je izgubio od rafe koji je najbolji na šljaci ikadaproblem je kako je izgubio a izgubio je u maniru kako je umeo da gubi mečeve recimo 2009-te i delom 2010-eto su oni porazi kada mu smeta sve, od publike, sudija, vremena, nebeskih silanaprosto, regresirao je i to se vidion takvim pristupom smeta samo sebi, jednostavno se ponaša autodestruktivnonemoj misliti da si veći fan od meneja ga gledam dovoljno dugo da mi je dosta toga jasno kada složi par facai ne jednom se pokazalo kuda vodi takav stav na terenuto se ne vidi protiv buranije koja je za tri klase ispod, ali čim dođe do jačih, eto problematako je bilo sa federerom na uso sve do 2010-e, tačno se znalo kada se dođe na 5-5 da novak gubi sledeći gemi ne zato što je federer odigrao kao sa druge planetenaravno da je on imao uzlet za anale te 2011-e, ko je to sporioja samo kažem da on nije šampion tipa nadala ili federera koji jednamko grizu godinamajednostavno, nije taj lik i ne mislim da je to neki zločin niti sam pljuvala po tomeskroz si pogrešno razumeo
Link to comment

dobro ti došao nama ponovo :)sa kolačima ili bez :Ded.za feakns-ane osvaja se rg jednim mečom niti ga odlučuje jedan poensve ono što sam rekla, odnosi se na novakova izdanja od ao pa na ovamoa sve su to pripreme za taj najvažniji turnirniko (pa ni kralj šljake) se ne može pojaviti niotkuda i osvojiti rg

Edited by duda
Link to comment
[/size]ovo je već druga sezona u kojoj se novak sprema za ''najvažniji turnir u godini'' a nešto ne bih rekla da su te pripreme ni blizu onima kako se spremao za sezonu 2011
Lol, pa 2011. je izgubio na RG od Federera, ni manje ni više, i to na još gluplji način, servirao za 5. set i nije osvojio poen u tom gemu, tako nešto, više se i ne sećam :) Ovo mu je bio ubedljivo najbolji RG u karijeri, nije pobedio, ali nije kraj sveta :)
Link to comment

kako najbolji kada je prošle godine igrao finale a ove uspeo da izgubi od rafaborga kome su set uspevali da uzmu tamo neki anonimusi

Link to comment

Igrao bi Novak i ove godine finale, da organizatori u nekom napadu optimističkog ludila nisu pomislili da neki njihov igrač (Conga) može da dođe do pobede, pa su malo prilagodili žreb ;)

Link to comment
Igrao bi Novak i ove godine finale, da organizatori u nekom napadu optimističkog ludila nisu pomislili da neki njihov igrač (Conga) može da dođe do pobede, pa su malo prilagodili žreb ;)
dakle zreb je namesten?
Link to comment

Dudo, nisi gledala mec, ne znam kako mozes onda to da komentarises? Odlucila je jedna lopta, bukvalno pecanje na 40-40 i 4-3 u petom. da je NJole to prosao, uzeo taj gem, pa onda sledeci svoj servic(sto nije nerealno za pretpostaviti), ti bi ovde sada skakala i likovala. taj peti set bi trebala da pogledas, pa da onda nastavis sa popisavanje po Novaku.sto se tice priprema i toga kako si znala i da nije spreman za RG, samo cu tebe citirati:

ma neće ti se obistiniti ta slika, biće sunčano sutraono što će se obistiniti je da novak razbija rafu :D
takodje, kazes da Novak nema sampionski mentalitet, pa se onda ispravis i kazes da nema mentalitet Rafe ili Federera. Federera koji je koliko tacno puta pobedio Rafu na RG? Novak je covek koji je uspeo da pobedi svoje demone, kako fizicke, tako i psihicke, promeni svoju igru(2008 kada je uzeo prvi GS je imao snage da odigra otprlike 2-2.5 sata), sve u cilju da bi napredovao... naravno, to nije sampionski dovoljno, jeli.o prici kako si do 2010 znao sta ce da se desi kada Federer i Novak dodju na 5-5, je tek vrhunska nebuloza. u njihovih prvih 10 meceva, setovi kada su obojica uzeli makar po 5 gemova(Federer dobio 7-5, 7-6, 7-6, 7-5... Novak dobio 7-5, 7-6, 7-6, 7-5, 7-6, 7-5). znaci pricamo o igracu od 21 godine ili mladjem, koji je u 10 meceva igrao 10 gustih setova protiv verovatno najboljeg igraca svih vremena koji je jos bio u svom primeu, i od tih 10 setova, uzeo je 6. ali jebiga, nije to mentalitet Federera...ponovicu, Novak Djokovic ima isti broj GS titula kao Boris Becker ili Stefan Edberg, po broju nedelja provedenih na prvom mestu ATP liste vec je top 10. uskoro ce po tome da prestigne i Nadala, koji je kako si navela veci sampion jer je konstantniji(broj GS titula van sljake, Novak 6, Rafa 4... znaci nije pitanje ni zelje ni konstantnosti, vec suvog kvaliteta koji Rafa ima na sljaci i kojem se jedini Novak do sada priblizo), itd itd...u jednoj stvari si ipak u pravu. daleko si veci fan Novaka Djokovica nego ja. ja sam i dalje fan tenisa na prvom mestu i kada kao takav gledam Novaka Djokovica, on je jedan od najvecih sampiona open ere. sada, sto ti mislis da je do sada trebao da ima 15-20GS titula i makar 2 GS, inace nije sampion, to je vec druga stvar, i pokazuje da si tenis pocela da pratis kada se pojavio Novak Djokovic. u suprotnom ti ne bi palo na pamet da kazes za igraca koji ima 6GS titula da nema sampionski mentalitet
Link to comment
kako najbolji kada je prošle godine igrao finale a ove uspeo da izgubi od rafaborga kome su set uspevali da uzmu tamo neki anonimusi
Nema veze što je igrao finale, kad je izduvao u tom finalu i kad je samim čudom preživeo prve mečeve, gubio sa 2-0 od Sepija i morao da spašava gomilu meč lopti u četvrtfinalu :)
Link to comment

Najbolje je igrao 2011. i to ne može čak ni da se poredi. Federer je imao svoj dan, servirao je bez greške i to je bilo to. Đoković bi 99,9% dobio finale te godine.

Link to comment

@freaknsglupo mi već da komentarišem, podvaljuješ baš bezobraznoja imam 53 godine a tenis sam igrala sa 6i zato i pratim taj sport, odrasla sam uz teniske tereneali to je manje bitnoznam ja sve jako dobro kako je novak igrao i protiv kogai uopšte se ne radi o popišavanju, ne podvaljujja samo tvrdim da novak nije šampion tipa ove dvojice fanatika, što je meni zapravo i simpatično skrozmislim, više volim što je takav nego da je neki robot, frikveć sam napisala da me nešto nateralo da me uhvati ničim izazavan optimizan, a posle rima mi je bilo jasno da nema ništa od rolan garosai varaš se ako misliš da je presudila jedna loptato je ista priča koju su pričali nadalovi navijači o onom njegovom promašenom bekendu u petom setu na aoa mi, novakovi, smo napominjali da do petog seta zapravo nije ni trebalo da dođe, jer je novak trebalo da pobedi u 4doslovce je ovde bila ista stvar samo su uloge zamenjeneiako nisam gledala meč, znam da taj poen o kome pričaš nije bila meč loptanije bila ni gem loptapa i da je dobio taj gem, to još uvek nije bio krajbila sam ja sudionik mnogih diskusija o novaku sa raznim likovima, uglavnom ljudima koji imaju neke veze sa sportomdanas sam sklona da kažem da su u pravu oni koji su novaku predviđali sjajnu karijeru, ali upravo ovako nekakosa strašnim uzletima ali i sa padovimakad kažem padovima, mislm na padove za njegove standardei ovde je ceo nesporazum oko toganigde nisam rekla da nije šampion i to si mi podvaliosamo sam rekla da njegov šampionski mentalitet ne prati njegov talenat i igračke mogućnostinigde nisam rekla da nije uspešan, pobogu, pa ko bi normalan to rekaoali nešto (a nije ni bitno kako će se to nešto imenovati) mu ponekad ne da da dosegne ono što bi objektivno mogaoed.još jednomovde je poenta to da sam govorila u relativnim kategorijamajer ono što je uspeh za troickog, nije uspeh za novaka

Edited by duda
Link to comment
Najbolje je igrao 2011. i to ne može čak ni da se poredi. Federer je imao svoj dan, servirao je bez greške i to je bilo to. Đoković bi 99,9% dobio finale te godine.
+1nije mi jasno za vas koji mislite da je ovo najbolje novakovo izdanje na rg, od kada vi to pratite tenis ?ono što je novak igrao 2011-e je svemirski tenis za ovo sadaonaj meč protiv federa je skup raznih faktorafederer je bio sjajannovak je u meč ušao sa željom da ga ''zbrzi'', jer je meč počeo kasno, a znamo kako on cvika od sumrakai zato je taktika koju je odabrao bila loša, pogotovo što se namerio na jako dobrog federerato je bio jedan izgubljeni meč i to mu niko normalan ne bi zameriotakve stvari se dešavaju u sportuovo juče nije bilo iz te pričeed.još jedna stvarpoređenje sa federerom koji godinama nije uspevao da uzme set rafi nema veze sa mozgomfederer sa svojim bekendom ne može da prismrdi rafi na šljaci, a pošto mu se ovj uvukao u glavu, više ne može ni na ostalim podlogamaza razliku od njega, novak ima potrebna oružjazato njih dvojicu na temu rafe uopšte ne treba porediti, besmisleno je Edited by duda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...