Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni ovo i nije toliki diletantizam koliki sam očekivao od Radoša Bajića. Za sada djeluje dosta bolje od Sela i babe. Očito je komedija znatno teži žanr od drame, a ovde ima i zanimljivu temu.Može da dobije prolaznu ocjenu, ali daleko je od odličnog.U prvom dijelu mi je najviše smetao natmureni Laza, više i od Sina Dragana, ali najlošiji u prvoj epizodi su poslednjih 5 minuta sa pretjeranom dramatikom i patetikom - mladi kralj koji bi praćkom da obara štuke i mladi Taralić koji rizikuje život radi ptičice. Ili to čini da mu ne nađu Lenjina?Je li mi se učinilo ili je jednom momku u fabrici prikazana otkinuta ruka (što je potpuno besmisleno)?Prva epizoda i ne vrvi od poznatih glumaca ponajviše zato jer je većina likova koji se pojavljuju u prvoj epizodi najvjerovatnije nebitna za dalji tok serije, pa Radoš neće prerano da troši veći broj poznatih glumaca.Očito je da je Ristovski glavna zvijezda prvog dijela serije, sve dok se ne pojavi Glogovac. Tu je i trenutno vrlo popularni Biković. Članove porodice Taralić, koji će očigledno biti okosnica priče igraju provjereni glumci - Babić, Milenković i Odanovića, a glumce koji igraju njihov podmladak, kao i mlađahnog kralja, vidim prvi put. Široj publici poznat je još samo Kubura Srećković. Dujović i Čupić su dobri glumci, ali su im uloge loše, a replike bože sačuvaj. Simovića igra poznati makedonski glumac Petre Arsovski, koji se primjetno muči sa izgovorom. Mislim da mu je ovo uopšte prva uloga u Srbiji, a zanimljivo je da se pojavio u nekoliko hrvatskih filmova. Slobodana Jovanovića igra Momir Bradić, pop iz Sela i babe, pretpostavljam da je to glumac iz nekog provincijskog pozorišta.Možda zvuči kao jeres, ali stekao sam utisak da su Radošu glavni uzor bile HBO serije, što je svakako za pohvalu. Ako ništa drugo i njihova karakteristika je da su uvodne epizode prilično dosadne :) Ipak, i dalje vjerujem da Radoš nije dorastao zadatku da bude i reditelj i scenarista ovako ambicioznog projekta.I da, meni se sviđa ova sepija. I CGI ekekti nisu tako loši, bar za naše uslove.

Link to comment

Jadoš Bajić. Fotografija nije loša. Scenografija klimava. Onaj sfumato efekat najjadniji. Ritam prespor. Gluma diskutabilna. Scenario, replike i naročito mladi kralj - mislim da Filipenko može da plati piće Radošu za ovaj poduhvat.

Link to comment
Hm...Kralj spava u sobi na spratu, izlazi na balkon (?), a posle vidimo papuce na stepenicama koje, reklo bi se vode sa neke verande u dvoriste. Gde se dede ceo sprat? :o
Nacionalizovale komunjare!
Link to comment

Nije tragedija, vuce malo na patetiku, kao sto je gore i primeceno. I opet, ono sto mene nervira, sitnice koje ne smeju da se desavaju, a koja su boljka ne samo Radosova vec bilo koga kog se laca tematike perioda pre II svetskog rata. Nema nikakvog Beograda u Srbiji, Srbija ne postoji ni na papiru ni pravno od 1. decembra 1918, pa sve do formiranja kvislinske Acimoviceve vlade 30. aprila 1941. Na Belom dvoru ne moze da se vijori zastava (Republike) Srbije, vec jugoslovenska trobojka. Selo Planinica je u valjevskom kraju, a mi dzukce teramo sa sibe, dok je vec se i ne secam kako je Talajic (ili kako se vec zove domacin) utisao svog kera. Razdor u Vladi i rasulo u Vojsci su sasvim fino prikazani. Mada, ovde se stice utisak da pucisticka vlada nije znala za napad, a Simovic je itekako bio upoznat od Vauhnika da se sprema Hitlerova odmazda. Doduse, to sto Simovic Vauhniku nije verovao, druga je stvar, ali je imao informacije...

Link to comment
Hm...Kralj spava u sobi na spratu, izlazi na balkon (?), a posle vidimo papuce na stepenicama koje, reklo bi se vode sa neke verande u dvoriste. Gde se dede ceo sprat? :o
Ne kontas ti. To je simbolika koja se ogleda u tome da smo se, odjednom, sa Nebesa, srucili na tle. To sto Petar II odbija da sidje u skloniste je, opet, samo njegova podsvesna zelja da ne ode u podrum i prikloni se Idu :fantom: Edited by Giggsy
Link to comment
Jadoš Bajić. Fotografija nije loša. Scenografija klimava. Onaj sfumato efekat najjadniji. Ritam prespor. Gluma diskutabilna. Scenario, replike i naročito mladi kralj - mislim da Filipenko može da plati piće Radošu za ovaj poduhvat.
За рецентну филмску и тв продукцију на простору Србистана ово поставља стандарде професионалности, што говори пуно колико је јадна та бранша. Немам никаквих примедби на момка који глуми Њ. К. В. Петра II а за ово што си исписао да Филипенко неће да има примедбе си га угасио. Троловаће ти ФВ само тако.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...