Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

vathra ovaj sajt je pravo blago. steta ako rados ne ubaci u seriju crnce naciste i polu-jevrejina a. hitlera koji je bio clan nacista.http://cetnici.rs/clanci/crnci-nacisti-zlocinci/Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

vathra ovaj sajt je pravo blago. steta ako rados ne ubaci u seriju crnce naciste i polu-jevrejina a. hitlera koji je bio clan nacista.http://cetnici.rs/cl...cisti-zlocinci/
Хм, Бане Јевтић...Нисам читао шта све има на сајту, само сам видео по претрази да нема мисије Халјард и грдно се разочарао што не баштине највећи четнички допринос савезничкој победи.До оног чланка сам дошао претрагом, ту су лепо дали текст из Бапчеве књиге.На МЦМ форуму има повећи чланак о Униформама краљевске војске, на ком често пише и Бабац.http://www.mycity-military.com/Ostalo-5/Uniforma-Kraljevske-vojske.htmlали има доста страна и тешко је наћи све на једном месту.ПС добар им је најкрвавији четник :s_c:
Link to comment
„Ravna gora“ zapaliće Srbiju- Radoše, ništa ne brini. Ovo će biti kao kad se baci šibica na benzinsku pumpu! - ovim rečima je Matija Bećković čestitao Radošu Bajiću nakon jučerašnje svečane projekcije prve epizode serije “Ravna gora”, koja će od 10. novembra početi da se emituje na RTS-u.394499_rados-ravna-gora291013ras-foto-goran-srdanov-017_f.jpg?ver=1383079489Nakon gromoglasnog aplauza, koji je neuobičajeno dugo trajao, Radoš Bajić je pobedonosno digao ruke visoko iznad glave.- Ovaj iskreni aplauz najveća mi je nagrada. Osećam se kao čovek koji nije izneverio, a to je mnogo dobro osećanje. U snimanje ove serije krenuli smo unapred osumnjičeni i unapred osuđeni za delo koje nismo učinili. Krenuli smo snažno i hrabro, a ja svojoj velikoj i odanoj ekipi nisam rekao: “Napred”, već “Za mnom!” I sada vidim da smo ne samo pobedili nego da smo napravili i podvig - rekao je Bajić za “Blic”.I Nebojša Glogovac je veoma zadovoljan reakcijom publike. Njegova uloga je velika i značajna. Igra Dražu Mihajlovića.- Nije lako biti u Dražinoj koži, ali jeste časno. Imam ogromnu odgovornost da tog čoveka pokažem što je realnije moguće i da predstavim njegove kvalitete uprkos 70 godina dugoj propagandi da je on zver masne brade koja kolje sve na šta naiđe. Došlo je vreme da se kaže istina o tom čoveku i ja sam se trudio da njegove kvalitete istaknem u prvi plan - rekao je Glogovac kom je uloga slavnog đenerala toliko legla da u seriji čak i fizički neverovatno liči na njega.Miodrag Mandić Manda kaže da je serija prilično emotivna jer govori o dobrim, naivnim ljudima koji su verovali u čast, dobrotu, poštenje, a desio im se ne samo rat nego i ta još strašnija podela unutar naroda.
Privilegiju da među prvima pogleda prvu epizodu serije „Ravna gora“ imao je i Vuk Drašković:394502_vuk-draskovic-dana-draskovic-ravna-gora291013ras-foto-goran-srdanov-011_f.jpg?ver=1383080078- Radoševa serija je veoma uverljiva, može da se oseti samoća i naivnost ondašnje Srbije. Proganjaju me reči profesora Jovanovića uoči 6. aprila da je trenutak da budemo mudri i odgovorni. Da... Dok je Srba, vodiće se rasprava ne samo između ljudi nego i unutar ljudi. Rasprava između razuma i srca. Pitate me ko će pobediti? Niko. I oboje.
Link to comment

Nešto nisam siguran da verne čičlije™ gaje simpatije prema Nediću i njegovima...mislim, ako iole drže do Čičinih vrednosti.(od 0:35 pa nadalje)http://www.youtube.com/watch?v=EaqzLO2Cz6Qhttp://www.youtube.com/watch?v=19LDQ0z8bIIP.S. primetite negde na 3:40 kada kaže da je raspolagao državnim novcem, da je pravilno i pravedno raspolagao novcem, te da je to dokaz da nije za staru Jugoslaviju - jer je pravilno raspolagao novcem (implicirajući da se po staaaaaroj Jugoslaviji kralo i korumpiralo kako se stiglo) :D

Link to comment
Ravna gora“ zapaliće Srbiju- Radoše, ništa ne brini. Ovo će biti kao kad se baci šibica na benzinsku pumpu! - ovim rečima je Matija Bećković čestitao Radošu Bajiću nakon jučerašnje svečane projekcije prve epizode serije “Ravna gora”, koja će od 10. novembra početi da se emituje na RTS-u.394499_rados-ravna-gora291013ras-foto-goran-srdanov-017_f.jpg?ver=1383079489Nakon gromoglasnog aplauza, koji je neuobičajeno dugo trajao, Radoš Bajić je pobedonosno digao ruke visoko iznad glave.- Ovaj iskreni aplauz najveća mi je nagrada. Osećam se kao čovek koji nije izneverio, a to je mnogo dobro osećanje. U snimanje ove serije krenuli smo unapred osumnjičeni i unapred osuđeni za delo koje nismo učinili. Krenuli smo snažno i hrabro, a ja svojoj velikoj i odanoj ekipi nisam rekao: “Napred”, već “Za mnom!” I sada vidim da smo ne samo pobedili nego da smo napravili i podvig - rekao je Bajić za “Blic”.I Nebojša Glogovac je veoma zadovoljan reakcijom publike. Njegova uloga je velika i značajna. Igra Dražu Mihajlovića....Miodrag Mandić Manda kaže da je serija prilično emotivna jer govori o dobrim, naivnim ljudima koji su verovali u čast, dobrotu, poštenje, a desio im se ne samo rat nego i ta još strašnija podela unutar naroda.
Foto: Radašin pobednički, Glogi uzdržano i ponosno, a Laza neverue! :0.6:Mandatm..http://arhiva.glas-j.../P00091919.shtmNa jednoj od izbornih jedinica na Vračaru glumac Milorad Mandić Manda (SPS-JUL) imaće za protivnika savetnika predsednika SPO-a Predraga Simića i pravnika Dragora Hibera (DOS). Na istoj opštini za mesto u gradskom parlamentu boriće se Milan Božić (SPO), potpredsednik Skupštine grada, republički ministar pravde Dragoljub Janković (SPS-JUL) i aktuelni predsednik SO Vračar Milena Milošević (DOS). :fantom:Svi zajedno, uz headline...zavrsili-smo-megatren.jpgJedva čekam premijeru! :thumbsup: Edited by Blueberry
Link to comment

Ravna gora“ neće podeliti SrbijuLazar Ristovski rekao je, gostujući na RTS-u, da će „Ravna gora“ biti „jedna od onih serija“ koje je RTS znao da pravi u prošlosti. Srpski glumac ne smatra da će serija stvoriti nove podele i kaže da bi, pošto je o partizanima napravljeno oko 300 filmova, bilo fer napraviti stotinak ostvarenja ne samo o četnicima, već i o Prvom svetskom ratu i Balkanskim ratovima.Za četiri dana počinje emitovanje serije Ravna gora, a u njoj će Lazar Ristovski glumiti generala Boru Mirkovića, jednog od organizatora puča 27. marta 1941. godine, nakon kog je kralj napustio zemlju.Gostovanje Lazara Ristovskog u Beogradskoj hroniciPoznati glumac za Radio-televiziju Srbije kaže da smatra da će Ravna gora biti „jedna od onih velikih serija“, kakve je RTS znao da pravi u prošlosti.„Kada se govori o ovoj seriji prvo treba pomenuti Radoša Bajića, koji je napisao sjajan scenario, odlično izrežirao i izvukao sve što se moglo izvući iz sjajnih glumaca koje je okupio. Mislim da je napravio sjajan rezultat“, istakao je Ristovski.Prema njegovim rečima, ovo nije priča samo o Draži Mihajloviću, već o jednom intrigantnom vremenu i srpskim podelama.„Duško Kovačević ima onu knjigu o 20 srpskih podela, ali ja, nažalost, mislim da mi imamo mnogo više. Jedna od tih podela je i ona na četnike i partizane. Pošto je o partizanima napravljeno oko 300 filmova, mislim da bi bilo fer napraviti stotinak ostvarenja ne samo o četnicima, već i o Prvom svetskom ratu i Balkanskim ratovima“, kaže legenda srpskog glumišta.Onda bi, kako kaže, moglo o svemu da se razgovara objektivno.Ristovski navodi da Radoš Bajić stoji iza ovog ostvarenja svojim autorskim, zanatskim i moralnim stavom.Doprinos istoriji koja je godinama prećutkivana„Serija će biti intrigantna. Ali oni koji misle da će njom ponovo biti stvorene neke podele neće imati to zadovoljstvo. Serija je doprinos istini koja je bila prećutkivana i gurana u ćošak mnogo godina“, smatra Ristovski.Ravna%20Gora,%20foto%201.jpgGovoreći o liku kojeg glumi, Ristovski kaže da je brigadni general Bora Mirković bio, pre svega, veliki patriota.„O njemu se vrlo malo zna. Učestvovao je u Balkanskim ratovima, Prvom, ali na neki način i u Drugom svetskom ratu. Dakle, čovek koji je ceo svoj život posvetio Srbiji na najmoralniji i najispravniji način“, objasnio je srpski glumac.On je nažalost, kako Ristovski kaže, doživeo tragediju kada je polomio obe noge, a Englezi su ga evakuisali u Egipat.„Bio je engleski čovek. Da ne kažem špijun, pošto je to nekad ružna reč. Ali on jeste bio na neki način engleski čovek i on je čovek koji je organizovao taj 27. mart. Uprkos svemu, bio je veliki patriota i general“, ističe Ristovski.Na pitanje šta mu je sledeći projekat, Ristovski navodi da sad radi sa Milovanom Vitezovićem na seriji i filmu Čarape kralja Petra, po njegovom romanu.„Igraću kralja Petra u seriji, ali ću takođe i režirati. Sada se čeka da neko iz državnog vrha da zeleno svetlo za jedan takav projekat koji će nam sledeće godine, kada se obeležava 100 godina od Prvog svetskog rata, biti itekako neophodan, kaže Ristovski.
Link to comment
Pošto je o partizanima napravljeno oko 300 filmova, mislim da bi bilo fer napraviti stotinak ostvarenja ne samo o četnicima, već i o Prvom svetskom ratu i Balkanskim ratovima“, kaže legenda srpskog glumišta.
Могли су да се сете да направе серију / филм / документарац поводом 100 година Балканских ратова и Првог светског рата уместо овога. Осим што је значајна годишњица, јавност није подељена у вези актера. Само да не буде финансијска рупа без дна и промашај као ”Свети Георгије убива аждају”.
Govoreći o liku kojeg glumi, Ristovski kaže da je brigadni general Bora Mirković bio, pre svega, veliki patriota.„O njemu se vrlo malo zna. Učestvovao je u Balkanskim ratovima, Prvom, ali na neki način i u Drugom svetskom ratu. Dakle, čovek koji je ceo svoj život posvetio Srbiji na najmoralniji i najispravniji način“, objasnio je srpski glumac.On je nažalost, kako Ristovski kaže, doživeo tragediju kada je polomio obe noge, a Englezi su ga evakuisali u Egipat.„Bio je engleski čovek. Da ne kažem špijun, pošto je to nekad ružna reč. Ali on jeste bio na neki način engleski čovek i on je čovek koji je organizovao taj 27. mart. Uprkos svemu, bio je veliki patriota i general“, ističe Ristovski.
Хебо те, у овој серији свако за своју улогу каже да је био добар човек, патриота, невинашце, несхваћен лик...Још овај каже у истом пасусу да је био патриота, али уједно и британски шпијун :isuse:Не запита се како је и са чијим парама направио пуч у најгорем могућем тренутку по нас.
Link to comment
Jebo ih Bora Mirković.Špijunčina.Zbog tog govneta je izginulo dva miliona ljudi. Računam i one iz ratova devedesetih.
kako je rastegljiva ta reč "zbog" kad čovek hoće jeftino da poentira.
Link to comment
kakva bi tek herojcina i domoljub bio da je radio za ruse!
То што је радио за Енглезе, или за Совјете, или за Марсовце нема везе са примедбом - плаћен страним парама повукао је катастрофалан потез у најгорем тренутку.Имаш доста других људи који су тада радили за којекакве стране службе - али су знали да раде за добробит земље.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...