Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

Pri tom izgleda da je Rados namirisao bunar bez dna za lovu i medijsku paznju pa je najavio drugi deo trilogije pod imenom "Uzicka Republika"
Glamurozna Užička Republika:
Milica je ulogu u filmu dobila još pre nego što je zaradila krunu. Radoš Bajić je sa kompletnom ekipom svoje producentske kuće organizovao kasting za sve kandidatkinje za mis. Ispostavilo se da ima oštro oko.Milica će igrati mladu partizanku u drugom delu serijala koji bi trebalo da počne da se snima na proleće, a zvaće se “Užička republika”.- Domaćim filmovima fale glamur i lepe žene. Nekada su u našoj kinematografiji igrale prelepe glumice, prave lepotice. Danas ima puno dobrih glumica, ali malo osoba sa izvanrednom lepotom - objašnjava Bajić svoju odluku da angažuje mis u svojoj seriji.
I misica i ikonopisac: Ovo je Milica Vukliš, najlepša Srpkinja
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/401/%D0%A4%D0%B8%D0%BB%D0%BC/1423440/%E2%80%9E%D0%A0%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B0%E2%80%9C+%D1%9B%D0%B5+%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B8+%D0%BE%D1%81%D0%B5%D1%9B%D0%B0%D1%98+%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D0%B3+%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B0.html
„'Равна гора' је први циклус једне свеобухватне драмске трилогије која би требало да покрије комплетно историјско време Другог светског рата у Србији“, истакао је у изјави Танјугу редитељ Радош Бајић.
Eto, nece biti Golog otoka :D
Бајић је навео да је држава према пројекту имала „игнорантски однос“, као и да појединци из власти који „лагодно троше новац пореских обвезника, а притом су обавезни да мисле о духовном статусу српскога народа, нису мрднули прстом да се заинтересују да виде какав је ово пројекат“.
Sreca te je tu bio preposteni Verko Stevanovic sa kojim se, kao i za Selo gori, opet slizao i koji je prepoznao da je ovo projekat od nacionalnog interesa i znacaja za duhovni preporod Srba
Link to comment
  • 2 weeks later...

Neutralno i objektivno.

NEBOJŠA GLOGOVAC DETALJNIJE O SVOJOJ ULOZI U RAVNOJ GORI
Ravna-gora.jpg

Glumac Nebojša Glogovac, koji u seriji "Ravna Gora" autora Radoša Bajića igra lik đenerala Draže Mihailovića, izjavio je Tanjugu da se trudio da ga "oživi u njegovom pravom svetlu"."Nije velika mašta u pitanju, jer je lik istorijski. Trudio sam se da ga napravim kakav je bio, tako da taj lik u seriji nije ni moj ni rediteljev nego ponajviše Dražin", rekao je on.Glogovac je u bioskopu "Roda sinepleks" prisustvovao projekciji prve epizode serije, čije emitovanje počinje 10. novembra na RTS-u. Serija prikazuje događaje u proleće 1941. - napad nacističke Nemačke i slom Kraljevine Jugoslavije, a zamišljena je kao prvi deo trilogije "1941-1945".Poznati glumac napomenuo je da je "čudno koliko znamo o Josipu Brozu, kroz milione slika, snimaka, podataka, samo ne znamo još uvek ko je, da li je on taj iz Kumrovca, dok o Draži Mihailoviću tačno znamo ko je i odakle je, ali ne znamo gde je sahranjen"."Ne znamo kako je govorio, kakvu je gestikulaciju imao i druge stvari koje bi meni kao glumcu bile dragoceene. Nešto sam pokušavao da otkrijem preko snimaka sa suđenja, nešto iz usmenih predanja ljudi koji su ga znali ili iz literature, koja nije obimna, ali postoji. Trudio sam se da ga oživim u njegvom pravom svetlu", istakao je on.Povodom negativne slike o Mihailoviću u velikom delu javnosti, napomenuo je da je propaganda moćna stvar i podsetio da sto puta ponovljena laž postaje istina, a ako se ponavlja 40-50 godina, ulazi i u podsvest."To je igra komunističkog režima i pobednika iz Drugog svetskog rata, koji su se trudili da ocrne drugu stranu. Bili smo svedoci masovne hipnoze, što je ponižavajuće po inteligenciju, ali sada možemo da pričamo i istinu", dodao je on.Više ovde: http://novosti.rs/ve...u-pravom-svetlu

Edited by Syme
Link to comment

Meni već postaje indikativno zašto niko ne intervjuiše Bjelu, pošto je njemu ipak bilo kudikamo komplikovanije da oživi Josipa. Da, znamo mnogo toga o njemu, kako je izgledao, kako je govorio i gde mu je grob, ali kako odglumiti čoveka za koga se ne zna ko je? Mislim da u istoriji glumišta pred jednim umetnikom nije stavljen zajebaniji zadatak.

Link to comment

iz prve ruke ću ti reći da niko ne intervjuiše Bjelu zato što je, zbog bezobrazluka, nemogućnosti dogovora ii stalnog ispaljivanja, na šit listi većine novinara u Srbiji, što njemu sasvim odgovara.

Link to comment
"To je igra komunističkog režima i pobednika iz Drugog svetskog rata, koji su se trudili da ocrne drugu stranu. Bili smo svedoci masovne hipnoze, što je ponižavajuće po inteligenciju, ali sada možemo da pričamo i istinu", dodao je on.
Dakle, pobedila je loša strana u Drugom svetskom ratu i ona se trudila da ocrni poraženu stranu. I to je loše. I to nije uvreda za inteligenciju.Hoće li biti neke promocije ovoga pred novinarima? Baš bih voleo da ga neko pita zašto se pljuje strana koja je pobedila u Drugom svetskom ratu, i da li oni misle da je trebalo da pobedi druga strana?
Link to comment

Ne razumete. Drugi svetski rat u Srbiji nije bio borba protiv fašizma, već građanski i bratoubilački rat u kojem je šačica prevaranata i terorista, od zlog oca i još gore majke, povela borbu protiv patriota i legitimnih zastupnika Vlade u Londonu. Bili su tu i neki Nemci, ali oni su u svemu tome bili takoreći statisti. Uostalom, Deksa objasnio.

Link to comment
Istorija je neumoljiva učiteljica i ona kaže da je ovu zemlju u Drugom svetskom ratu oslobodila Crvena Armija. A Rusi su to, razočaraću ostrašćene rusofile, opet učinili iz interesa jer smo im se našli na osvetničkom putu za Berlin
konstantin dominira. :Hail:
Link to comment
iz prve ruke ću ti reći da niko ne intervjuiše Bjelu zato što je, zbog bezobrazluka, nemogućnosti dogovora ii stalnog ispaljivanja, na šit listi većine novinara u Srbiji, što njemu sasvim odgovara.
kekeke, secam se prvog b2b skupa kada je bjela trebao da se nadje sa nekim grckim producentima u podne. kasno popodne, svi spakovani idu kucama, staje dzip i spusta se staklo, dobro poznati lik razvratnog sirogojna koji pita: momci, jel neko video one grke? mi mu kazemo: otisli. on ce na to: opet sam zajebo. nasmeje se i ode u noc.inace apropos tijaniceve smrti. moja keva kuva kafu i kaze: eto umro tijanic. ja kazem: umro. ona ce na to: nije mi zao kad je snimao seriju o cetnicima :DSent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
Ne razumete. Drugi svetski rat u Srbiji nije bio borba protiv fašizma, već građanski i bratoubilački rat u kojem je šačica prevaranata i terorista, od zlog oca i još gore majke, povela borbu protiv patriota i legitimnih zastupnika Vlade u Londonu. Bili su tu i neki Nemci, ali oni su u svemu tome bili takoreći statisti. Uostalom, Deksa objasnio.
njemu se u glavi vataju staljin i draza ali nezno.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Konstantin je ljotićevac a Radoš je ipak ovo najavio kao povratak patriotizma na male ekrane, što će reći teška viktimizacija, istorijski sukob Srbi vs. Nemci i zla kob srpske nesloge. Neće to biti full blown revizija već istorijsko pomirenje naravno uz suptilne naznake koja je strana ipak bolja (Dražini državnički pogledi i briga sa žrtve naspram Broza namazanog jebača itd)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...