Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uskoro: Film "Ravna gora"ovaj se ne zajebava, koliko ce film da traje? 6 sati?http://mondo.rs/a651...Ravna-gora.html
Ovo je otprilike ista stvar kao i sa VA, nema druge sezone, kao zamjena za drugu sezonu je snimljen film. Skrpiće se film od ovih deset epizoda i snimit će se još neke scene ali onih dvadeset planiranih epizoda teško da će biti prilike da vidimo. Nadam se još nekim scenama Tita i Davorjanke i NJKV-a i sluge mu i makar jednu čestitu bitku da vidimo, nebitno ko će na koga da udari.Đenerale Lujo, ja se sa svojom jedinicom povlačim ubosnu, izdati ne znam, pretrčati drugoj strani neću, Oxymoron nagovještava takav razvoj događaja ali u mene ne sumnjaj. Vidimo se trinaestog maja, ako dadne bog i sreća junačka, ostajte mi zdravo braćo.Sloboda ili smrt. sv3a.jpg Edited by pogranicni
Link to comment

Ali koliko ja razumem, ovo neće biti film umesto druge sezone, nego će iskompilirati ovo iz prve sezone i napraviti film, da se ogredbu o još neku paru po bioskopima, a možda i neku nagradu na festivalima (recimo festivalu četničkog filma i grafike, u Libertivilu, IL).U svakom slučaju, zima je, vreme da se povučemo kod jataka i krčmarica mladih koje će nas vinom pojiti, ali čim gora opet zazeleni...

Link to comment

Braćo, povucite se u manjim grupama u svoja područja. Osigurajte snabdijevanje preko naših saradnika i čekajte dalja uputstva. Ne provocirajte okupatora da ne gubimo uludo snage. Na RG smo stigli, to je glavno. Velika je to pobeda. S v. u B.za K&O!

Link to comment

Nije nigdje jasno i glasno™ potvrđeno da neće biti nastavka snimanja. Ovo sam, igrajući se Šerloka, procijenio gledajući i čitajući izjave Radoša i glumaca iz serije. Kako je odmicala serija i kako su kritike i sa desne i sa lijeve strane postajele sve otrovnije, tako se u Radoševim izjavama i saopštenjima dalo naslutiti da nešto baš i ne ide najbolje sa mogućim nastavkom. Ovo ja malo radi uroka mračim :) a sve se nadam nastavku serije i čekam jesen nadajući se novim epizodama. Trinaesti maj je već označen crvenom bojom na kalendaru.

Link to comment
Ali koliko ja razumem, ovo neće biti film umesto druge sezone, nego će iskompilirati ovo iz prve sezone i napraviti film, da se ogredbu o još neku paru po bioskopima, a možda i neku nagradu na festivalima (recimo festivalu četničkog filma i grafike, u Libertivilu, IL).U svakom slučaju, zima je, vreme da se povučemo kod jataka i krčmarica mladih koje će nas vinom pojiti, ali čim gora opet zazeleni...
Kako zbore glasovi dijasporski, bolje im je da ne putuju za Ilinoj.
Link to comment

Oba ishoda su ok. Da se snimi 3logija, pa da se opet skupimo po položajima, ali i da ostane na ovoj veličanstvenoj epopeji gdje Čiča stiže li stiže u 10 epizoda. U drugom slučaju su onda i šanse da u slijedećem pokušaju bude napravljen istinski spektakl u stilu presudne uloge RG za pobjedu nad fašizmom od ovog Majkla odozgor. S masovkama, tenkovskim bitkama i specijalnim efektima najnovije generacije i trijunfalnim ulaskom JVuO u Berlin. Bonus suđenje JBTu uhvaćenom '46e u rupi između BGrahova i Drvara, a zahvaljujući izdaji Koče Popovića koji se prije predao.

Link to comment
Oba ishoda su ok. Da se snimi 3logija, pa da se opet skupimo po položajima, ali i da ostane na ovoj veličanstvenoj epopeji gdje Čiča stiže li stiže u 10 epizoda. U drugom slučaju su onda i šanse da u slijedećem pokušaju bude napravljen istinski spektakl u stilu presudne uloge RG za pobjedu nad fašizmom od ovog Majkla odozgor. S masovkama, tenkovskim bitkama i specijalnim efektima najnovije generacije i trijunfalnim ulaskom JVuO u Berlin. Bonus suđenje JBTu uhvaćenom '46e u rupi između BGrahova i Drvara, a zahvaljujući izdaji Koče Popovića koji se prije predao.
dobro opisujes ono sta ce se desiti u trecem ciklusu ako se desi drugi.
Link to comment

Sad, kad je ovo sa RG, koliko vidim i zvanično obustavljeno, ja svoje nade polažem u Lazara. Nadam se da će ono što je još prošle godine najavio a ove potvrdio, uspjeti da izgura do kraja.Djedove čarape vs unukove papuče.

Napravio sam kontakte sa dijasporom, koja ime više sluha za ovu temu. Producent će biti moja kuća „Zilion film“, a ja ću igrati lik kralja Petra, kao što je bilo i planirano - ističe Lazar Ristovski.
Eh! cfll.jpg
Link to comment

Braćo, borba je bila, ostala je kolumna i komentar. Evo ovaj brat kolumnista je i prije lepo pisao i sada opet.Znači, Ravna gora

Znači, Ravna goraPIŠE: Dejan JeremićPrva dekada serije „Ravna gora” (a možda jedina? Znači i poslednja?) otišla je u istoriju. Ne na onu stranu na koju je njen autor zamislio, skrenula je u smeru istorijske deponije. Na njoj će se sresti s umetničkim dojmom istog naslova što seriju, po svemu, čini bezvrednom, šta god o tome mislio Radoš Bajić i oni koji mu dodeljuju povelje i drže slovo o „ravnogorskom Šekspiru”.Usput, nije zgoreg nagovestiti – a nije nevažno – da je Bajićevu nagradu, povelju Udruženja dramskih pisaca Srbije, potpisao predsednik tog udruženja Miladin Ševarlić, koji se, sasvim slučajno, potpisuje i kao dramaturg Bajićeve serije(!) Jedan potpis manje-više, gore-dole, svejedno, isti je. Toliko o nagradama i nagrađenima. I onima koji ih nagrađuju. Uglavnom, jedni drugima su i serdari i vojvode.U KUĆI VOJVODESerija, za koju smo već konstatovali da je očajna, u svojoj desetoj epizodi „Ravna gora” (a kako drugačije?) nastavlja već utrt put u totalni fijasko. Struganik, 11. maj, rodna kuća vojvode Živojina Mišića, eksterijer; onda oficirska kapa, Mišićeva fotka, u ramu, iznad nje puška – sve to u švenku do Aleksandra Mišića koji leži s knjigom u rukama i naočarima na glavi, pored njeg žena. Spava. U enterijeru. A napolju grmi. Mišićev potomak Aleksandar repetira pištolj, gleda u mrak i kišu, uzima neku pomade, maže tom medicinom koleno. Desno. Gasi petrolejku i sedeći zaspi.streljanjeStreljanje, u crno-beloj tehnici. „Živela Komunistička partija!”, uzvikuju streljani. To 12. maja stariji Tarabić sanja ono što je već video u jednoj od prethodnih epizoda. Opet streljanje. Sad je u boji. „Živeo Sovjetski Savez, živela Komunistička partija!”, opet uzvikuju streljani. E, ovo Tarabić ne sanja, ovo ide u realnom vremenu, gleda to kroz zatvorske rešetke. Tu je i seoski prota. „Jel’ ovako i u paklu, pope?”, pita Tarabić. Popa ne odgovara, ne zna kako je u paklu, zna kako je u raju. Tapše Tarabića po ramenu, napolju pucnji, streljanje.„Da me ispovediš pope, grešan sam”, kaže Tarabić. „Svi smo mi grešni”, odgovara prota. Tarabić grešno zaplače. „Neka ti bog oprosti grehe, Stanoje. Voime oca i sina i svetoga duha, amin”, reče pop s rukom na Stanojevom temenu.stanojeUlaze žandari, izvode popa bogu na ispovest, pop sve prašta onima u Planinici. Žandar proziva Stanoja Taralića. Auu, ala sam se ja zeznuo, pa nacrniće mi Radoš kožu. Devet epizoda ja ovog krstim kao Tarabića, a on Taralić. Strašno!Struganik. Svanulo, žena se umiva. To je ona koja je na početku spavala dok je Aca mazao koleno. Ona sad gleda kroz prozor. Vojska. Navikli smo na te kadrove. „Aco, Aco, Aleksandre, neki ljudi su u dvorištu, naoružani su!”, budi ona Acu Mišića. Zajedno gledaju kroz prozor, Aca ne vidi nikoga, ona tvrdi da je videla vojsku, Aca ne veruje. Ama, ne laže žena, i mi smo videli. Aca izlazi, a njoj naređuje da ostane u kući.Evo Mande. Evo još dvojice, uđoše u kuću. Aca se vratio, vidi ima goste, stigao i pukovnik Mihailović, Acin ratni drug. Aca kaže ženi da skuva kafu (ovde fali neki sponzor, recimo Don kafa, Grand kafa, C kafa, neka kafa, nes kafa, tri u jednom… šta god). Aca i Draža se ljube, pita Aca otkud oni tu, pritom persira Draži. Svi sedoše za sto samo sin Dragan neće, on voli da stoji. On bi da izađe napolje da vidi dal’ možda opet neće kiša. Ajd’ idi pa javi. Draža saopštava oficirima da je Aleksandar Mišić major, sin Živojinov. Oficiri ustaju, salutiraju.Napolju Manda, mota cigaru, prilazi mu sin Dragan: „Poslao me Čiča da proverim stražu”, slaga i ne trepnu. Ali Manda je namazan, zna da je ovaj izašao da vidi ‘oćel ta kiša. Sin Dragan pita Mandu da li je nekada ubio čoveka. E, pitaš Tarasa Buljbu dal’ je nekad nekog upokojio?! „Mani se, proći će”, namazano će Manda.RAZGOVORI O TREĆEM USTANKUUnutra Draža i Aca razgovaraju o zbunjenom narodu i o tome da u svakom žitu ima kukolja, kao i obrnuto. Kaže Draža da su na Maljenu na njegovu vojsku pucali žandari. Jedan kapetan kaže da je dobro to što hapse komunjare. Aca misli da ne bi trebalo za sve kriviti komunjare. Sad se Živojin Mišić prevrće u grobu. Jedan oficir pita Acu Mišića da li smatra da bi danas Kolubara bila realna. Ako misli na ovu aferu s ugljem i bagerima, realna je.Draža pita Acu da li je moguć kontraudar kao u Velikom ratu. „S kim?”, pita Aca. Onda priča o svom ocu, velikom vojskovođi koji je ušao u istoriju. Za razliku od Radoša.cica i misicAca je ljut na srpske oficire koji sede u Londonu, piju čaj i grickaju čajne kolutiće. Kaže da su neki pobegli, a svi ostali su u logorima. „Nisu svi, prijatelju. Jedan ti je u kući”, kaže Dragoljub. Ustade, za njim ustadoše i ostali, ustade i Aca, izvinjava se, nenaspavan je od sramote i reume. Pita Dražu gde idu, jedan oficir umesto Draže: „Tamo gde Čiča kaže”. Ko je Čiča? „Ja sam Čiča”, Draža.Opet smo napolju, i opet Manda. Pored njega sin Dragan. „Šta imaš u torbi?”, pita Manda. „Presvlaku”, sin Dragan. „Pitam te, bre, za ’leba”, Manda. Ima ovaj i ‘leba. „Pa, šta čekaš, vadi”, Manda. Ovaj vadi. Leba. Manda jede, dade malo i Milisavu (to je sin Dragan), dok jedu Manda pozdravlja frau Lujzu. Na nemačkom. Taras Buljba a zna nemački, svaka čast. Lujza je supruga vojvode Mišića. Evo i Acine žene, skuvala kafu. Najzad.Manda šalje Milisava da odnese kafu u kuću, on je spretan, kafedžijin je sin. „Ja te pohvalih, nemoj sve to da raspeš”, viče za njim Manda. Milisav uneo kafu i rakiju, zveckaju čokanjčići. Draža neće da popije rakiju dok ne čuje od Ace hoće li njih dvojica da dižu Treći srpski ustanak. „Bolestan sam ja, Dragoljube. Krhke kosti…”, brani se Aca. „Kakve kosti, potrebni su nam tvoja krv, pamet, majore”, kaže Draža. I ostali vitalni organi. Pa neka ih zavešta. Draža čeka odgovor, napeto u prostoriji. Aca grli Dražu. E, sad živeli. Živeli. Čokanjčićem ću te, čokanjčićem ćeš me.LJUBITELJI RADIO MOSKVE U CRKVIJoš je 12. maj, valjda najduži majski dan, možda najduži te godine. A nije dugodnevica. Zvone crkvena zvona, iz crnog automobile izlaze prota, Stanoje Taralić, još jedan bezimeni, i Vukadinović. U crkvi služba, ovi ulaze u crkvu bez Vukadinovića, on je morao nazad, žuri da mu uruče povelju nekog udruženja. Stanoje u crkvi sreće porodicu, grle se, ljube, vladika drži slovo: „Braćo i sestre, gore i crnje dane… kroz vekove malo je dušmanima našim bilo patnje i nesreće naše… da hiljade i hiljade odvedu u stradanje… u ovom odsudnom trenutku, braćo i sestre, molimo se za našeg kralja Petra Drugog koji je morao…” Žamor. „…koji je pobegao…”, urla jedan. Komunjara, vidi se. Šta će on u crkvi? Mitinguje o ruskim seljacima, bratskom sovjetskom narodu. Za kraj izgovara parolu, kandidatkinju za najgluplju repliku ikada: „Proleteri svih zemalja ujedinite se!” Prejeftino.Sad nešto skuplje. Ekonomsko propagandni program. Taman da obavimo neke fiziološke radnje.Odmah potom idemo kod Nedića u goste. Šta ćemo kod njega u gostima kad on spava. Snaja ulazi, unosi kafu, ovaj se probudi, u bunilu je. Pardon, nije bila kafa, čaj je snaja donela i spremila se za pozorište. Ide s Jagodićkom na neki koncert, usput grdi Nedića zbog toga što ne zatvara vrata, može promaja da ga ubije. „Zašto si ti tako dobra prema meni?”, pita je Milan general Nedić. „Zar to nije normalno? Ja sam supruga Vašeg brata, kada sam se udala uzela sam prezime Nedić. Zar nije dovoljno?”, reče snaja i ode na koncert.AUH, TITO, REČENICU TI TVOJUtito i dragaKlinci u dvorištu igraju fudbal, stiže Joška Broz. „Tko najbolje tjera loptu”, ko preživi ovu repliku dobija povelju bilo kog udruženja. Ali tu nije kraj Bjelinog teksta: „Hoćemo li se malo zasladit?” Deli klincima bombone, uči ih da podele ravnopravno i na bazi bratstva-jedinstva radnih ljudi i građana, naroda i narodnosti a sve u duhu samoupravnog socijalizma. Kojim je sam samoupravljao. Kad su mu dosadile besede o bombonama ulazi u kuću, u njoj devojka. Davorjanka. Ona koju će tek da sahrani u dvorištu, kod Belog dvora. „Kako si ušla?” Stvarno, kako je ušla? „Za jednu skojevku to nije problem. Nećete valda da pucate u mene”, kaže ona.Opet klinci, igraju fucu, u jednom kadru. Onda Tito zamandali vrata. Iza vrata, znamo, ostala je i skojevka. Za jednu skojevku to nije problem. Odnekud se stvori Radko Polič. Zar njega nisu spakovali u kamion još u drugoj, trećoj epizodi? Kuca na vrata. I ništa. To je bio taj kadar. Sad smo u seoskoj kafani, Boda sam u njoj pije kao alkos ostavljen od svih. Možda zbog toga što je dan baksuzan, 13. maj. Baka Vida budi devojčicu bez medaljona, Jevrejku, kaže joj da idu daleko i na sigurno, ali ne budi Maricu. Izlazi s koferima u ruci, vidi Bodu, ovaj se uletvio, presamićen nasred kafane. Vida i devojčica odlaze livadom.Kamera od vrha drveta do podnožja stiže u Struganik. A drvo visoko. Evo ga Miloš Biković, kuca na vrata Mišićeve kuće, razgovara s jednom od Mišićevih snaha, pominje Vrnjačku Banju, raspituje se za Acu Mišića. Ova ne može ništa da mu kaže. Bikić se zahvali i ode. U Montevideo. Kamera nas sada vozi po planini, rosnom cveću i drveću, maslačcima. Vojska. Dražina dvojica, evo i trećeg, pa onda konj. Evo još jednog. Na njima Draža i Aca.„Tu smo”, kaže Aca.„Lepo”, kaže Draža. Dabome, a ne ljepo, ljepo kao Bjela.Vojska. Podiže se logor, raspoređuju straže, sprema se ručak, loži vatra. Kolji, voda vri! Neko dolazi. Vojska, naravno. Dolazi Čiča, kaže major sa šubarom koji nije Jezdić, ali jeste stariji mesec dana. Vojska – zbor. Čekaju Dražu. Jedan njegov odlazi kao prethodnica, nosi zastavu, predaje je majoru sa šubarom. Draža gleda: „Hoćemo li, majore?”, pita Acu. „Hoćemo”, Aca.mandaZastava je razvijena. Sin Dragan (Milisav): „Bili smo ovoliki put da dođemo ovde. Mogli smo da ostanemo kod mene, na Tari”. Manda ga gleda, ovaj će: „Koja je ovo planina?” „Stvarno ne znaš?”, Manda. „Ne znam”, iskren je sin Dragan. „Naučićeš. Svi će Srbi da nauče”, Manda ga drži u neizvesnosti. „Pa, kako se zove?”, uporan je ovaj. „Ravna gora”, gori Mandi iz očiju. Brzi kadrovi planine, ima ih bar tri-četiri. Mirno. Vojska je postrojena Draži u čast. Draža se krsti, ljubi zastavu: „Gospodo oficiri, podoficiri i vojnici, pomaže bog”. Bog ti pomog’o! A sin Dragan će: „Ravna gora, znači”. Znači. Loša kopija, ja sam tu repliku već izgovorio u jednoj od prethodnih kolumni.Himna. Kraj. Titl: Priča je inspirisana stvarnim događajima… Ja sam inspirisan da pišem, vi ste inspirisani da čitate, mi smo inspirisani da ovo više ne gledamo, oni su inspirisani da se hvale serijom rekordne gledanosti, on je inspirisan da uzme kintu. I poneku povelju.

Odnekud se stvori Radko Polič. Zar njega nisu spakovali u kamion još u drugoj, trećoj epizodi? Kuca na vrata. I ništa. To je bio taj kadar.
:lolol: (nije mu poznato da je bila audicija za Peru Lukovića) Edited by king louie
Link to comment

Hvala mu što me je podsetio na jednu od najjačih rečenica u prvoj sezoni: "Za jednu skojevku to nije problem." :Hail:Prava je šinobi, iz čuvenog nindža klana SKOJ, nema te brave koja će nju zadržati...

Link to comment
„Tu smo”, kaže Aca.„Lepo”, kaže Draža. Dabome, a ne ljepo, ljepo kao Bjela.
:lolol:Inače, mislim da je Radoš napravio The Great Ravnogor Swindle. Prvo je kao spreamo veliku istorijsku istinu, drž-ne daj. SUBNOR i Brnka Prpa izdavali preventivna saopštenja u iščekivanju revizionističkog spektakla. I dok su svi gledali u njegov revizionistički šešir iz kojeg je navodno trebalo da izvuče novu istorijsku istinu o Draži, The Amazing Radosho je za to vreme drugom rukom izvlačio pare iz Tijanićevog džepa. Serija je snimljena, Miloslav je popisao greške, mi smo se razveselili, a Radoš je uspeo da najgorom serijom svih vremena trajno napuni porodični budžet. Zbogom, žohari! Edited by Syme
Link to comment

Nisam od RB gledao ništa drugo, ali čitam da valjda bolje ninume. Jeste švindl, ali ima tu i srca. Mada bricu Caneta i Helgu je smandrljo baš onako švindlerski, k'o Jeremija i debeli šef kad prodaju cvijeće od papirića.Inače, braćo, ja čvrsto vjerujem da ovo nije zadnja riječ yu kinematografije u O. Vjerujem i vrelo se nadam da će biti još izleta u ovu temu. A tu je uvijek dobra šansa da bude barem jednom nogom u dubokom trešu. Druga najbolja stvar bi bio četnički akcioni, neki anti Bata, ali to znači pare i produkciju.E, da, švindl je absolutno u prodaji Istorijske Istine što bi reko Majkl s prethodne strane. Neko je na početku ovog topika to odlično opisao u 2 reda, ne mogu sad da tražim, kao tačno je ubo ono ravnogorsko muljanje trt mrt, četnici dobri ali ima i loših, i ovi drugi neki su nekakvi i tako...

Edited by king louie
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...