Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

Ovo je vinobojka,izuzetno otrovna,mada se koristi kao lek,mnogi je mešaju sa aronijom pa najebu.

 

Inače kruže priče da leči rak,mada nije se zajebavati tako da ne diraj i miran si.

 

A da stručan naziv joj je phytolacca americana

Edited by Bambula
Link to comment

@katamaran

 

Još ti ostaje da otkriješ suprerotrovni mrazovac (a otkrićeš pre ili kasnije) i kompletirao si priču.

 

edit: lep cvet, zamena za šafran, izgleda božanstveno, prste da poližeš.

Edited by Anonymous
Link to comment

Taj mrazovac je zlo, dvostruka zamena, u proleće za sremuš, u jesen za šafran.

 

Pri tom treba biti imbecil pa praviti te zamene, ali ih prave.

Edited by Anonymous
Link to comment

 

 

Pri tom treba biti imbecil pa praviti te zamene, ali ih prave.

 

 

ja retko kontaktiram sa spoljnim svetom ali sam u nedelju isla u setnju sa nekom grupom novosadskih posetioca Fruskoj Gori,sunce ti koliko ljudi nemaju pojma o prirodi  :o ...misim pohvalno je sto se setaju i sto zele da nauce ali su im stavovi bas razni...

necu to vise ponavljati..

Link to comment

Bilo nekoliko mrtvih duša pre par godina u Sarajevu, zamenili sremuš sa mrazovcem. Pa brate, sremuš smrdi do neba na luk, a mrazovac nema miris, a i listovi ne liče, ne kapiram.

Link to comment

Bilo nekoliko mrtvih duša pre par godina u Sarajevu, zamenili sremuš sa mrazovcem. Pa brate, sremuš smrdi do neba na luk, a mrazovac nema miris, a i listovi ne liče, ne kapiram.

A kako su ga onda zamenili?
Link to comment

tako što listovi zapravo veoma liče, dovoljno da svako neiskusan pomeša. ja od tad, od tih vesti, prilično zentam od sremuša, uvek izgnjavim par listova da vidim kako mirišu, pa tek onda u salatu

 

mraz sremuš.jpg

 

 

 

 

Link to comment

Ja se sigurno necu zeznuti jer mi ni sremus nije primamljiv za branje.

 

Sad sacujem sumsko pile. Vidjao sam nesto slicno krajem sezone i moguce da su zato vec bile prilicno tvrde i osusene. Obratice se paznja sledeceg proleca.

 

gljive-sumsko-pile1.jpg

Link to comment
  • 5 months later...

lici samo je jos rano..sacekaj da poraste pa vidi

Hvala lepo. Pomislio sam da mozda i nije u tome fazon al oblik veze nema sa piletom za sada. Najgore sto se ne secam gde sam ga tacno video :)

 

bukovace krenule al  konkurencija uvek ubere pre mene   :cry:

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...