Jump to content
IGNORED

Шерлок,Поаро, Фил Марлоу, Мегре и остали...


porucnik vasic

Recommended Posts

Može o Takešiju ovde jer to pre svega jeste krimić po izvedbi. I druge dve knjige iz trilogije treba da se čitaju, meni to apsolutno drži kvalitet.Morgan ima još jedan sličan hard crime/sf roman koji se zove Black Man, a u Americi je objavljen kao Thirteen. To je jako dobro, samo što ima gomilu praznog hoda za moj ukus.Inače, kada smo kod malo akcionije varijante, bacio sam Leea Childa u penziju zato što je došao Jonathan Maberry. Čovek je poznat kao pisac horora, ali njegov akcioni horor/triler/blagi SF. Nije baš slipstream, ali je granica tehnologije, medicine i evolucije malo pomerena unapred. Ili već sve to postoji, samo ne znamo.Uglavnom, pročitao sam tri romana sa Joeom Ledgerom i to stvarno jebe mamu. Po izvedbi podseća na 24 - brzo, napeto, sa moćnim likovima. Za svaku preporuku.Od novijih pisaca, inače, titulu apsolutnog kralja nosi Don Winslow (luba :Hail: Mada to je više za standardni :ziga: Bogu, koji ga je preporučio). Njegovi Winter of Frankie Machine, Dawn Patrol i Gentleman's Hour su sjajni i za svaku preporuku.Inače, naši stariji članovi foruma ili poznanici se možda sećaju legendarnog Shibumija koji je napisao Trevanian i koji nam je doneo lik nezaboravnog Nikolaja Hela, jednog od najupečatljivijih likova u vaskolikoj književnosti. Hel je višestruko unapređena i do ekstrema dovedena verzija doktora Hemloka iz Eiger Sanctiona i Loo Sanctiona.Uglavnom, Winslow je napisao prequel Shibumija koji se zove Satori i koji opisuje doživljaje mladog Hela, odnosno njegov prvi zadatak i to je fe-no-me-nal-no! Daleki istok, Kina i jugoistočna Azija tokom pedesetih godina i Hel koji je arogantni genijalac, majstor borilačkih veština i tradicionalista sa osamnaestovekovnim vrednostima.Vidim da se sprema film sa Di Kapriom, pa ppžurite i pročitajte Satori pre nego što se to ekranizuje. Shibumi posle toga ide pridodno.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Такеши је тако добар хибрид да је то за причу и гдегод да наставимо да о њему дикутујемо неће бити грешка, јер су сви шанрови који су помешани у књизи одрађени онако врхунски. Жене у роману убијају, а лик Карахаве је онако баш моријатијевски. Њен поглед на живот и његову вредност је крајња консеквенца радикалног дарвинизма и потпуно је засташујући. Невероватан негативац.

Link to comment

Odličan je Takeši. Verujem da se ne bi pokajao ni da pročitaš Black Mana. A kad stigneš, Jonathan Maberry, Joe Ledger serije. Počev od Patient Zero, pa nadalje. Lu-dni-ca!edit: Black Man je u Americi objavljen kao Thirteen

Edited by Lrd
Link to comment

da, a tu je onda svakako i pelagija istog autora - nazalost, koliko znam, samo u tri knjige.akunjin voli svoje likove, ali ih tretira sa toplim humorom, cak i kad su savrseni, on im se blagonaklono podsmeva - cisto da bismo i mi mogli vise da ih volimo.

Link to comment
lawrence block burglar serija knjiga. ignorisati ekranizaciju sa whoopie goldberg.
Sta ces ti tu? Zar nisi jos u zatocenistvu na PZD-u? Tja, nema vise staare moderacije, ovo je potpuno rasulo.

:s_w:

Link to comment
pustilo me za praznik rada.
Е да и тај дан добије неки смисао. Јеси ли читао Такешија?
Link to comment
Е да и тај дан добије неки смисао. Јеси ли читао Такешија?
samo broken angels & woken furies. vec sam ti savetovao morgana ali u fantasy izadnju. serijal: land fit for heroes. posto serija ima onako pulpy science fantasy smek morgan, sto bi rekli englezi tongue-in-cheek, signalizira takeshijevo prisustvo i tu. Edited by kim_philby
Link to comment
samo broken angels & woken furies. vec sam ti savetovao morgana ali u fantasy izadnju. serijal: land fit for heroes. posto serija ima onako pulpy science fantasy smek morgan, sto bi rekli englezi tongue-in-cheek, signalizira takeshijevo prisustvo i tu.
Stvarno? Steel je dobar uz razvlačenje, a dobar deo knjige je trpanje, koje mene uopšte ne interesuje i onda poprilično ima praznog hoda, a Cold je knjiga sa najviše praznog hoda i mrsomuđenja koju sam pročitao poslednjih godina. Dobro, pročitao sam tako da nije baš sranje, ali opet...Kako da ti je to bolje od Takešija?
Link to comment

pa visak trpanja imas i u, na primer, broken angels. zapravo moragnu je ta neka gotovo geekovska fasciniranost ekscesom najveci problem. ja sam bio spreman da ostavim knjigu od transfera blama tokom scene seksa u virtuelnoj realnosti u broken angels. ko electric blue susrece TRON.ono sto je meni kod njega dobro je suptilni world-building. no, ko sto rekoh nisam citao prvog takeshija ali woken furies i broken angels su solidan post-humanisticki SF sa primesama military SF-a i noira. medjutim nisam fasciniran (kao ni land fit for heroes ali mi je fantasy blizi).btw, meni je cold commands na momente bolja knjiga od steel remains. za pocetak postedjeni smo scene nosenja na kurcu, doslovce, kroz paralelne realnosti a zatim kirath AI, pojavljivanje dark ten bozanstava kao i mladi car su sasvim interesantni.

Link to comment

Heh, pa slažemo se maltene u svemu samo imamo drugačiji zaključak.Odličan je svet, super su i dvende i Madžaci i organizacija, ali džaba sve to kad je razvučeno i dosadno i sporadično. Mislim da gubi autorsku disciplinu što je stariji.I da, treba čitati Altered Carbon.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...