Jump to content
IGNORED

Шерлок,Поаро, Фил Марлоу, Мегре и остали...


porucnik vasic

Recommended Posts

Мислим да и овај жанр заслужује коју реч више потакнут Такешијем Ковачем и његовим догађајима. Кад смо већ код тога да вас питам да ли је ико читао Филипа Кера и његовр кримиће о Немачкој пред почетак рата

Link to comment
Ne, da li je nešto prevedeno? Preporučuješ?Moja preporuka http://www.knjizara....8-86-7702-159-7
Ма ја их нисам читао, него ми је овде један тип што ради у књижари а са којим ћакулам о музици препоручио па да питам оне искусније у жанру. Колико сам јан аматер показије и чињеница да ниједан роман о валандеру нисам читао. :blush:
Link to comment
Od zena - P. D. Dzejms i Elizabet Dzordz.Po meni Mankel odlican, Ju Nesbe bljah.
o da, p. d. dzejms, svakako.sad upravo krecem sa karin fossum, za sada zvuci dobro.ju nesbe obicno pocinje upecatljivo i brzo posustane. mankel odlican.
Link to comment

E, bravo, Vasiću!Neka stoji ovaj topik ovakav, da bude da su krimići samo detektivski romani, na večnu sramotu prvosveštenice krimića lube, koju godinama molimo i kumimo da otvori ovaj topik kako dolikuje.Baš mi je zlobno drago, moram da priznam!Inače, poručniče, sad sam se setio da ti nisam preneo svoje oduševljenje Banksom i Algebraistom, vrhunsko štivo.Ja sam poslednjih godina, upravo zahvaljujući lubi i njenom klanu, ravnopravno uvrstio krimiće u SF, horror i fantasy, i sve njihove mešavine, u žanrove koje čitam. Ali, kad budem imao vremena napisaću neku o novim favoritima.

Link to comment
pokvario si aleksijin i moj plan, porucnice, da otvorimo topik o krimicima na desetogodisnjicu foruma. malo nam je jos falilo.
Па ја сам мојим ограниченим времениским ресурсима не могу све да попстизавам, тако да ми ти ваши планови некако промакоше. Извињавајте даме ако можете.
E, bravo, Vasiću!Neka stoji ovaj topik ovakav, da bude da su krimići samo detektivski romani, na večnu sramotu prvosveštenice krimića lube, koju godinama molimo i kumimo da otvori ovaj topik kako dolikuje.Baš mi je zlobno drago, moram da priznam!Inače, poručniče, sad sam se setio da ti nisam preneo svoje oduševljenje Banksom i Algebraistom, vrhunsko štivo.Ja sam poslednjih godina, upravo zahvaljujući lubi i njenom klanu, ravnopravno uvrstio krimiće u SF, horror i fantasy, i sve njihove mešavine, u žanrove koje čitam. Ali, kad budem imao vremena napisaću neku o novim favoritima.
Ја сам човек старог кова готово фосил, све моје чешање о кримиће и јесте преко детективског романа, По, Дојл, Кристи, Акуњин, као што рекох јако сам нов у свему томе. Само се надам да не будем протеран за ту сврху специјално отворену културу за децу. ;) Драго ми је да ти се свидео Алгебраист, као што видиш и ћорава кока које зрно набоде. Ја о мом одушевљену Такешијем на другој теми...
Link to comment
Baš mi je zlobno drago, moram da priznam!
ukljucila sam stopericu kad ces da se javis. kasnis :D
Па ја сам мојим ограниченим времениским ресурсима не могу све да попстизавам, тако да ми ти ваши планови некако промакоше. Извињавајте даме ако можете.Ја сам човек старог кова готово фосил, све моје чешање о кримиће и јесте преко детективског романа, По, Дојл, Кристи, Акуњин, као што рекох јако сам нов у свему томе. Само се надам да не будем протеран за ту сврху специјално отворену културу за децу. ;) Драго ми је да ти се свидео Алгебраист, као што видиш и ћорава кока које зрно набоде. Ја о мом одушевљену Такешијем на другој теми...
oprascamo, ne brini. a moze o takesiju i ovde, rekla bih.samo nemoj tog filipa kera da uzimas u ruke, da ne pobegnes odmah iz zanra. moze da se cita, ali eventualno na kopakabani, dok se posmatraju odbojkasice na pesku. i kad propustis neku recenicu, nista neces izgubiti.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...