Jump to content
IGNORED

Kritika savremenog ateizma


Turnbull

Recommended Posts

Naravno, ono sto sam napisao je hiperbola, ali mi deluje da se kod nas stav po ovom pitanju dobrim delom oblikuje i time sto smo kao Srbi ponekad diskriminisani. Njacesce pri tome zaboravljamo povlascen polozaj koji smo sedamdesetih i osamdesetih godina imali na zapadnoevropskim granicama u odnosu na istocnoevropske narode.Ono sto je ovde bitno je da se opet od sitnica (cesce provere na aerodromima) ne vide uzasne stvari koje se u ime nekakvih visih interesa rade tim ljudima (muslimanima arapskog porekla pre svega). Ljudi se kidnapuju, izlazu torturi, drze bez sudjenja zatvoreni godinama. A problem je kontrola na aerodromima.

Link to comment
  • Replies 914
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    151

  • Indy

    105

  • Bakemono

    85

  • Agni

    58

Top Posters In This Topic

Gallupovo istrazivanje pokazuje da su muslimani u ogromnoj vecini protiv terorizma, i da medju drugim verskim grupama ima vise onih koji imaju razumevanje za teroristicke napade. Za mene je ovaj podatak ocekivan, jer su muslimani najbrojnije zrtve teroristickih napada.public-opinion-on-targeting-civilians-by-religion.jpg

Link to comment
Gallupovo istrazivanje pokazuje da su muslimani u ogromnoj vecini protiv terorizma, i da medju drugim verskim grupama ima vise onih koji imaju razumevanje za teroristicke napade. Za mene je ovaj podatak ocekivan, jer su muslimani najbrojnije zrtve teroristickih napada.public-opinion-on-targeting-civilians-by-religion.jpg
Jel to istrazivanje u SAD-u radjeno?
Link to comment

U SAD, da, tamo gde je najveca paranoja od islamskih homegrown terorista. Kada bi istrazivanje radili u Iraku ili Somaliji, gde maltene nema porodice u kojoj teroristi nisu ubili ili ranili nekoga, verujem da bi procenat bio mnogo veci.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ono sto je ovde bitno je da se opet od sitnica (cesce provere na aerodromima) ...
Rasno profiliranje (za koje se zalaze Harris, a da podsetim, on i njegovi istomisljenici su ovde tema) nije nikakva sitnica. Analogije sa zutom trakom koju su nosili Jevreji (po mnogo cemu vrlo slicni auslenderi u Evropi) 1930tih mogu da promaknu samo nekome ko nece da gleda.Ovo dalje sto ti opisujes se zove kriminal (i tako se oduvek zvao, dok se neko nije dosetio da je unosnije da ga nazove terorizmom) i kao takav postoji svuda, a najpose u USA, gde je i najveca zatvorska populacija na planeti.
Link to comment

Ja se, recimo, zalazem za profilisanje protestanata, jer postoji velika mogucnost da svojim delovanjem podstaknu vojno nasilje nad civilima. Vec pomenute baba i trudnica (ako su WASP) su, ako cemo da teramo mak na konac, potencijalno veci krivci za civilne zrtve od prosecnog muslimana. njiym7x7nkuh2cnawawxka.gif

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
A gde li su bili tih 90% kad se slavio 9/11 na svim ulicama sveta sa većinskim muslimanskim stanovništvom?
u kucama, posto pristojan svet ne slavi ubistvo civila nego posle posla ide kuci na rucak i na gledanje serija.ovo je bio ironican odgovor, ali ne i pravi, posto ja ne znam za taj podatak o masovnim proslavama i ne mogu ga komentarisati dok ne vidim izvor.pravi odgovor je da, ako je u gradu kao sto je Kairo, u kome ima 10+ miliona ljudi, slavilo 1.000 slaboumnih i zlih ljudi, to ne govori bas nista u prilog profilisanju. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ja sam za rasno profilisanje tipicnih Amerikanaca, jer je poznato da vole oruzje i rado ga koriste. U svojoj zemlji (obicno nad skolskom decom) i izvan nje (nad bilo kime, a posebno ljudima braon boje).
Link to comment
U SAD, da, tamo gde je najveca paranoja od islamskih homegrown terorista. Kada bi istrazivanje radili u Iraku ili Somaliji, gde maltene nema porodice u kojoj teroristi nisu ubili ili ranili nekoga, verujem da bi procenat bio mnogo veci.
Pitao sam zato sto su muslimani u SAD-u obrazovaniji od prosecnih Amerikanaca (po Galupovom istrazivanju, njih 40 posto ima fakultetsko obrazovanje, spram proseka od 29 posto), sto mislim da ima veliki uticaj na tu vrstu stavova.
Link to comment
Pitao sam zato sto su muslimani u SAD-u obrazovaniji od prosecnih Amerikanaca (po Galupovom istrazivanju, njih 40 posto ima fakultetsko obrazovanje, spram proseka od 29 posto), sto mislim da ima veliki uticaj na tu vrstu stavova.
Naravno, ali ko ce da leti avionom izmedju SAD i arapskih/islamskih zemalja? Uglavnom bas ti ljudi cije se profilisanje trazi.
Link to comment

Mozda su ovo stereotipi i mozda sam sovinista/autosovinista, ali sam ubedjen da:- vecina gradjana arapskih zemlja (+Iran) opravdava napad 11/9- vecina Srba opravdava pokolj u Srebrenici.Edit:- vecina Amerikanaca opravdava sva sranja koje njihova vojska radi sirom planete

Edited by Aion
Link to comment
u kucama, posto pristojan svet ne slavi ubistvo civila nego posle posla ide kuci na rucak i na gledanje serija.
a u kućama su sedeli, gledali serije i plakali za jadnim civilima... haha, pričaj mi malo
Link to comment
a u kućama su sedeli, gledali serije i plakali za jadnim civilima... haha, pričaj mi malo
pa dobro jesu li slavili na ulicama ili su sedeli u kucama? izvini sto moram ovako, ali ako nemas nikakve argumente osim predrasuda, jako tesko ces plivati u ovoj diskusiji. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
a u kućama su sedeli, gledali serije i plakali za jadnim civilima... haha, pričaj mi malo
Pa da, jednako kako mi zapadnjaci sedimo i placemo za njihovim pobijenim civilima.Daj se kontrolirat, leba ti. Mrznja ti curi na ushi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...