Jump to content
IGNORED

Superkapitalizam


Indy

Recommended Posts

On 4. 3. 2024. at 4:01, Shan Jan said:

Ok, ok, znam da zvuci malo kao realsocijalizam ali me je ovo bas pogodilo. Radim u velikoj korporaciji i ne mogu da vam prenesem koliko se svi osecamo nebitno. Radio dobro ili lose, efikasno ili ne, sve ti isto dodje. Ako kompaniji ide dobro icice i tebi dobro, ako ide lose, najebaces sve i da si najbolji radnik u njoj. Jednostavno je cudoviste toliko veliko i C-level toliko nesvestan desavanja na terenu da svi kao radimo na osnovu nekih ideja odvaljenih od zivota najnovijeg CEO-a, dok pravi problemi kompanije ostaju zapostavljeni. Dok ne dodje novi CEO sa novim idejama a vala menjamo ih bar svake dve godine. Sve vise i vise se osecam da moj trud nema smisla. Dizajn za tehnicko resenje na koji potrosim pola godine se vec sledece zameni necim drugim jer je CEO tako odlucio pa ti uci nove tehnologije i upinji se da opet napravis dobar dizajn dok... ga opet ne zamene. Za ove 4 godine koliko sam tu smo 3 puta menjali Firewall resenja, 3 puta resenja za komunikaciju timova, prvobitno smo gradili svoje datacentre pa presli na cloud da bi sada bili u fazonu biraj sta je isplativije... Prosle godine nakon sto smo radili na tehnickom resenju i birali najbolje proizvode mesecima, neko odozgo je odlucio da cemo prosto koristiti nesto za sta nikad nismo culi jer su sklopili odlica dil, hell yeah. 

 

Elem, da ne rantam unedogled. Poenta je da bi posedovanje akcija firme (ne ovih sto dobijes ko bozicni poklon nego ozbiljnih koje mogu da ti budu retirement plan ili osnova za kupovinu kuce), prisustvo ljudi sa terena u sastancima midl menadzmenta pa mozda i bordova, donosenje odluka sa vise konecnzusa a manje prosto diktata odozgo (tipa dal se radi od kuce ili iz ofisa ili hibrid, ili da li se u vreme krize otpustaju ljudi ili smanjuju plate) itd... Sto kaze ovaj Adam, jedna generalna demokratizacija kompanija je well overdue. Znam da zvuci kao real sozcijalizam ali mislim da postoji dobro mesto izmedju ovog diktata kvartalnih izvestaja i psihopata na mestu CEO-a i komunistickog ekonomskog raspada.

 

 

 

Vidi ovde i ovde

 

SaE

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...