Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

Ma šta ti je, to je samo na papiru, ljudi tamo onoliko kampuju. Od 'zaštićenog prirodnog dobra' ne postoji ni z, pre dve godine je neka budala puškom ubila beloglavog supa, seljaci ga jurili da ga ubiju, ali ga nikad nisu uhvatili. Neki lokalni genije je započeo gradnju tačno ispod jednog gnezda, gde sam ih nekad slikao, sad ih tamo naravno nema.

 

Inače sve moguće preporuke za Tupižnicu, božanstvena je planinica, jedino što je to kraj sveta, ali vredi.

Link to comment

Ma šta ti je, to je samo na papiru, ljudi tamo onoliko kampuju. Od 'zaštićenog prirodnog dobra' ne postoji ni z, pre dve godine je neka budala puškom ubila beloglavog supa, seljaci ga jurili da ga ubiju, ali ga nikad nisu uhvatili. Neki lokalni genije je započeo gradnju tačno ispod jednog gnezda, gde sam ih nekad slikao, sad ih tamo naravno nema.

 

Inače sve moguće preporuke za Tupižnicu, božanstvena je planinica, jedino što je to kraj sveta, ali vredi.

 

Tako znači, dakle nema rendžera :) Ide na spisak i to!

 

Hvala i za preporuku za Tupižnicu. Tamo me malo brine manjak tekuće vode.

Link to comment

Ima selo ispod, relativno je blizu (veoma relativno), a od gore je najbolji pogled na Rtanj ikad. Samo da vas ne unakaze grâd i gromovi kao nas proletos.

Link to comment

Tako znači, dakle nema rendžera :) Ide na spisak i to!

 

Hvala i za preporuku za Tupižnicu. Tamo me malo brine manjak tekuće vode.

Dobro, sta fali na Batote?

Ima vode, onoliko, bukove sume su klase koja je evropskoj civilizaciji donela podelu na pojas masline i pojas bukve, visine i preko 30 metara, kilometri i kilometri, desetine kilometara livada i suma ispresecani zivim vodenim tokovima, samo podrucje pocinje od useka koji je neposredno uz put Krusevac - Brus i proteze se desetak i vise kilometara u dubinu, nekoliko napustenih, a upotrebljivih objekata, ima i puteva prohodnih doduse samo leti.

Zimi mozes da na ivici sume i po mesecini gledas vukove kako se zajebavaju ali pretpostavljam da to vas ne zanima.

Kraj nepoznat, nisu ga izfensirali, mozes danima da lutas, mozes danima da sedis na jednom mestu, retko naseljen...

Ma sta i ja pricam...

 

Amateri  :P

Link to comment

Dobro, sta fali na Batote?

Ima vode, onoliko, bukove sume su klase koja je evropskoj civilizaciji donela podelu na pojas masline i pojas bukve, visine i preko 30 metara, kilometri i kilometri, desetine kilometara livada i suma ispresecani zivim vodenim tokovima, samo podrucje pocinje od useka koji je neposredno uz put Krusevac - Brus i proteze se desetak i vise kilometara u dubinu, nekoliko napustenih, a upotrebljivih objekata, ima i puteva prohodnih doduse samo leti.

Zimi mozes da na ivici sume i po mesecini gledas vukove kako se zajebavaju ali pretpostavljam da to vas ne zanima.

Kraj nepoznat, nisu ga izfensirali, mozes danima da lutas, mozes danima da sedis na jednom mestu, retko naseljen...

Ma sta i ja pricam...

 

Amateri  :P

 

Ma zanima me, ali jos uvek gledam mape i slike, ostavio sam Batote za kraj!

Ovo za napustene a upotrebljive objekte je izvanredno korisna informacija, neverovatno je koliko na tim skupovima znaci da imas bar jednu pastirsku kolibu ili nekakvu pojatu,

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Jedno od retkih preostalih mesta u Srbiji u kojima u jesen kad se ubode toplija jesenja noc mozes da cujes bukovu sumu kako 'prica'.

Samo zbog prilike da se cuje taj zvuk vredi se motati tim krajem.

Link to comment

Odlicna je Tupiznica, prigrlila mi pradedu onomad kad dosli Nemci. Selo ispod se zove Marinovac, nekih desetak kilometara od magistralnog puta Zajecar-Knjazevac, skrece se desno kod sela Vratarnica (Zika Pavlovic), prodje se Zagradje i eto Marinovca. Ima prodavnicu sigurno, mislim da u skloi nema djaka. Kad priroda uredi Tupiznica je puna pecuraka. Takodje, ima i solidan asortiman pecina i ostalih cudesa o kojima je jos i Cvijic govorio u superlativima. Paraglajderi kazu da je zanimiljiv izazov. Gore je i repetitor. U principu planina i ono sto ona nosi sa sobom nije ni malo naivna i mozda za neiskusnije avanturiste moze da bude malo nezgodna.

Link to comment

Odlicna je Tupiznica, prigrlila mi pradedu onomad kad dosli Nemci. Selo ispod se zove Marinovac, nekih desetak kilometara od magistralnog puta Zajecar-Knjazevac, skrece se desno kod sela Vratarnica (Zika Pavlovic), prodje se Zagradje i eto Marinovca. Ima prodavnicu sigurno, mislim da u skloi nema djaka. Kad priroda uredi Tupiznica je puna pecuraka. Takodje, ima i solidan asortiman pecina i ostalih cudesa o kojima je jos i Cvijic govorio u superlativima. Paraglajderi kazu da je zanimiljiv izazov. Gore je i repetitor. U principu planina i ono sto ona nosi sa sobom nije ni malo naivna i mozda za neiskusnije avanturiste moze da bude malo nezgodna.

 

Pa i nije. U životu mi se nije desilo da prvi grom odvali na dvadeset metara od mene. Ne pamtim kad sam se poslednji tako bio usrao.

Link to comment

Ideš u kurac hoste, ovo je priroda par ekselans. Kakva sramota da se ti tamo šetkaš a ne neko ko zapravo voli prirodu. :P

Edited by Mil@n
Link to comment

Ma možeš šta god, samo da je toplo koliko toliko.

 

Što se tiče veličine, prbaj da nađeđ neki size chart sa dimezijama rukava i sl pa uporedi sa nečim što već imaš. 

Link to comment

Jel može preporuka za neke planinarske cipele?

Namena bi im bila malo šetanja po snegu (npr. sankanje sa detetom na Divčibarama), šetanje po gradu kada padne sneg i poneko planinarenje van zimskog perioda.

Plan mi je da ih kupim sada kada su popusti i da mi traju neko pristojno vreme (npr. 5 godina). Cena po mogućstvu ne preko 15k.

 

Ovo mi se svidelo, ali ne mogu da nađem broj:

BK.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...