Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

Naši turisti zaglavljeni u kanjonu

 

Podgorica -- Jedanaest turista iz Srbije nekoliko sati je zaglavljeno između litica i u hladnoj vodi kanjona Nevidio u Crnoj Gori. U toku je akcija spasavanja.

 

Turisti iz Srbije, njih 11, preživljavaju pakao nakon što je, uprkos lošim vremenskim uslovima, njihov vodič odlučio da ih uvede u kanjon Nevidio.

...

Sagovornik "Vijesti", jedan od najiskusnijih crnogorskih planinara, kazao je da vremenski uslovi koji su danas vladali nisu dozvoljavali ulazak u kanjon Nevidio. 

"Pet grupa je bilo najavljeno za prolazak kroz kanjon, međutim svi vodiči su otkazali jer su vremenski uslovi bili katastrofalni. Ne znam ko je normalan mogao uvesti ljude u kanjon", rekao je on. 

Ipak, to nije sprečilo vodiča turista iz Srbije da se upusti u avanturu.

Ja ovo ne mogu da shvatim, da neko ne može da razume da neki put priroda ne dozvoljava da se neko zajabavava s njom.

Evo, sedim (i nerviram se) već 15 dana u Novom, ali gore (na Orjen) se sada jednostavno ne može, to je to i nije me sramota da to priznam.

Link to comment

prošle nedelje, nakon sto godina, uspela sam da se malo popnem na planinicu  :lala:

ne bih to nazvala ozbiljnim hajkom, ali bilo je genijalno s obzirom na sve okolnosti (manjak vremena + nedostatak kondicije za hajk <bavim se ja drugim sportovima ali svejedno kvadricepsi su me itekako pozdravili nakon ove akcije >)

 

plus testirala nove cipele & sat sa altimetrom :wub:

 

 

sve u svemu Dolomiti, penjanje sa oko 1500m na oko 2000m, ni previše lako ni previše teško, pojedini delovi staze bili blatnjavi zbog kiše prethodne noći pa se moralo malo i rukama (zaboravila štapove blesuša), muvanje okolo, spuštanje istim putem (tražili smo alternativu ali nije bilo lako naći, a kao što rekoh postojao je izraziti nedostatak vremena pa smo odustali)

 

a biće i koja sličica kad ih sredim

Edited by Hjortron
Link to comment

štapovi su meni za silazak i majka i otac i baba i deda

 

inače bili smo stacionirani u Trentu, pa smo odatle busom do tog seoceta (pre svega skijaškog) na 1500m, pa onda penjanje na vrh koji se zove Cima Palon

 

a na nove cipele su me prisilili onomad neki buđavi Islanđani <_<

Link to comment
  • 2 weeks later...

a biće i koja sličica kad ih sredim

sredila :)

 

pa dok se ne pojavi neko s interesantnijim avanturama:

 

1) penjanje

penjanje.jpg

 

 

2) jedan od pogleda s vrha

 

sedenje.jpg

 

 

3) još bolji pogled s vrha

 

panorama.jpg

 

 

4) na putu nadole (već dosta niže), lepo i zeleno

 

zeleno.jpg

 

 

5) a ovo je cvet -- liči li vam na nešto?

meni se čini da je nemoguće da je to to, ali mi jako liči

 

cvet.jpg

Link to comment

Ja sam bio na Rtnju u nedelju.

 

Moje prvo penjanje bilo je na Rtanj sa one najstrmije strane, najbliže selu. Samo smo došli do podnožja i krenuil uz sasvim solidno strmu ivicu bez ikakve zaravni makar i od par metara, bukvalno kao strana piramide. Sada smo išli drugim putem, stazama kroz šumu, pa na greben preko koga smo stigli gore. Bilo je jako lepo, od gore je pogled stvarno super pored uvek jakog vetra, ali povratak je bio pakao. Tj silazak. Kontantna nizbrdica, vlažna zemlja koja se nenormalno kliže... Baš je bilo smarajuće. Al sve u svemu super je bilo, nisam se penjao praktično od Musale :(

 

Okačiću koju fotku kada i' doteram.

Link to comment

sredila :)

 

pa dok se ne pojavi neko s interesantnijim avanturama:

 

1) penjanje

 

attachicon.gifpenjanje.jpg

 

 

2) jedan od pogleda s vrha

 

attachicon.gifsedenje.jpg

 

 

3) još bolji pogled s vrha

 

attachicon.gifpanorama.jpg

 

 

4) na putu nadole (već dosta niže), lepo i zeleno

 

attachicon.gifzeleno.jpg

 

 

5) a ovo je cvet -- liči li vam na nešto?

meni se čini da je nemoguće da je to to, ali mi jako liči

 

attachicon.gifcvet.jpg

Runolist, edelweiss :hica:

Link to comment

Runolist, edelweiss :hica:

 

'ladno edelweiss :Hail:

 

pa jel jeste?

 

mislim, ja bih rekla da jeste, ali mi je totalno neverovatno :huh: ceo život znam da je ultra-teško i jako retko moguće naići na njega

 

i gledali smo ga i zagledali i pitali se da li je moguće, i onda na kraju ma svakako ćemo ga slikati jer je mnogo lep, šta je da je :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...