Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

još malo pa 2014., planovi se prave?
Ja nemam ništa konkretno u planu, odluke će da se donose kao i do sada, ad hoc. :)Edit: Što se tiče ljepota nam zemlje, Đerdap mi se tu kolje sa Uvcem, meni je sve to tamo neopisivo lepo. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Ja nemam ništa konkretno u planu, odluke će da se donose kao i do sada, ad hoc. :)
dobro, onda se možda (konačno) i sretnemo negde. :)Ove godine krećem ambiciozno, pa šta bude.
Link to comment

Ja bih na Mon Blan, pa šta bude. :DA gledao sam malo i ovo što si okačio, Durmitor je svakako nešto što bi se moralo videti.Šta podrazumevaš pod ambiciozno? Neki konkretni planovi?

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 months later...

E konačno da dočekam planinarenje po ozbiljnoj kiši (sutra nadam se), ulupah pare za nepromočive pantalone bez veze, nadam se da će se sutra pokazati.

Link to comment

E konačno da dočekam planinarenje po ozbiljnoj kiši (sutra nadam se), ulupah pare za nepromočive pantalone bez veze, nadam se da će se sutra pokazati.

investicijama nikada kraja. posle kažu "golf, najskuplji sport na svetu" - jes qrac.

taman misliš imaš sve, kad ono shvatiš da nije tako. kod nerazumnih (ja recimo) je još gore - tu ima i onaj fetiš momenat (izlaziš iz radnje i znaš da su te odrali, ali te šta briga jer imaš nešto novo .... što ti realno ne treba).

Link to comment

Neki drugari koji organizuju putovanja i preko kojih sam proputovao dosta po smešnim parama izbacili Kilimandžaro za tipa 500e 8 dan valjda. Ipak ništa od toga, tek sam se vrtio sa puta, ali sam zagooglao o penjanju malo i pitao vodiča jednog iz pobede sa kojim sam se penjao par puta o tome, a on kaže da baš sprema za januar 2015 i samo da bude krštena neka cena - ODOH!

Link to comment

Ludačka cena potpuno. Treba ići.

Slažem se ali to je put i smeštaj. Uspon iziskuje još boga oca troškova, od vodiča pa na dalje. Zato i čekam da mi ovaj javi cenu, sve obuhvaćeno..

 

Poslato sa znatno boljeg a osetno jeftinijeg telefona od Samsung Galaxy S4

Link to comment

500e za Kilimandžaro je nemoguća cena.

Da bi se popeo Kilimandžaro mora da se koristi usluga neke lokalne agencije koja ima prava / monopol organizovanja tih uspona. Organizovanje= nosači, organizovani kampovi duž uspona (šatori za spavanje+hrana+voda). Zato je najjeftinije i ići preko neke tamošnje lokalne kompanije - i kod njih je cena 1300$ , na šta treba dodati i cenu avionske karte.

Kao što reče GRazuma, Pobeda će to pokušati da organizuje januara sledeće godine. "Pokušati" - jer se nikada ne zna da li će u tome i uspeti. Trebalo je i pre 2 godine da idu, pa nisu skupili dovoljan broj ljudi. (kao ni PK Balkan prošle godine).

Jednostavno kriza je, a cela ekspedicija skupa. Ne manje od 2200e. Za te pare ljudi obično izaberu neke Himalaje.

 

Link to comment

A koliko ozbiljne i koliko duge pripreme iziskuje Kilimandzaro?

 

Meni je rečeno da uspon nije problem koliko aklimatizacija i da je to prioritet da se odradi kvaltietno.

 

A dobio sam i info o ceni... Cela akcija - 2600e... Sa neka dva nacionalna parka i sl, ne znam koliko dana... Realno, ćao Kilimandžaro, ali jednom, nekad...

 

Još jednom, onih 500e je cena za put i smeštaj kao što rekoh, planinarenje nije uključeno ni u kom smislu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...