Jump to content
IGNORED

Dečiji filmovi


Razzmatazz

Recommended Posts

ovo je super za decu. nauka kroz crtać. meni omiljeno kada sam bio klicanotkrića bez granica
Džiiiiiniiiii! :D bravo za ovo. ja sam voleo i francusku seriju Moje telo:http://www.youtube.com/watch?v=41VmZZOPsOwotprilike ste sve nabrojali. Kobni je spomenuo dugometražni crtać Snežna kraljica, koju i danas volim da pogledam kao i filmsku adaptaciju istoimene bajke: Snezhnaya koroleva (1966)mislim da niko nije spomenuo La Boum aka Vreme prve ljubavi sa Sophie Marceau, Nemoj reći mami kod kuće smo sami, Старик Хоттабыч i mnoge ruske adaptacije poznatih bajki.Do nedavno se u kući najviše volela Pipi Duga Čarapa, i dalje se voli Pipi ali je trenutno omiljen Začaran grad tj. Spirited Away i The Goonies. Juče i danas smo gledali Draga smanjio sam decu i Povratak u budućnost I i II. Šmizli se dopadaju ovi filmovi al jedva stiže da čita i dosta toga ne konta (posebno u Povratku). Gledali smo većinu filmova koji su ovde pomenuti, za Star Wars nije pokazala interesovanje. Od filmova za nešto stariju decu obožava Indianu Jonesa i posebno Bruce Leeja. Kada gledamo Bruce Leeja to je spektakl. par sati priprema a posle filma makljanje i vežbanje traje dok mama ne počne da urla na nas :lolol: Šmizla ponekad pogleda i neki ne-dečji film sa nama i onda nas obasipa pitanjima na svakih 5 sekundi. Najlepše iskustvo mi je bila njena zainteresovanost za Big Blue koji je progutala i nekoliko dana pričala o njemu.Lično su mi najlepši Studio Ghibli crtaći. U njima se nalaze najčudniji svetovi i najlepše emocije koje dečji film može da ponudi. Trenutno imam samo Spirited Away sinhronizovan na srpski al ukoliko neko želi mogu da nabavim i uploadujem sinhronizovane Porco Rosso, The Cat Returns, Totoro i Castle in the sky.Evo liste najvoljenijih japanskih crtaća za dečurliju:Spirited Away (2001)Howl's Moving Castle (2004)Nausicaä of the Valley of the Wind (1984)My Neighbor Totoro (1988)Kiki's Delivery Service(1989)Castle in the Sky (1986)Whisper of the Heart (1995)Ponyo (2008) Edited by maheem
Link to comment

the thing, alien, omen, halloween limune, jel kontaju djeca mijazakija? elem, secam se kad je mala komsinica dosla doma iz biska istraumirana, posle mononoki. al ok, taj je najbrutalniji.

Link to comment
the thing, alien, omen, halloween limune, jel kontaju djeca mijazakija? elem, secam se kad je mala komsinica dosla doma iz biska istraumirana, posle mononoki. al ok, taj je najbrutalniji.
da, Mononoke nije baš za decu zbog brutalnosti, nismo upeli da ga pogledamo porodično al ostali su bili jasni i odgledani sa oduševljenjem. takođe nismo zajedno gledali Grave Of The Fireflies. taj ćemo za par godina.kad smo pre dve godine gledali Svet koji nestaje, morali smo ga prekinuti posle nekoliko minuta zbog plača i tuge koji su trajali nekoliko sati.
Link to comment

Nindza Kornjace, Transformersi, Talicni Tom, Robotech, Voltron, Saber Rider and the Star Sheriffs, He-Man and the Masters of the Universe, Batman: the Animated Series... Sa ovim svim krenuti vec od 4-5 godina (moze i ranije, pa ako pokazu interesovanje nastaviti), za decake, mada moze i za devojcice :DPodrzavam skroz i Otkrica bez granica. Dzini je carica!A kad jos malo poodrastu Star Wars, Indiana Jones, Back to the Future...

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Pa ko kaze da sve mora da se pohvata i razume odmah! Prvo se zavoli, posle se gleda dok se traka ne izlize!

Edited by Sludge Factory
Link to comment
probaj sa klasicima, dzeri luis i din martin, ja sam ko klinac padao sa kauca dok sam ih gledao..
dada, najsmesniji bio onaj sa konjskim trkama Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...