Jump to content
IGNORED

Кругови (2013)


Zverilla

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    19

  • kobni zelaya

    8

  • Zverilla

    7

  • salerokada

    7

Meh..Forum mi deluje malko mrtvo, kontao sam da ga treba oziveti.Nebitno.
Pa, trebalo bi ga oživeti, ali nisam siguran da je priključenje srca direktno na dalekovod idealno rešenje za reanimaciju...
Link to comment
Može biti da si u pravu.Kontam da treba otvoriti diskusije, ali da, ne na ovaj način.
Pa, otvori ih... Ja sam te baš ispratio od prvih postova koncepta... I?
Link to comment
Uglavnom to što ljudi misle da će snimiti dobar time što će uzeti poznate glumce i kadrirati pravilno onako kako ih uče na prvoj godini studija.
Ako ovo u prevodu znači da završeni filmski reditelji kod nas ne umeju da rade sa glumcima, onda se slažem. Mada ne verujem da je u kadriranju problem, osim u smislu da ono, kao i svi drugi elementi u filmu obično nije autentično, već kopija određenih svetskih rediteljskih imena.
Plus tradicija pozorišta koja je prejaka, plus to što ni u jednom trenutku film na ovim prostorima nije bio u koraku sa duhom svetskog filma (sem možda u tragovima za vreme crnog talasa i danas sa par mladih autora)
Ovo je dosta prisutna teza, koja pada u vodu kada se pogledaju ekonomski odnosi u našem filmu - svaki glumac ima da se šutira nogom u dupe od sreće kad dobije ulogu na filmu, i najčešće samo i slepo sluša šta mu se kaže na snimanju. Teško da tu on može da sprovodi nekakvu "pozorišnu" glumu, ma šta to značilo. Najčešće je, situacija takva da se reditelj uopšte i ne meša glumcu u to šta i kako će da odglumi, već ga zanima krajnji rezultat, a kako do njega doći, on o tome pojma nema.
Link to comment

pa dobro sad: bjela, laza ristovski, tika stanic, susljik, rados, mima... kod nas je dosta prisutan kombo glumac/producent. a ovo za pozorisnu glumu je opste mesto.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment
  • 5 months later...

Loš film. Možda sam više očekivao, ali opet, loš film. Mogao je da pusti život u film umesto objašnjenja da je film o krugovima dobrote. Ceo film ko da gura neku stenčugu uzbrdo.

Link to comment

Мени одличан. Стенчуга јесте ту и треба да буде, тежину би требало да осјети и онај који није из наших шума. Берчек и Ракочевић изврсни.

Link to comment

nekako je film ... onako. ako zanemarimo to što svi znamo šta se desilo i već se ulazi sa jakim emocijama i što je super što je ispričana ta priča, ne sviđa mi se to što svi završavaju kao neke dobrice. što je todor pustio suzu ? što je krimos vlasnik lokala i "zabrinuti" otac pustio suzu ? čemu ono ritualno pomirenje "on je moj sin" u kamionetu ?

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...