Jump to content
IGNORED

Кругови (2013)


Zverilla

Recommended Posts

Obično je ono što joj ti spočitavaš za loše. Obični ljudi koji u ratu ili posle njega rade dobra ili loša dela.I ne znam zašto ti to toliko smeta. Ovaj film je omaž čoveku koji je poginuo čineći dobro delo i ne znam zašto je loše ako neko snimi film o tome.Domaći (balkanski) film pati od pesimizma. Gomila balkanskih filmova poslednjih 20ak godina se završava tako što pola likova pogine na kraju. Kada odgledaš takav film možeš da zaključiš samo da život nema smisla i da je najbolje da se ubiješ.
tilva ros? kusturica? bjela-sotra uradci? pinkovi filmovi? pescanik?btw, film vladimira perisica obicni ljudi. to ti je jedna obicna prica iz tog rata. glupo mi je da se raspravljam. izvini sto sam malo ostrije reagovao ali mi se ucinilo da sumnjas da su oni kojima se nije dopao gledali film.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    19

  • kobni zelaya

    8

  • Zverilla

    7

  • salerokada

    7

Pink ima filmove?Obične ljude nisam gledao.Nisam rekao svi, već dosta filmova. Mada, čini mi se da u poslednjih nekoliko godina taj trend popušta.A konkretno mi je prvi na listi filmova za samoubistvo Normalni ljudi Olega Novkovića. Dosta njih se ni ne mogu setiti jer sam ih brže bolje zaboravio, ali takav kraj npr imaju Karaula ili Šta je muškarac bez brkova".

Link to comment
Pink ima filmove?Obične ljude nisam gledao.Nisam rekao svi, već dosta filmova. Mada, čini mi se da u poslednjih nekoliko godina taj trend popušta.A konkretno mi je prvi na listi filmova za samoubistvo Normalni ljudi Olega Novkovića. Dosta njih se ni ne mogu setiti jer sam ih brže bolje zaboravio, ali takav kraj npr imaju Karaula ili Šta je muškarac bez brkova".
pa grlicev film je svakako bolji od golubovicevog bez obzira na kraj. no na stranu to, hocu da kazem da je zapravo 'tuzni kraj' daleko od pravila u domacem filmu.na stranu sto je olegov taj film za samoubistvo ali iz razloga koji su cisto filmski. los film jednostavno. inace i 'muskarac' i 'karaula' su nastali na osnovu literarnog predloska ante tomica.
Link to comment
ali mi se ucinilo da sumnjas da su oni kojima se nije dopao gledali film.
ne, to sam ipak samo ja.i to ne zbog nedopadanja, nego zbog klimave argumentacije koju si nudio - konkretno, zato sto si vise pisao o klopci nego o krugovima u pokusajima da kritikujes krugove.nadam se da si ga u medjuvrenu odgledao :P
Domaći (balkanski) film pati od pesimizma. Gomila balkanskih filmova poslednjih 20ak godina se završava tako što pola likova pogine na kraju. Kada odgledaš takav film možeš da zaključiš samo da život nema smisla i da je najbolje da se ubiješ.
???kakve to ima veze s (ne)kvalitetom balkanskog filma? Edited by Zverilla
Link to comment
ne, to sam ipak samo ja.i to ne zbog nedopadanja, nego zbog klimave argumentacije koju si nudio - konkretno, zato sto si vise pisao o klopci nego o krugovima u pokusajima da kritikujes krugove.nadam se da si ga u medjuvrenu odgledao :P???kakve to ima veze s (ne)kvalitetom balkanskog filma?
pogledao sam ga odmah. malo mi je neprijatno da pricam/pisem o tom filmu.
Link to comment
kakve to ima veze s (ne)kvalitetom balkanskog filma?
Nisam ni govorio o kvalitetu. Već o osećaju mučnine kada odgledaš film. Više ti se i ne živi, a kamoli da želiš da odgledaš neki drugi domaći film.
Link to comment
Nisam ni govorio o kvalitetu. Već o osećaju mučnine kada odgledaš film. Više ti se i ne živi, a kamoli da želiš da odgledaš neki drugi domaći film.
Филм треба да има контекст живота, да одсликава животну реалност, у супротном он је обично ђубре као што је 99% холивудских филмова.Ситуација је таква да су људима испрани мозгови холивудским хамбургерима који се завршавају хепи ендом захваљујући главном мишићавом баји која успева сам да спаси свет.Е па живот је нешто сасвим друго и треба подвући линију и разликовати стварност и фикцију.Ми дуго живимо у тоталном мраку,у држави која се полако али сигурно распада,у друштву коме доминира потпуно погрешан систем вредности тако да ја не видим ниједан разлог да се снимају филмови који ће забавити народ.У осталом и Тарковски,Бергман и Бресон су рецимо снимали филмове који су одисали песимистичком атмосфером, и ти филмови су аутентично одсликавали друштво у коме су живели то је најбитније у целој причи. Edited by Crin-Blanc 1953
Link to comment
Филм треба да има контекст живота, да одсликава животну реалност, у супротном он је обично ђубре као што је 99% холивудских филмова.Ситуација је таква да су људима испрани мозгови холивудским хамбургерима који се завршавају хепи ендом захваљујући главном мишићавом баји која успева сам да спаси свет.Е па живот је нешто сасвим друго и треба подвући линију и разликовати стварност и фикцију.Ми дуго живимо у тоталном мраку,у држави која се полако али сигурно распада,у друштву коме доминира потпуно погрешан систем вредности тако да ја не видим ниједан разлог да се снимају филмови који ће забавити народ.У осталом и Тарковски,Бергман и Бресон су рецимо снимали филмове који су одисали песимистичком атмосфером, и ти филмови су аутентично одсликавали друштво у коме су живели то је најбитније у целој причи.
Ja ipak mislim da se mozak ne može ispirati hamburgerima, pa čak ni u metafori, ali moglo bi recimo koka-kolom. Mozgovi isprani holivudskom koka-kolom. Ili, još bolje, sprženi (jer svi znamo da kad se ljudski mozak stavi u koka-kolu preko noći, on je ujutru spržen).Eto to je neka moja sugestija, ne zameri, prosto mislim da bi bolje zvučalo. Edited by Syme
Link to comment
  • 2 months later...
i sta su zapravo problemi od kojijh pati domaci film?
Uglavnom to što ljudi misle da će snimiti dobar time što će uzeti poznate glumce i kadrirati pravilno onako kako ih uče na prvoj godini studija.Plus tradicija pozorišta koja je prejaka, plus to što ni u jednom trenutku film na ovim prostorima nije bio u koraku sa duhom svetskog filma (sem možda u tragovima za vreme crnog talasa i danas sa par mladih autora)
Link to comment
pa ne znam sta bih napisao. jedno je prosto netacno a drugo prosto nebitno.
Tako ti je sa njim uglavnom, ali sam se nadao da ćeš mu replicirati...Ode i ti, kime, putem revolucije :cry:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...