Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Imlek i Subotička mlekara su u vlasništvu Salforda i važe za monopolistu kod nas.Dukat/Somboled je valjda u vlasništvu francuske Lactalis grupe, Šabačka je u vlasništvu Farmakoma MB, to je valjda neki domaći biznismen.Megle je već pominjan, za ostale ne znam.
Суботичку је од Салфорда пре пар месеци купила Фрисланд кампина. Покушавају већ скоро годину дана да продају Имлек, али нико неће да купи. Баш ме занима са колико се нула пише афлатоксин ако се ишта од ове панике испостави као оправдано.
Link to comment
Baš da vidimo ko od nadležnih će sutra da se obrati i šta će reći.
Baš htedoh reći kako će se sutra verovatno u javnost pustiti još neka priča o pokušaju atentata na premijera i prvog mu zamenika. Čisto da malo skrenu pažnu sa ove teme...
Link to comment

BTW. odnedavno mi lepsa 1/2 radi u mlekari (laboratorija za kontrolu kvaliteta & ispravnosti). Sve sto ostane od uzoraka ide prasicima za ishranu, naravno pre nego sto prasci dodju na red osoblje iz laboratorije ponese kuci sta moze. Obicno se ide do limita frizidera. Da ne pripovedam koliko se ozderavam od mleka i raznoraznih nuzprodukata... (BTW2, nedavno smo imali u Aus. pojavu listerije u finim sirevima, nepasterizovanim. Kamember, brie i sl. Troje umrlo dosad. To nisam jeo, na srecu.)

Link to comment

U novčanoj krizi ja sad redovno kupujem dnevno pocersko mleko u kesi koje skuvam. Em ima lepog kajmaka kad se ohladi em je ukus tog mleka nekako mlečniji. Kiselo mleko od njega baš kiselo . Tamanim to ko da treba nove kosti da mi porastu . Koja kesa redovno bude neko vreme u zamrzivaču. Ako duboko zamrzavanje pa kuvanje do vrenja ne ubije tu gamad onda mašala, čemu da se nadam :unsure:

Link to comment

ja sam jos tamo od novembra izbacio mleko iz upotrebe, presao na sojino. jogurt isto nisam okusio.ali ko za maler pre nekih 5-6 nedelja sam se navukao da doruckujem elle sir. i tako svaki dan. ona jedna casa velika (450g) mi traje 4-5 dana.... koja sam ja budala.a ovog sira pravog koliko jedem ne zelim ni da mislim o tome...

Link to comment
e sad imam izgovor da pijem samo pivo kad dodjem u srbiju.
Radnici u srpskim pivarama obožavaju da se obžderu kuvanog kukuruza, kokica, kačamka i proje pre nego što se ispišaju u vops -_-
Link to comment

u zadnje vreme jedem samo buđave sireve da ne bi jeo buđ diektno iz mleka.a za mleko sam podmetnuo dete koje još nema dve godine, neka testira.tako mu i treba kada ga tatko pravio u srbiju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...