Jump to content
IGNORED

Drustvene igre aka Gaming Unplugged


Aće

Recommended Posts

pa i nema neki konkretan uzor ili bazu, da budem iskren i nimalo skroman :D

 

ukratko, ima 2 vrste karata: misije i akcije. skupljaš novčiće da bi imao para za agente grupe TNT.

 

ide se u krug i akcionim kartama pokušavaš da ispuniš misije (šalješ agente koji su zahtevani na kartama misija) ili sabotiraš ostale igrače (otimaš im ispunjene misije, otimaš novac, blokiraš agente...). ima par specijal karata (Ministartsvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena, Superhik i Tim-Tom-Tumba) kojima kratkoročno možeš da utičeš na pravila.

 

akcione karte su svaka po blok iz neke od epizoda.

dok su misije uvek naslovna strana neke od epizoda. sadržaj epizode i diktira agente koji su potrebni za misiju, određene misije traže i nešto što sam nazvao "Grunfov izum".

 

cela igra je nastala zato što sam fan stripa i davno nekad sam imao ideju za kompjutersku igru, koju sam sad simplifikovao prilično.

dodatnu inspiraciju sam dobio nakon posete izložbi prošle godine (https://www.muzej-jugoslavije.org/exhibition/alan-ford-trci-pocasni-krug/). nažalost nisam stigao da je završim (život, jbg) na vreme da bude u godini koja je godišnjica povodom 50 godina od izlaska prvog broja.

 

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment
29 minutes ago, Filozof manijak said:

Jedina mana je što je tržina niša za ovu igru kod boomera i gen Z. 

 

Koliko je to u godinama?

 

@SvarogStrava! Čekamo sledeći update

Link to comment

ajd budite moja testna grupa, na neki način :heart:

 

kako vam se čine akcione karte?

 

gore je ilustracija, jasno. jedan blok iz epizode.

dole imamo 2 načina na koji karta može biti upotrebljena.

prvi je aktivni, kada igrač pokušava da ostvari cilj.

drugi je sabotaža, gde se podmeće karta drugom igraču.

ukoliko karta funkcioniše samo u jednom pravcu onda je za drugi ubačen neki od poznatih slogana iz stripa.

 

na samom dnu je broj epizode i broj strane na kojoj se blok nalazi.

Screenshot 2022-03-16 at 12.48.03.png

Screenshot 2022-03-16 at 12.48.41.png

Screenshot 2022-03-16 at 12.49.14.png

Screenshot 2022-03-16 at 12.50.34.png

Screenshot 2022-03-16 at 12.51.47.png

Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Koliko je to u godinama?

 

@SvarogStrava! Čekamo sledeći update

Pa recimo od 35 pa do 55 godina starosti. Tj.ona fokus grupa koja se seća Alan Forda i Bixijevog prevoda.

Link to comment
2 hours ago, Svarog said:

ajd budite moja testna grupa, na neki način :heart:

 

kako vam se čine akcione karte?

 

gore je ilustracija, jasno. jedan blok iz epizode.

dole imamo 2 načina na koji karta može biti upotrebljena.

prvi je aktivni, kada igrač pokušava da ostvari cilj.

drugi je sabotaža, gde se podmeće karta drugom igraču.

ukoliko karta funkcioniše samo u jednom pravcu onda je za drugi ubačen neki od poznatih slogana iz stripa.

 

na samom dnu je broj epizode i broj strane na kojoj se blok nalazi.

 

meni se baš i ne sviđa ideja da karte koje funkcionišu samo u 1 pravcu i dalje imaju taj drugi simbol, zbunjujuće je iz gejmplej perspektive. ja bih na tim kartama s jednom akcijom ostavio samo simbol za tu akciju. citate iz alana forda bih ubacio na provereni način, u vidu italiciziranog™ lore teksta u dnu stranice:

 

ohrVYeucOS_EN.png

 

to bi verovatno značilo da bi i informaciju o broju stripa i stranice morao negde da premestiš, možda da malo smanjiš font i turiš to između dve sličice.

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Filozof manijak said:

Pa recimo od 35 pa do 55 godina starosti. Tj.ona fokus grupa koja se seća Alan Forda i Bixijevog prevoda.

 

To je glavna fokus grupa za boardgejmove. Ok je sasvim, narocito u nasem okruzenju. Preko bi bili malo zbunjeni, ali kao sto Svarog rece moze to lepo da se rebrendira ako bude uspesno.

Link to comment

prva test play sesija je prošla 'nako. najviše jer moji ukućani i nisu fanovi stripa, te smo imali situacije tipa "Blokiraj Grufa. Je l to ovaj sa velikim nosom?".

 

ako stavimo to na stranu imali smo 2 velika otkrića. prvo da sam potpuno zajebo pravila, jer nisam uradio update dokumenta pre nekog vremena kada sam skontao da jedan deo ne funkcioniše i tada prilagodio karte. al smo mi krenuli po originalnim pravilima koja sam odštampao, pa je naravno zapelo, pa sam ja na licu mesta morao da se prisećam šta beše rešenje. onda smo na licu mesta improvizovali taj deo i mislim da fino funkcioniše ovako, iako sam prilično siguran da se ne gađa 100% sa onim kako sam to bio razradio u glavi pre nekog vremena. kakav amaterizam. drugo je opet povezano sa nepoznavanjem materije al realno jeste glupo što se sličice agenata razlikuju na tabli i na kartama misije. meni nije smetalo al ostali su se pogubili u nekim momentima. to ću verovatno ispraviti u sledećoj verziji.

 

inače, hanuma pobedila u skraćenoj verziji koju smo igrali. bilo je zabavno. nakon par krugova svi su pohvatali pravila, kojih i nema puno, pa je posle igra klizila. deluje da ima fun potencijal čak i za nepoznavaoce Alan Ford materije, najviše u tome što možeš da sabotiraš druge.

Edited by Svarog
  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...

@Svarog 1 opservacija glede akcionih karata - da li karte koje igrač ima u ruci (postoji 'ruka', zar ne?!) treba dasu tajne? Ako da, onda je bolje spakovati sliku i tekst akcije na jednu stranu, a drugu uniformisati (npr logo ili slično) zbog lakšeg skrivanja karata. Na foru MtG i ostalih kartičnih igara.

Link to comment
9 hours ago, I*m with the pilots said:

Svaroze, kako napreduje tvoja igra?

 

kao i sve drugo u životu - sporo do nikako :D :sad: opet sam se rasplinuo.

 

imao sam 2 veće test-play sesije, sa istina ne baš gejmerskim ekipama (proširena porodica, pa kolege s posla koje sam davio na nekom teambulidingu). iskrslo je par stvari za korekciju. deluje bolje.

 

neki plan mi je da s jeseni probam kontakte sa nekim od lokalnih zajednica, da vidim kako to izdavanje može da se izvede.

a do tad, nadam se, bar još 2 (jače) sesije.

 

8 hours ago, jezovuk said:

@Svarog 1 opservacija glede akcionih karata - da li karte koje igrač ima u ruci (postoji 'ruka', zar ne?!) treba dasu tajne? Ako da, onda je bolje spakovati sliku i tekst akcije na jednu stranu, a drugu uniformisati (npr logo ili slično) zbog lakšeg skrivanja karata. Na foru MtG i ostalih kartičnih igara.

 

da, da. sa druge strane je "Alan Ford" logo ;) u zavisnosti od tipa karte u boji ili crno-beli.

Edited by Svarog
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...