Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

Ispada da posto mozes zavrsiti razbijenog nosa u Stokholmu i u Bagdadu, onda je to znaci isto.Imam utisak da samo izrazavanje preferenci ka sigurnijim zemljama kao turistickim destinacijama iritira odredjene pojedince ovde... valjda im je to nekako politicki nekorektno. Mozda cak i rasisticki?Da li jednom moze bez takvih preterivanja... Ne samo ovaj sto promovise Severnu Koreju, nego i razumniji kao da hoce da pokupe nekakve poene na temu toga kako su cool jel su off-off-Broadway. Nemate bre 16 godina.
mislim da bi bilo dobro da prestanete da namecete svoja vidjenja, da ne kazem predrasude o tome sta su sigurne zemlje, pogotovo prema ljudima koji su ovde pisali licna iskustva a ne misljenja stecena na osnovu gledanja holivudskih filmova, travel kanala ili citanja turistickih bedekera koja su koliko vidim osnova za vecinu postova ovde. najvece nasilje prema turistima sam video u spaniji. coveku koje je 1985 stajao iza mene u redu u centralnom turistickom birou u barseloni je ukraden ogroman ranac koji je bio naslonjen na njegovu nogu, ranac od jedno 30kg i metar visine. 20 godina kasnije sam u 4 ujutro gledao kako lokalci igraju fudbal u maloj ulici u centru, navlace pijane engleze i kradu im pasose i novcanike. ili srsko albanske sibicare kako peglaju glupe turiste na rambli, na istu foru kao u kamenickoj na zelenjaku. ali zato ima sagrada familia da se sve to ispegla i da se slikamo, sto u sofiji nema, jebiga, pa je zato sofija no go a barselona nije.putovanja su sasvim licna stvar, nekome je putovanje iz snova savrsen rizort sa palmama finim peskom ol inkluziv servisom i naoruzanim obezbedjenjem oko hotela, nekome je dozivljaj putovanje u vozu 3 klase sa obicnim ljudima u indiji i rucak sa lokalcima u jeftinoj kafani za par rupija. neko putuje tako sto ode u agenciju i uplati savrseno predprogramirani aranzman, a neko kupi aviokartu i onda pusti da ga zemlja i put nose onako kako mu odgovara. i opet - svakom svoje.koliko mogu da vidim, jedino cemu ovaj topik za sada sluzi sa ovom bujucom predrasuda je da svako moze da definise licno misljenje o nekome sa foruma, izmedju ostalog i radi buducih referenci. upravo zbog ovakvih misljenja sam davno prestao da bilo kome predlazem bilo sta, sem kada sam stoprocentno siguran da se radi o nekome ko ima dokazano slican turisticki senzibilitet i deli slicna interesovanja... sto se mene tice, ovo sto je napisao hef je esencija duha putovanja kakvo volim. Edited by gazza1
Link to comment

Nije Sofija no go zbog uličnih krađi, nego zato što je ljudima dosadna. Inače meni lično se Sofija svidela, mada sam bila jako kratko, 2-3 sata po centru, pa nisam puno videla, ali to koliko sam videla mi je bilo ok. Tada (pre 7-8 godina) izgledala je kao neki malo siromašniji Beograd, sa malo većim crkvama. Išla bih opet, da je vidim kako treba.

Link to comment
Za neke stvari vredi imati i vodica - istorijski objekti, muzeji i sl.
pa na takvim mestima ima toliko grupa sa vodicima da mozes da biras kojoj ces se prikljuciti, ako govoris vise jezika, na kojem ces da slusas i koliko :D tako ja uvek radim, ko ce prepoznati da nisi njihovnema gde ne bih putovala, moram reci da ne bih sigurno nikad mogla ici tako turisticki sa grupom, organizovano jer me ogranicava. to nikad i nigdeovo za bedu u nekim zemljama - sta, ako je ne gledam onda ni ne postoji? zazmuris i nestace? gledam bedu u komsiluku svaki dan, jedino sto mogu je da pomognem koliko ja mogu iako je to mrva,nistadrugarica i drug(muz i zena) zive vec godinu dana u rijadu, rade kao arhitekte, srela ih pre koji dan i dogovorili se da se vidimo, jedva cekam da slusam..jao koliko mi nedostaju putovanja, izdeprimirala sam se citajuci topik..aj vi sto imate 20+ zemalja, ucrtajte se, da vidimo pobednika :Dhttp://www.ammap.com...ited_countries/moj drugar ima skor od 49 zemalja, al on radi za travell magazinja bolje da ne crtam :( kad se stalno vracam istim gradovima/zemljamaedit - 14 evropskih zemalja i to je to. ex yu pumpanje rulz, i pokrali mi jednu jer su zajedno srbija i cg Edited by InvisibleLight
Link to comment

sofiju sam pomenuo uzgredno, u kontekstu dvostrukih arshina. mogao sam isto tako da pomenem indiju ili neturisticke delove turske. zvuci kao klishe, ali putovanje je u ljudima a ne u toponimima. nekome treba foto tapet, nekome treba dozivljaj.

Link to comment
jao koliko mi nedostaju putovanja, izdeprimirala sam se citajuci topik..
Pa, ovde vlada (kao sto znamo) izuzetan biodiverzitet. Ja, recimo, savrseno nista ne bih imao protiv da nikad vise nigde ne putujem (osim sto posao trazi, a i njemu bi bilo bolje da ne trazi previse). Apsolutno nema nigde niceg bez cega ne bih mogao sasvim lepo... Ali, to sam samo ja.
Link to comment
sofiju sam pomenuo uzgredno, u kontekstu dvostrukih arshina. mogao sam isto tako da pomenem indiju ili neturisticke delove turske. zvuci kao klishe, ali putovanje je u ljudima a ne u toponimima. nekome treba foto tapet, nekome treba dozivljaj.
Pa to je ono što sam probala da kažem pre par strana, kada su neki ljudi počeli da komentarišu u stilu da im se povraća po ljudima koji ne bi išli u zemlju gde se ne osećaju sigurno, gde vladaju zarazne bolesti koje im nisu po ukusu, ili šta već. To je malo grubo zvučalo, i unosi potpuno nepotreban ton raspravi, prosto svako ima svoj senzibilitet i turistička očekivanja, interesantno je bilo za čitanje o tim razlikama.A i naučila sam da Farska ostrva nisu ono kod Argentine :D^Indy, možda je to zato što osećaš, makar u ovom trenutku, da ti je to više napor nego uživanje. Moja jedna koleginica zadnjih par godina kad je pitaš gde će na odmor, sva srećna kaže kući. A pre toga je stalno negde išla. Ja sam isto imala zasićenje putovanjima nakon što sam se u jednom trenutku komplet selila pet puta u 3 godine, ne baš zato što sam toliko htela već iz moranja, pa sam omrznula sve što ima neke veze sa pakovanjem i putovanjem. Tad kad bi mi neko pomenuo da idem u Grčku na more, već mi je to zvučalo kao mučenje (mislim na sam put, koji mi je tad delovao kao ne znam kakva patnja). A danas bih pitala odakle kreće autobus. Edited by Evi_
Link to comment

Pa, upravo je to omalovazavanje _Evi, "fototapet" vs. "duboke emocije" (glasom Rambo Amadeusa) velikih putnika. Generalno, povraca mi se od ovog topika. EDIT (Za Evi_) a posebno od pominjanja autobusa. Rec "autobus" meni smrdi na povracku. Aerodrom, visesatno cekanje i izuvanje zarad bezbednosti, drndanje laktovima sledeca 22 sata letenja i tako to. Hvala lepo, ja sam video sta je trebalo da vidim. A i to nije bog zna sta.

Edited by Indy
Link to comment
Pa, ovde vlada (kao sto znamo) izuzetan biodiverzitet. Ja, recimo, savrseno nista ne bih imao protiv da nikad vise nigde ne putujem (osim sto posao trazi, a i njemu bi bilo bolje da ne trazi previse). Apsolutno nema nigde niceg bez cega ne bih mogao sasvim lepo... Ali, to sam samo ja.
pa valjda si sve video, doziveo tj tako se osecasmoj utisak je da nista nisam videla i nista ne znam o svetu, tj jako malo:provukla se s 14 zbog vatikanamoj stav na ovoj temi je vrlo prost - svuda, sto vise to bolje. tocka.prioriteti ok, zadnje koje bih turisticki posetila su svicarska,beneluks,skandinavija
Link to comment
Pa, upravo je to omalovazavanje _Evi, "fototapet" vs. "duboke emocije" (glasom Rambo Amadeusa) velikih putnika. Generalno, povraca mi se od ovog topika.
E jebi ga ako je to bila poenta, nisam to tako doživela. Meni je foto-tapet često baš po ukusu.
Link to comment

nikad ne bih putovao u zemlje gde se ne osecam potpuno sigurno. jbg, ne putujem sada samo sa drustvom, putujem sa zenom i ne treba mi taj rizik u zivotu. nedostatak andrenalina nadoknadicu posetom luna parka i skakanjem bandzija. na vrhu liste zemalja koje bih voleo da posetim a verovatno necu zbog bezbednosti su zemlje latinske amerike. jbg, sta da se radi, a zavidim onom liku sto je pisao putopise na forumu. verujem da su mnoge od tih zemalja bezbedne poput srbije ali mi nisu prioritet.

Link to comment
aj vi sto imate 20+ zemalja, ucrtajte se
screenshot20130116at125.pngNaravno, neko je mogao biti u svim ovim istim zemljama i videti razlicita mesta/stvari [pogotovo ovim vecim].
moj stav na ovoj temi je vrlo prost - svuda, sto vise to bolje.
I moj :D Edited by jms_uk
Link to comment
pa valjda si sve video, doziveo tj tako se osecasmoj utisak je da nista nisam videla i nista ne znam o svetu, tj jako malo:provukla se s 14 zbog vatikanamoj stav na ovoj temi je vrlo prost - svuda, sto vise to bolje. tocka.prioriteti ok, zadnje koje bih turisticki posetila su svicarska,beneluks,skandinavija
Ja ih imam trinaest, Montenegro included, i to mi je skroz ok, jedino mi je žao što su se u par slučajeva posete svele na 5 sati obilaska.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...