Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

^^meni je to omiljeni dio svijeta.inace, smijesna mi je ova principijelna rasprava o predrasudama. svijet je toliko poogroman u odnosu na licne finansije forumasa da ne moze biti big dil ako se lista prioriteta za putovanje pravi i po krajnje neracionalnim kriterijumima. a nije ni inace neki problem. najjace da cu da pretresem sve svoje predrasude i lisim se preferencija formiranih na osnovu tv i slicnih informacija.

Edited by morgana
Link to comment
  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

ali spada u posete
Kao u onom vicu kad na granici pitaju nemačkog putnika ''occupy?'' a on kaže ''no, no, just visiting'' (ima i verzija za srbe i hrvate)Što se tiče bugarskog džeparenja (pošto sam to ja pisala a vidim da je problematično ispalo), samo sam navodila svoj primer koji može i ne mora da bude reper. Inače, u Parizu sam na sred Champs-Elysees prisustvovala sceni gde je iz metroa izbauljao orobljeni japanski turista, razbijenog nosa. Sinulo mi da sam dva minuta pre toga dole na stanici videla mladića koji trči, krije nešto pod duksom, preskače onu rotacionu ogradicu i beži napolje (pravi sam Šerlok, nema šta). Naravno, nikada nikome ne bih sugerisala da ne ide u Pariz jer ''tamo kradu''. Treba biti oprezan i to je sve, kako u Sofiji tako i u Parizu.
Link to comment

Samo jedan primer da kako izgleda ne mora da znaci:http://www.businessinsider.com/north-koreas-and-marijuana-2013-1http://www.nknews.org/2013/01/struggle-is-the-enemy-weed-is-the-remedy-the-truth-about-marijuana-in-north-korea/

Link to comment
tu kod mene postoje cudne finese. recimo, sto se tice ulicnog kriminala, manje se bezbedno osecam u Budimpesti nocu nego u slamovima Kaira.
Daj bre ne tupi, u Budimpešti posle 21h30 nema nikoga na ulicama. Jedini s kojima smo nakon tog doba noći imali kontakt su bili policajci u civilu, bili smo im sumnjivi. :D S druge strane, sećam se oduševljenja moje lektorke kada je otkrila da dve žene mogu bez problema šetati centrom Beograda u bilo koje doba dana/noći, i njene reakcije i odgovora na naše pitanje: "A kako je u Istanbulu?".Ali dobro, to su žene, ja nemam problem ni s Kairom, ni s Carigradom.
Link to comment

ja ne bi bas sutra da putujem u harbin na -30, ali sta da se radi kad se mora. treba izvuci maksimum: citati po avionima i aerodromima (obicno se nema toliko praznog hoda i vremena), probati napraviti neki posao, videti ice city, klopati lokalno, napiti se sa kinezima njihove brlje, posle banciti se sa rusima (ako me kinezi puste da bauljam sam po gradu i trazim ruski klub, moram voditi i kitajce), napisati o svemu na odgovarajucoj ppp temi sta se jede po kini :)kad bolje razmislim jebo minus, sada mi se bas ustaje u 4 a.m. i leti na sever --> ipak sam off topic, a bas ne bi posetio neko mesto.

Link to comment

Što se tiče Bugarske, moje iskustvo iz Sofije je da tamo nema mnogo toga zanimljivog da se vidi i da sam apsolutno iz svakog kluba/restorana koji sam posetio izašao sa manje para nego što sam objektivno popio i pojeo. FOra je da te navuku na bratko razbiraš isti jezik podvalu i onda ti uračunaju nešto preko stvarnog računa.

Link to comment
tipicno PPP useravanje topika. neverovatno. cekam da se na "sta ste pazarili ovih dana" napravi neki fajt
a šta to tebe moliću lepo kojeg mog briga (molim moderatora da modernizuje) šta sam ja pazario?ne moramo ni da idemo tamo samo zbog fajta
Link to comment
Ah, stari dorcolce/vracarce (ne secam se tacno ali znam da je u pitanju neki jedini pravi BG), uvek me iznenadis i ucinis da se osecam unizeno svojim slengom.
to je vasin sleng a ja volim da mu odam pocast za kvalitetan doprinos ulicnom zargonu.svejedno, razocaran sam tvojim odgovorom, ocekivao sam manire vase ladackog, ovako kvaris prosek svoje sredine.
Link to comment
Kao u onom vicu kad na granici pitaju nemačkog putnika ''occupy?'' a on kaže ''no, no, just visiting'' (ima i verzija za srbe i hrvate)Što se tiče bugarskog džeparenja (pošto sam to ja pisala a vidim da je problematično ispalo), samo sam navodila svoj primer koji može i ne mora da bude reper. Inače, u Parizu sam na sred Champs-Elysees prisustvovala sceni gde je iz metroa izbauljao orobljeni japanski turista, razbijenog nosa. Sinulo mi da sam dva minuta pre toga dole na stanici videla mladića koji trči, krije nešto pod duksom, preskače onu rotacionu ogradicu i beži napolje (pravi sam Šerlok, nema šta). Naravno, nikada nikome ne bih sugerisala da ne ide u Pariz jer ''tamo kradu''. Treba biti oprezan i to je sve, kako u Sofiji tako i u Parizu.
Ispada da posto mozes zavrsiti razbijenog nosa u Stokholmu i u Bagdadu, onda je to znaci isto.Imam utisak da samo izrazavanje preferenci ka sigurnijim zemljama kao turistickim destinacijama iritira odredjene pojedince ovde... valjda im je to nekako politicki nekorektno. Mozda cak i rasisticki?Da li jednom moze bez takvih preterivanja... Ne samo ovaj sto promovise Severnu Koreju, nego i razumniji kao da hoce da pokupe nekakve poene na temu toga kako su cool jel su off-off-Broadway. Nemate bre 16 godina.
Link to comment
Imam utisak da samo izrazavanje preferenci ka sigurnijim zemljama kao turistickim destinacijama iritira odredjene pojedince ovde... valjda im je to nekako politicki nekorektno. Mozda cak i rasisticki?Da li jednom moze bez takvih preterivanja...
+ ∞
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...