Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

Moram priznati da me vrlo smara ovo neko moralisanje (na nivou Miss Vermonta) koje primecujem u nekim postovima. Koliko sam razumeo, tema je o turizmu, a ne world peaceu i pomoci nesvrstavanju. Ako sam pogresno razumeo, onda nista.Svako ima pravo da mu se negde ne ide i ne bi trebalo da se bilo kome za to izvinjava. Ni Budji, cak. Nazivati to "predrasudama" je i potcenjivanje sagovornika. Mozda ja znam nesto sto ti ne znas, hows that?

Link to comment

S druge strane, ako se nekom bas ide na odmor (?) u nerazvijene and/or kriminalom zarazene sredine, samo izvolte.“The lion will lay down with the lamb, but the lamb won't get much sleep.”

Link to comment
Moram priznati da me vrlo smara ovo neko moralisanje (na nivou Miss Vermonta) koje primecujem u nekim postovima. Koliko sam razumeo, tema je o turizmu, a ne world peaceu i pomoci nesvrstavanju. Ako sam pogresno razumeo, onda nista.Svako ima pravo da mu se negde ne ide i ne bi trebalo da se bilo kome za to izvinjava. Ni Budji, cak. Nazivati to "predrasudama" je i potcenjivanje sagovornika. Mozda ja znam nesto sto ti ne znas, hows that?
pa na primer, predrasuda je ako mislis da je cela zemlja nebezbedna zato sto je jedan njen deo zahvacen nemirima ili talasom kriminala. recimo, da se nekome ne dolazi u Beograd zato sto je u Presevskoj dolini sada malo nategnuto stanje. nije to nesto lose, samo malo ogranicavajuce u smislu iskustva koja mozes steci odlaskom negde. nema tu moralisanja bas nikakvog, barem sa moje strane. ti si bio u Tunisu, ne? secam se nekih slika. e pa znam ljude koji su u to vreme verovali da ce ih u Tunisu poklati ekstremisti i zato im se nije islo tamo.tu je i ono - sta ko podrazumeva pod odmorom, ili jos bolje - sta cijoj dusi godi. neko zeli pun turisticki servis, neko voli da skita, cenka se, da mu se kvare kola u nedodjiji i tako dalje. svakom svoje.
Link to comment

Ne napijam se, ne kockam, ne jurim kurve, ne nosim sat, ne nosim cc, nemam bas neseto $, ne gadim se da probam lok klopu, prija mi da sedim sa lokalcima, postujem lokalne obicaje, vozim se u javnom prevozu, ne smeta da spavam sa misevima, bubama, komarcima,.. Nosim mob od 10e, Teva sandale stare 10g ...Sto bi mene neko dirao?Naravno common sense for safety uvek prisutan ali on mi treba i ovde kod kuce. Sa tavim stavom sam logovao neka naj opasija mesta; Karibske zemlje (3 x) ex Haiti, Kuba & Jamajka, Honduras, Nikaragvu, Kolubiju, Venecuelu, Panamu... uglavom jedrilicom.80tih u bolja vremena (- El Kaida) Bliski i srednji Istok ukljucujuci ko' iz bajke Jemen. Etijopiju, Sudan ... Nezaboravni utisci.Jedina neprijatnost je kada su mi sa jedrilice ukrali Nikona na Nevisu pre 2 godine. Cim malo flash $ equipment odmah budes kaznjen.Inace uglavnom bi svugde putovao. Ono sto bih verovatno izbegao je Rog Afrike (nauticki) zbog otmica za ransom.

Edited by hefestus
Link to comment
Moram priznati da me vrlo smara ovo neko moralisanje (na nivou Miss Vermonta) koje primecujem u nekim postovima. Koliko sam razumeo, tema je o turizmu, a ne world peaceu i pomoci nesvrstavanju. Ako sam pogresno razumeo, onda nista.Svako ima pravo da mu se negde ne ide i ne bi trebalo da se bilo kome za to izvinjava. Ni Budji, cak. Nazivati to "predrasudama" je i potcenjivanje sagovornika. Mozda ja znam nesto sto ti ne znas, hows that?
Lancia je lepo primetio kako je Barselona poznata po dzeparenju. Pa, eto, o tome nismo citali, vec smo citali o dzeparenju u Riju i Sofiji.Moju drugaricu, maju druge drugarice su odzeparili na Picadily Circus (London) i u londonskom metrou.Ali se od toga ne pravi drama niti to iko uzima kao kriterijum za odmor.Predrasude jesu jer ako predrasude imas, onda ce slucajevi koji se se sa time poklapaju, te predrasude pojacati.Ako ih nemas u vezi sa drugim gradovima, onda je dzeparenje samo pojedinacni slucaj a ne sistematski poremecaj.Sta sad, mene niko nije odzepario u Riju, i bio sam, vise nego sto mi je okolina savetovala "bezbrizan" u tim luksuznim delovima (Leblon, Ipanema, Kopakabana). Ali taj slucaj svakako ima manji ponder u odluci nego slucaj dzeparenja u Riju.Sa Londonom i Barselonom, ponder u odluci se tim pojedinacnim slucajevima ne menja.
Link to comment

Mislim, ipak, da iskustva (negativna i pozitivna) nisu isto sto i predrasude. Drugo, tema se dosta rasplinula... tamo su ranije pominjane neke zemlje kao nepozeljne (recimo, Juzna Amerika u celosti - to se i meni cini preterano, posebno sto su se moji provodili u Arubi vrlo lepo negde u vreme kada je tema startovana).

Link to comment
ali se prvo nafastaj kvalitetno.
Ah, stari dorcolce/vracarce (ne secam se tacno ali znam da je u pitanju neki jedini pravi BG), uvek me iznenadis i ucinis da se osecam unizeno svojim slengom.
Link to comment
Na ovakav komentar samo mogu da kazem hvala bogu da u ovoj eri globalizacije jos ima nesto zemalja koje nisu `trzisno orijentisane liberalne demokratije`.U svetu Frensisa Fukujame nema svrhe putovati jer su sve zemlje iste.Ne slazem se sa politikom prisilnog zadrzavanja stanovnistva unutar zemlje, ali ako nema te prisile pozdravljam raznolikost uredjenja medju drzavama.
A ja na ovakve komentare mogu da kazem samo jedno - izvoli pa idi zivi na Kubi, Severnoj Koreji, Saudijskoj Arabiji, Iranu, Belorusiji i ostalim svetionicima slobode i antiglobalizma. Podvlacim, zivi, a ne da odes na dve nedelje, potrosis za to vreme lokalnu godisnju platu na bahacenje i uzivas u raznolikosti i egzotici.A stav da ako nema prisilnog zadrzavanja u zemlji nema ni problema radije ne bih komentarisao. Verovatno mislis da nema nista jednostavnije nego uzeti pasos i odseliti se na drugi kraj sveta. Ako neko ne zeli to da uradi, to nepobitno znaci da mu je tamo gde zivi dobro. Genijalno razmisljanje.
Link to comment
pa na primer, predrasuda je ako mislis da je cela zemlja nebezbedna zato sto je jedan njen deo zahvacen nemirima ili talasom kriminala. recimo, da se nekome ne dolazi u Beograd zato sto je u Presevskoj dolini sada malo nategnuto stanje. nije to nesto lose, samo malo ogranicavajuce u smislu iskustva koja mozes steci odlaskom negde. nema tu moralisanja bas nikakvog, barem sa moje strane. ti si bio u Tunisu, ne? secam se nekih slika. e pa znam ljude koji su u to vreme verovali da ce ih u Tunisu poklati ekstremisti i zato im se nije islo tamo.tu je i ono - sta ko podrazumeva pod odmorom, ili jos bolje - sta cijoj dusi godi. neko zeli pun turisticki servis, neko voli da skita, cenka se, da mu se kvare kola u nedodjiji i tako dalje. svakom svoje.
Nisam ja ovu temu shvatio bas toliko ozbiljno. Recimo, da izaberemo 1 zemlju u koju (ovakvu kakva je - predrasude, ili ne) nikad ne bih isao turisticki; Saudi Arabija. Necu u zemlju u kojoj je atrakcija javno odrubljivanje glava (cak i ako nije moja), i tacka. Pa neka me se noskich odrekne, ako mora.Naravno da je sve to individualno (© mango), posebno na ovakvoj temi. Bas zato i nema smisla nekome zamerati sto ne zeli da ide ovamo ili onamo. A stekao sam utisak iz nekih postova da se upravo pojedincima zamera to sto idu na sigurno, u proverene turisticke destinacije. Mislim da to nije neka sramota. :) EDIT. Ne zaboravimo da neki sa sobom vode i nejach.PS. U Tunisu sam bio ne skroz svojom voljom. :D (Nije mi bilo lose, priznajem). Edited by Indy
Link to comment
A ja na ovakve komentare mogu da kazem samo jedno - izvoli pa idi zivi na Kubi, Severnoj Koreji, Saudijskoj Arabiji, Iranu, Belorusiji i ostalim svetionicima slobode i antiglobalizma. Podvlacim, zivi, a ne da odes na dve nedelje, potrosis za to vreme lokalnu godisnju platu na bahacenje i uzivas u raznolikosti i egzotici.A stav da ako nema prisilnog zadrzavanja u zemlji nema ni problema radije ne bih komentarisao. Verovatno mislis da nema nista jednostavnije nego uzeti pasos i odseliti se na drugi kraj sveta. Ako neko ne zeli to da uradi, to nepobitno znaci da mu je tamo gde zivi dobro. Genijalno razmisljanje.
Nisam ja ovu temu shvatio bas toliko ozbiljno. Recimo, da izaberemo 1 zemlju u koju (ovakvu kakva je - predrasude, ili ne) nikad ne bih isao turisticki; Saudi Arabija. Necu u zemlju u kojoj je atrakcija javno odrubljivanje glava (cak i ako nije moja), i tacka. Pa neka me se noskich odrekne, ako mora.Naravno da je sve to individualno (© mango), posebno na ovakvoj temi. Bas zato i nema smisla nekome zamerati sto ne zeli da ide ovamo ili onamo. A stekao sam utisak iz nekih postova da se upravo pojedincima zamera to sto idu na sigurno, u proverene turisticke destinacije. Mislim da to nije neka sramota. :) EDIT. Ne zaboravimo da neki sa sobom vode i nejach.PS. U Tunisu sam bio ne skroz svojom voljom. :D (Nije mi bilo lose, priznajem).
+2Sasvim razumno razmišljanje.Ljudi prosto putuju iz raznih pobuda. Neki bi da se odmore, neki da se umore, neki da se zabiju u hotel, relaksiraju i leže 24-7, krkaju i piju. Drugi se pretvaraju da su domoroci, treći ih preziru, četvrti ih iskorišćavaju...Svašta ima na ovom belom svetu.No Mijanmar, Ekvatorijalna Gvineja, Dubai, Saudi Arabija, Kuba, Haiti, Belorusija itd. Mogu i bez mene. Dovoljno mi je što vidim na TVu i po dokumentarcima pa da mi bude jasno o čemu se radi, i ja prosto ne želim da igram tu igru. Edited by Utvara
Link to comment
A ja na ovakve komentare mogu da kazem samo jedno - izvoli pa idi zivi na Kubi, Severnoj Koreji, Saudijskoj Arabiji, Iranu, Belorusiji i ostalim svetionicima slobode i antiglobalizma. Podvlacim, zivi, a ne da odes na dve nedelje, potrosis za to vreme lokalnu godisnju platu na bahacenje i uzivas u raznolikosti i egzotici.A stav da ako nema prisilnog zadrzavanja u zemlji nema ni problema radije ne bih komentarisao. Verovatno mislis da nema nista jednostavnije nego uzeti pasos i odseliti se na drugi kraj sveta. Ako neko ne zeli to da uradi, to nepobitno znaci da mu je tamo gde zivi dobro. Genijalno razmisljanje.
Da znas da bih vrlo rado proveo godinu-dve dana na Kubi, u Severnoj Koreji, Butanu, Mongoliji i Saudijskoj Arabiji. Za Arabiju bi regularno mogla da padne radna viza, a za ostale zemlje neki posao preko UN ili AUS Aida i slicno.Ja da uzivam u egzotici? U zivotu nisam rezervisao hotel, uvek hostel ako ne nadjem nekoga preko Couchsurfinga i drugih sajtova ili ako vreme dozvoli kampovanje i spavanje na otvorenom.Uvek koristim javni prevoz, u celom zivotu sam jedanput uzeo taksi jer sam bio kasnio na ispit.Hrana - u skupim zemljama kupim hranu u piljari ili supermarketu, u jeftinim na ulici.Ja i bahanalije smo antonimi.Da li je nekome negde dobro je vrlo kompleksno pitanje i veoma individualno.Ono sto ja kazem, da su sve zemlje kopije USA stvarno ne bih video razloga za putovanje izuzev da se vide prirodne lepote.Ako putujem hocu da vidim nesto drugacije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...